MediaZapowiedzi TV

Grudzień na kanale HISTORY

Grudzień 2022 na HISTORY Channel to czas polskiej premiery naszej pierwszej rumuńskiej, lokalnej produkcji ZŁOTO DACJI: NAJWIĘKSZY SKARB EUROPY, w której para odkrywców spotyka się z poszukiwaczami złota i lokalnymi ekspertami, którzy zanurzyli się w tajemnice Rumunii – kraju, który obecnie posiada największe rezerwy złota w Europie. W serii STAROŻYTNI: WŁADZA I PIENIĄDZE poznamy historie szalenie bogatych władców, potentatów i wizjonerów, którzy zdominowali przeszłość – jak to zrobili? Aby to odkryć, musimy podążać za pieniędzmi.

 

ZŁOTO DACJI: NAJWIĘKSZY SKARB EUROPY
The Mystery of Dacian Gold
W czwartki o 23:00 od 8 grudnia na HISTORY
3×60’

Czy wiesz, że połowa złota i bogactw Imperium Rzymskiego pochodziła z Królestwa Dacji, starożytnej mistycznej krainy, która dziś obejmuje regiony Oltenii, Transylwanii i Banatu? Jakieś 2000 lat temu Rzymianie podbili Dację, w której dosłownie wszędzie można było znaleźć złoto: od koryt rzek po poskręcane wąwozy zalesionych szczytów. W pierwszej, rumuńskiej lokalnej produkcji HISTORY Channel aktor i miłośnik historii Paul Ipate oraz poszukiwaczka przygód i pisarka Simina Cernat wyruszają w wyjątkową podróż, aby poznać prawdę o pozostałych zaginionych skarby Dacji, tajemniczych złotych bransoletach i śmiertelnych klątw, które spadły na innych odkrywców.

Seria dokumentalna zaczyna się w starożytnym Rzymie i kończy na szczytach i korytach rzek wokół Sarmizegetusy, rumuńskiego Stonehenga. W programie para odkrywców spotyka się z poszukiwaczami złota i lokalnymi ekspertami, którzy zanurzyli się w tajemnice Rumunii – kraju, który obecnie posiada największe rezerwy złota w Europie. Paul i Simina będą szukać skarbów w grotach, rzekach, głębokich lasach i opuszczonych kopalniach – i wysoko nad niebem, kierując się technologią podczerwieni.

STAROŻYTNI: WŁADZA I PIENIĄDZE
Crazy Rich Ancients
W poniedziałki od 21:00 od 2 stycznia na HISTORY
12×30’

Na przestrzeni dziejów nasz świat był kształtowany przez bogatych i potężnych. Rozpoznajesz ich imiona, znasz ich historie. Ale aby naprawdę zrozumieć szalenie bogatych władców, potentatów i wizjonerów, którzy zdominowali przeszłość – musimy podążać za pieniędzmi. Kto miał ich najwięcej? Jak je wydawał?

Każdy odcinek programu „Starożytni: Władza i pieniądze” przedstawia tajemnicze postacie z przeszłości, którymi owładnęła jedna obsesja – od egzotycznych zwierząt przez imprezy warte miliardy dolarów po niebotyczne pałace. Seria zabiera widzów na wciągającą przejażdżkę przez tę oszałamiającą dekadencję – aby odkryć, co oznaczało być szalenie bogatym w starożytnośi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *