Grudzień na kanale Crime+Investigation Polsat

W grudniu w Crime+Investigation Polsat będzie nas gościł legendarny dziennikarz – Michał Fajbusiewicz – w programie Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni, w którym dyskutuje z twórcami polskich powieści kryminalnych o autentycznych sprawach, którym przyglądali się w Opowiem CI o zbrodni. W związku z zatrważającymi statystykami dotyczącymi przemocy wobec kobiet, Crime+Investigation Polsat zaprezentuje cykl dokumentalny poświęcony tej tematyce. Zapoczątkuje on roczną kampanię społeczną na rzecz przeciwdziałania przemocy organizowaną we współpracy Centrum Praw Kobiet, której ambasadorką została Katarzyna Grochola. Odwiedzimy również Miasto morderców i poznamy Dzieci, które widzą więcej.

 

 

 

Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni

Piątki o 22:30 na Crime+Investigation Polsat

Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i legendarny prowadzący „Magazyn kryminalny 997” powraca w nowym sezonie programu publicystycznego telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym spotyka się z czołowymi pisarzami kryminalnymi w Polsce: Igorem Brejdygantem, Wojciechem Chmielarzem, Maxem Czornyjem, Martą Guzowską, Małgorzatą i Michałem Kużmińskim, Joanną Opiat-Bojarską i Katarzyną Puzyńską, którzy wystąpili w najnowszym sezonie programu „Opowiem ci o zbrodni”.

Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa o zbrodniach – tych popełnianych w rzeczywistości, którymi od lat zajmuje się Fajbusiewicz, jak również tych, które rozgrywają się wyłącznie w głowach pisarzy i na łamach kryminałów przez nich pisanych. Wśród spraw poruszanych przez pisarzy znalazły się między innymi historia wampira ze Stefanowic, który mordował starsze kobiety, sprawa rytualnego mordu w bunkrze w Halembie oraz historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach, od momentu gdy wyruszył w samotny rejs.

Michał Fajbusiewicz z wrodzoną sobie dociekliwością pyta, jak twórcy fikcyjnych zbrodni przeżyli zetknięcie z prawdziwymi sprawami i rozmowy ze świadkami oraz bliskimi ofiar opisywanych przez siebie zbrodni

Cykl dokumentalny przeciwko przemocy wobec kobiet

Codziennie przez cały tydzień od 21:00 do północy od 25 listopada do 1 grudnia na Crime+Investigation Polsat

Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. 19% Polek była zaatakowana przez obecnego lub byłego partnera. W większości przypadków współofiarami są dzieci. Ponad 400 kobiet rocznie umiera w Polsce w wyniku przemocy – jedne giną z rąk swoich oprawców, inne popełniają samobójstwo.

Te przerażające statystyki są powodem, dla którego telewizja Crime+Investigation Polsat we współpracy z Centrum Praw Kobiet organizuje roczną kampanię, której głównym celem jest rzucenie światła na skalę tego problemu w naszym kraju, zaangażowanie Polaków w działania na rzecz pomocy ofiarom przemocy oraz promocję zbiórki funduszy na modernizację telefonu interwencyjnego Centrum Praw Kobiet, dzięki któremu każdego roku tysiące kobiet uzyskuje wsparcie i pomoc w niebezpieczeństwie. Ambasadorką akcji została pisarka i scenarzystka Katarzyna Grochola.

Akcja „STOP Przemocy wobec kobiet” zagości także na antenie Crime+Investigation Polsat. Począwszy od soboty, 23 listopada, na terenie całego regionu będą emitowane specjalne programy, kładące nacisk na przemoc domową. W Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, 25 listopada, nastąpi całkowite przejęcie kanału na rzecz tematyki przemocowej, uświadamiając o istnieniu różnych form znęcania się nad kobietami. Widzowie mogą się zaangażować w niesienie pomocy, przekazując darowizny na rzecz specjalistycznego wsparcia udzielanego kobietom przez partnera charytatywnego akcji.

Miasto morderców
Murdertown
Wtorki o 22:00 na Crime+Investigation Polsat

W kolejnych odcinkach Katherine Kelly, detektyw w popularnym serialu „Happy Valley”, opowiada z fascynującymi szczegółami, jak udało się rozwiązać jedno niezwykłe morderstwo i jak wpisuje się ono w niepokojący szerszy obraz danego miasta.

Formuła programu sprawia, że morderstwa te stają się wyjątkowo realne; czujemy, że wydarzyły się na ulicy czy dworcu, na którym mógł być każdy z nas.

Dzieci, które widzą więcej
Psychic kids: The Next Generation
Środy o 22:00 na Crime+Investigation Polsat

Dziesięć lat temu powstał niezwykły serial „Dzieci nie z tej ziemi” dokumentujący grupy dzieci o paranormalnych zdolnościach. Dla nich i ich rodzin było to przełomowe wydarzenie. Po raz pierwszy mieli szansę zerwać z poczuciem wyalienowania i stać się członkami nietypowej mikrospołeczności. Dzisiaj są młodymi ludźmi i chcą pomóc kolejnemu pokoleniu dzieci, które nie radzą sobie ze swoimi nadnaturalnymi mocami.

Wśród nich spotkamy 24-letnią Peri Zarellę, która uważa, że „Dzieci nie z tej ziemi” odmienili jej życie. Peri ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Columbia, nadal doskonali swoje zdolności i pomaga jasnowidzącym dzieciom zapanować nad ich darem. Dwudziestoletnia Amy Wise jest studentką trzeciego roku neurobiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Po udziale w serialu wiele lat poświęciła na naukową analizę swoich zdolności. Dziś, pod okiem doświadczonej trenerki i terapeutki Susan Grau, ci już dorośli jasnowidze zostaną skojarzeni z dziećmi o podobnym darze. Susan specjalizuje się w pracy z ludźmi o paranormalnych zdolnościach pomagając zarówno im jak i ich bliskim zrozumieć je i nauczyć się z nimi żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *