Grudzień na kanale HISTORY2

Propozycje HISTORY2 na koniec roku dadzą do myślenia. Na pierwszy ogień idzie Apokalipsa: przepowiednie końca świata, rozprawiająca o różnych wizjach ostatnich chwil świata, jaki znamy. Katastrofa klimatyczna: koniec cywilizacji rzuci światło na coraz częściej podnoszone kwestie zmian klimatu – jakie będą ich następstwa? A co, jeśli największe zagrożenie niesie niedostrzegany przez nas wróg w postaci obcej cywilizacji? O tym opowie program Ziemia na celowniku. Na HISTORY2 znajdzie się również gratka dla fanów Wikingów – jeżeli ktoś zechce skonfrontować realia prezentowane w serialu z rzeczywistością, będzie miał okazję, dzięki serii Prawdziwi wikingowie.

 

 

 

 

APOKALIPSA: PRZEPOWIEDNIE KOŃCA ŚWIATA
Revelations:The End Of Days
Niedziele 15 i 22 grudnia o 21:00 na HISTORY2

Dwa tysiące lat temu powstała ostatnia księga Nowego Testamentu, znana jako Apokalipsa Świętego Jana. Jej autor przepowiadał powrót Chrystusa, który ma nastąpić po okresie nieszczęść i plag zesłanych na ziemię, w celu sprawdzenia siły ludzkiej wiary. A jeśli ta starożytna przepowiednia zaczyna się realizować już dzisiaj? „Objawienie: Koniec świata” to odważny obraz wydarzeń, wpisujących się w przerażające apokaliptyczne wizje, przedstawiający historie pogrążonych w chaosie fikcyjnych bohaterów połączony z rzeczywistymi relacjami prezentowanymi przez media i w prywatnych nagraniach publikowanych na YouTube.

Ściana Płaczu zostaje zbombardowana i Izrael wikła się w wojnę, tymczasem Amerykanie walczą z plagą szarańczy, kataklizmami, śmiertelnymi pandemiami i groźbą zderzenia asteroidy z Ziemią. „Apokalipsa: przepowiednie końca świata” to naturalistycznie przedstawiony obraz świata, z którym -być może – przyjdzie się nam zmierzyć.

KATASTROFA KLIMATYCZNA: KONIEC CYWILIZACJI
Two Degrees: Point Of No Return
Niedziela, 8 grudnia o 21:00 na HISTORY2

Średnia temperatura Ziemi z każdym rokiem rośnie i eksperci przestrzegają, że zbliżamy się do niebezpiecznego punktu – dwóch stopni Celsjusza powyżej normy. Osiągnięcie tego poziomu wywoła serię kataklizmów, które zniszczą Amerykę i świat.

Szalejące pożary i groźne burze, wybuchy wulkanów i podwyższony poziom wód w morzach. Czy przyszłość ludzkości stanie pod znakiem zapytania?

ZIEMIA NA CELOWNIKU
Target Earth
Niedziela, 29 grudnia o 21:00 na HISTORY2

Eksplozje elektromagnetyczne, katastrofalne w skutkach zmiany klimatu, tajemnicze choroby – wszystko to zagraża naszej planecie. Czy największym zmartwieniem ludzkości są klęski żywiołowe? A może niebezpieczeństwo jest bardziej tajemnicze i czai się poza naszym globem?

Program analizuje złożoną infrastrukturę Ziemi i jej systemy podtrzymujące życie. Pokazuje też jak bardzo jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zagrożenia – czy to będące wynikiem działalności człowieka, czy też pochodzące spoza naszej planety. Czołowi naukowcy, przedstawiciele rządu i wojskowi opowiadają o tym, jak naturalne bogactwa, systemy telekomunikacyjne, żywność i źródła wody, broń, a nawet ludzkie ciała mogą zostać przejęte przez wrogie nam siły.

Czy jesteśmy podatni na obce wpływy? Czy wróg mógłby wykorzystać naszą planetę i jej zasoby przeciwko nam? Czy, jeśli nie jesteśmy w kosmosie sami, inwazja obcych jest prawdopodobna?

PRAWDZIWI WIKINGOWIE
Real Vikings
Od 2 do 4 grudnia o 23:00 na HISTORY2

Serial „Wikingowie”, jeden z najpopularniejszych seriali zagranicznych w Polsce, to epicka opowieść o ludziach północy i ich podbojach. Inspirowana legendami i historią ukazuje brutalność i ludzką stronę wikingów.

Gdzie kończą się mity, a zaczynają fakty? Odwiedzimy 8 krajów, porozmawiamy z uznanymi ekspertami i obsadą serialu, by ustalić, kim naprawdę byli wikingowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *