MediaPolsatZapowiedzi TV

Grudzień na kanale Polsat Viasat History

W nadchodzącym miesiącu szczególnej uwadze kanał Polsat Viasat History poleca:

 

– premierę dwóch sezonów serialu dokumentalnego „Mity: tajemnice ludzkości”, w którym przyjrzymy się różnym, często nieprawdopodobnym, teoriom na temat mitów ludzkości i sprawdzimy ich naukowe wyjaśnienia.

– trzyodcinkowy serial dokumentalny „Hitler: odliczanie”, opowiadający w zupełnie nowy sposób historię kluczowych 18 miesięcy – od 12 marca 1938 roku, gdy armia nazistowska wkroczyła do Austrii do dnia wybuchu II wojny światowej.

– serię „Starożytne superbudowle”, w której odkryjemy tajemnice świątyni Angkor Wat w Kambodży, meczetu Hagia Sophia w Stambule i paryskiego Luwru.

– program dokumentalny „Pearl Harbor”, opowiadający o ataku wojsk japońskich na amerykańską flotę zakotwiczoną w Pearl Harbor i jego konsekwencjach dla Stanów Zjednoczonych, Japonii oraz całego świata.

– film dokumentalny „Anglia z powieści Agathy Christie”, przedstawiający miejsca w Anglii znane z kart powieści najbardziej znanej autorki kryminałów, Agathy Christie.

– pełnometrażowy dokument „W głowie Agathy Christie”, w którym postaramy się zrozumieć fenomen talentu królowej kryminału.

– program „Papież i Hitler: tajne akta Piusa XII” poświęcony historii pontyfikatu Piusa XII.

– serię „Grobowce Majów”, w której przyjrzymy się pracy archeologów badających życie, kulturę i historię cywilizacji Majów.

– program „Hiszpanka: niewidzialny wróg”, w którym dzięki dostępowi do rzadkich, wcześniej niepublikowanych archiwów oraz wykorzystaniu międzynarodowej prasy, zdjęć i osobistych pamiętników z tamtych czasów uzyskamy głęboki wgląd i chronologiczną analizę jednej z największych tragedii XX w.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *