MediaZapowiedzi TV

Grudzień na kanale H2

Na antenie H2 zapraszamy widzów na fascynującą opowieść o przełomowych odkryciach ludzkości w ramach cyklu “Wszechświat” oraz do zgłębienia tajników sztuki podboju i przetrwania w programie “Ewolucja”.

 

EWOLUCJA: SZTUKA PRZETRWANIA
Evolution
W środy o 21:00 w H2

Od milionów lat wszystkie organizmy żywe na ziemi walczą ze sobą w niekończącym się pojedynku o przetrwanie: ewolucji. Do tej pory od zarania dziejów 99% wszystkich gatunków wymarło. Aby przetrwać, wszystkie stworzenia, w tym człowiek, muszą traktować życie jako pole bitewne i wykształcić w sobie naturalne mechanizmy obronne. Jaka jest historia najbardziej spektakularnych ewolucji zwierząt i jak doszły one do skutku? Nie pojawiły się one bez przyczyny, lecz ewoluowały z zasadniczego powodu – aby zapewnić zwierzętom krytyczną przewagę w wojnie międzygatunkowej. Ewolucja to sztuka podboju i przetrwania.

WSZECHŚWIAT
The Universe
W czwartki o 21:00 w H2

Popularny cykl „Wszechświat”, w którym historia zderza się z nauką, to opowieść o przełomowych odkryciach, prowadząca widza przez czas i przestrzeń ku planetom, gwiazdom i dalej, aż na skraj nieznanego. Od kiedy człowiek odważył się polecieć w kosmos, minęło pięćdziesiąt lat, ale dopiero teraz zaczynamy poznawać jego największe sekrety. Niemal codziennie obserwujemy coś nowego, jak choćby niedawny upadek na Jowisza komety lub asteroidy wielkości zbliżonej do rozmiarów Ziemi. Naukowcy odkrywają nowe planety i zaglądają w najgłębsze zakątki przestrzeni kosmicznej, coraz lepiej rozumiejąc Wszechświat i jego sekrety. W nowym sezonie widzowie powędrują w nowe, tajemnicze miejsca, również takie, o których istnieniu nie wiedzieliśmy jeszcze rok temu – i które pewnego dnia mogą się stać śmiertelnym zagrożeniem dla Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *