Grudzień na kanale Romance TV

Grudzień to chyba najbardziej magiczny czas w roku. Stosownie do panującej atmosfery Romance TV w każdą grudniową niedzielę zaprasza na premiery adaptacji filmowych najpopularniejszych baśni świata. Filmy „Żabi król”, „Białośnieżka i Różyczka”, „Kalosze szczęścia” czy „Deszczowa Pani” przeniosą widzów do krainy fantazji, gdzie dobro i miłość zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane. Z kolei we wtorkowe przedświąteczne wieczory, kiedy za oknem nieśmiało będzie sypał śnieg, wybierzemy się w romantyczną podróż do uroczej Kornwalii. To właśnie na południowo-zachodnim krańcu Wielkiej Brytanii rozgrywa się akcja premierowo emitowanych ekranizacji powieści popularnej pisarki Rosamunde Pilcher. To historie przedstawiają przewrotne losy bohaterów pokonujących największe przeszkody i trudności dzięki miłości.

 

 

 

 

TYDZIEŃ 1– 7 GRUDNIA

PREMIERY Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNA MAGIA W KAŻDĄ NIEDZIELĘ GRUDNIA O GODZ. 20:00

Grudzień to chyba najbardziej magiczny czas w roku. Stosownie do panującej atmosfery Romance TV w każdą grudniową niedzielę zaprasza widzów na premiery adaptacji filmowych najpopularniejszych baśni świata.

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNA MAGIA

Żabi król

Der Froschkönig

Niemcy 2018

Premiera: niedziela, 1 grudnia o godz. 20:00

Isabelle jest córką majętnego właściciela hotelu, mieszczącego się w ruinach dawnego zamku. Pewnego dnia dziewczyna gubi złoty naszyjnik. Jimi, który jest nurkiem i zajmuje się czyszczeniem akwariów, wydobywa go z wody i oddaje Isabelle. W zamian za to zawierają umowę – w ciągu czterech tygodni Isabelle ma pokazać chłopakowi swój świat, pełen bogactwa i luksusu. Przez cały ten czas zakochany w niej Jimi podąża za nią krok w krok. Przekonana o swojej wyższości Isabelle jest nieświadoma uczuć, jakimi darzy ją chłopak, dlatego lekceważy go.

PREMIERY Z CYKLU MIŁOSNE POZDROWIENIA Z KORNWALII – W PIERWSZE TRZY WTORKI O GODZ. 20:55

W pierwsze trzy wtorki grudnia stacja Romance TV wyemituje premierowo ekranizacje powieści niezwykle popularnej pisarki Rosamunde Pilcher. Akcja filmów rozgrywa się w przeuroczej Kornwalii, na południowo-zachodnim krańcu Wielkiej Brytanii, a przewrotny los i tak prowadzi bohaterów do stacji końcowej o nazwie „Miłość”.

PREMIERA Z CYKLU MIŁOSNE POZDROWIENIA Z KORNWALII

Rosamunde Pilcher: Niespodziewana miłość

Rosamunde Pilcher: Vollkommen unerwartet

Niemcy 2015

Premiera: wtorek, 3 grudnia o godz. 20:55

Trzy lata po śmierci żony, Eric zakochuje się w Hannie, policjantce, która zatrzymała go z powodu przekroczenia prędkości. Mężczyzna nie wie, że kobieta jest przyjaciółką jego brata i jednocześnie wspólnika, z którym zarządza należącą do rodziny stocznią. Jak ta znajomość wpłynie na relacje prywatne i zawodowe między braćmi?

KONTYNUACJA ROMANTYCZNEGO SERIALU KRYMINALNEGO

PREMIEROWY ODCINEK

Wydział zabójstw Stambuł: Ratujcie dzielnicę Tarlabasi

Mordkommission Istanbul: Rettet Tarlabasi

Niemcy/Turcja 2013

Premiera: w sobotę, 7 grudnia o godz. 20:00

Stambuł ma bogatą historię i jest dobrze prosperującym miastem. Deweloper Hakan Demirkan należy do ludzi, którym boom w branży budowlanej przynosi ogromne profity. Jednak pewnego dnia zostaje znaleziony martwy w swoim letnim domu. Okoliczności morderstwa są bardzo zagadkowe. W pobliżu zwłok leży laleczka Voodoo. Wkrótce komisarz Özakin odkrywa, że „rekin budowlany” już od dłuższego czasu otrzymywał groźby związane z okultyzmem. Miał on wielu wrogów, co wiązało się przede wszystkim z jego najnowszym projektem: Demirkan zamierzał całkowicie zrównać z ziemią Tarlabasi, historyczną dzielnicę Stambułu i zbudować tam nowoczesne osiedle mieszkaniowe.

TYDZIEŃ 8–14 GRUDNIA

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNA MAGIA

Białośnieżka i Różyczka

Schneeweißchen und Rosenrot

Niemcy 2018

Premiera: niedziela, 8 grudnia o godz. 20:00

Dwie czarujące siostry, Rosalie i Bianca, bardzo się kochają i żyją ze sobą w zgodzie. Pewnego dnia ich lojalność wobec siebie zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kiedy po śmierci matki, dziewczęta stają w obliczu ogromnych długów, postanawiają podjąć pracę u słynnego projektanta mody, Paula Petit. Biorąc udział w trzydniowym konkursie organizowanym przez słynny dom mody, wyjeżdżają do oddalonego od cywilizacji, starego zamczyska. Tam poznają Sofię Südwein, charyzmatyczną właścicielkę firmy, która stawia przed adeptkami nowe, trudne zadanie. Konkurencja jest duża, o pracę walczą aż cztery drużyny przyszłych projektantek.

PREMIERA Z CYKLU MIŁOSNE POZDROWIENIA Z KORNWALII

Rosamunde Pilcher: Szczęście niejedno ma imię

Rosamunde Pilcher: Rundum glücklich

Niemcy 2015

Premiera: wtorek, 10 grudnia o godz. 20:55

Betty Hunter prowadzi piekarnię. Jej marzeniem jest znalezienie księcia z bajki, ale myśli, że uda jej się to tylko wówczas, gdy zrzuci z bioder kilka kilogramów. Podczas wypadku samochodowego poznaje legendarnego rajdowca Johnny’ego Payne’a – tak przynajmniej myśli – i zakochuje się
w nim bez pamięci. W końcu jednak prawda wychodzi na jaw, a u jej boku staje Simon, przyjaciel
z dzieciństwa.

NOWE ODCINKI

Wydział zabójstw Stambuł: Drugi ślad

Mordkommission Istanbul: Die zweite Spur

Niemcy/Turcja 2014

Premiera: w sobotę, 14 grudnia o godz. 20:00

W parku Gülhane znaleziono zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że ofiarą jest Gezer, kierownik straży w muzeum archeologicznym, który nie cieszy się sympatią podwładnych. Niedawno z błahego powodu zwolnił z pracy jednego ze strażników, Koraya Celika. Komisarz Özakin szybko orientuje się, że chodziło w tej sprawie o nieporozumienia rodzinne. Gezer chciał udaremnić ślub swej córki Ayli i syna Celika, Sabri. Czy dlatego został zabity?

TYDZIEŃ 15–21 GRUDNIA

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNA MAGIA

Kalosze szczęścia

Die Galoschen des Glücks

Niemcy 2018

Premiera: niedziela, 15 grudnia o godz. 20:00

Wesołe kucharki, pani Troska i pani Szczęście, całe dnie spędzają w kuchni, gotują, skubią kurczaki i obierają ziemniaki. Nikt nie wie o tym, że w rzeczywistości są wróżkami posiadającymi czarodziejskie moce i mają władzę nad kaloszami szczęścia. Kiedy zauważają skrzętnie skrywaną miłość między służącym Johannem i pokojówką księżniczki Aurory, postanawiają im pomóc. Sądzą bowiem, że tych dwoje pasowałoby do siebie, gdyby tylko Johann nie był takim ślepcem.

PREMIERA Z CYKLU MIŁOSNE POZDROWIENIA Z KORNWALII

Rosamunde Pilcher: Rano burza, wieczorem miłość

Rosamunde Pilcher: Morgens stürmisch, abends Liebe

Niemcy 2019

Premiera: wtorek, 17 grudnia o godz. 20:55

Julian Cavendish już od dziesięciu lat jest w związku z Holly Reynolds, miłością swojego życia. Para nie ma wspólnego potomstwa. W rocznicę ślubu obydwoje wybierają się do nowo otwartej restauracji, gdzie Julian zamierza wyznać Holly, że pragnie mieć z nią dziecko. Przez kilka lat pomagał partnerce w wychowywaniu jej bliźniąt, Lisy i Leo, będących w trudnym wieku dojrzewania. Według Holly bliźnięta zostały poczęte podczas jednej nocy z nieznajomym, więc ani Julian, ani dzieci nie znają ich biologicznego ojca. Traf chce, że akurat tego wieczora para spotyka w restauracji owego nieznajomego. Jest nim słynny kucharz Vince Morgan.

NOWE ODCINKI

Wydział zabójstw Stambuł: Koniec Alp Atakan

Mordkommission Istanbul: Das Ende des Alp Atakan

Niemcy/Turcja 2014

Premiera: w sobotę, 21 grudnia o godz. 20:00

Podczas uroczystości odbywającej się po premierze nowych odcinków opery mydlanej „Alp Atakan” odtwórca głównej roli zostaje postrzelony. W czasie prowadzonego przez komisarza Özakina  śledztwa okazuje się, że w rzeczywistości popularny aktor żyje. Okazuje się, że śmierć poniósł jego dubler, Fatih Yldirim, który podczas publicznych występów często zastępował gwiazdora, ponieważ wielokrotnie otrzymywał on pogróżki. Komisarz Özakin nie bardzo w to wierzy. Szybko przekonuje się, że Öztürk jest wypalonym zawodowo aktorem, który walczy z problemem narkotykowym.

TYDZIEŃ 22 – 31 GRUDNIA

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNA MAGIA

Deszczowa Pani

Das Märchen von der Regentrude

Niemcy 2018

Premiera: niedziela, 22 grudnia o godz. 20:00

Nieustannie słoneczna pogoda doprowadziła kraj do dramatycznej suszy. Wszyscy marzą jedynie
o deszczu, również Maren, która pragnie pojąć za męża swojego ukochanego Andreesa. Przeciwny temu małżeństwu jest jej ojciec, Iven, właściciel ogromnych połaci ziemi. Ojciec Maren nie wierzy w opowiadania o tajemniczej Deszczowej Pani i uważa za naiwne historie dla dzieci. Mimo to podejmuje zakład: jeśli przed następnym zachodem słońca spadnie deszcz, on zgodzi się na ślub Maren i Andreesa. Przepełnieni nadzieją młodzi wybierają się w drogę, by obudzić ze stuletniego snu Trudę, Deszczową Panią.

PREMIERY FILMOWE W BOŻE NARODZENIE      

Piosenka dla Mii

Song für Mia

Niemcy 2019

Emisja: w poniedziałek, 24 grudnia (Wigilia) o godz. 20:00

Wydaje się, że Sebastian posiadł już wszystko, co niezbędne młodemu mężczyźnie, by móc wieść spokojne, szczęśliwe życie. Jest przystojny, ma dobry zawód, a kobiety za nim szaleją. Poza tym został obdarzony niesamowitym głosem, dzięki któremu stoi u progu kariery scenicznej. Pewnego dnia wskutek wypadku chłopak traci wzrok i nie jest w stanie sam radzić sobie z codziennymi czynnościami. Wtedy w jego życiu pojawia się opiekunka Mia, która uczy go na nowo postrzegać świat i pomaga mu w osiągnięciu upragnionego celu.

PREMIERA Z CYKLU STATEK MARZEŃ

Statek marzeń – Japonia

Das Traumschiff – Japan

Niemcy 2018

Emisja: w poniedziałek, 24 grudnia (Wigilia) o godz. 21:55

Tytułowy Statek marzeń wypływa w rejs do Japonii. Tym razem załoga i pasażerowie oprócz Tokio, Kyoto i góry Fuji mają zamiar na własne oczy ujrzeć słynne na całym świecie kwitnące wiśnie. Na pokładzie znaleźli się też Saskia i Tobias Fährmann ze swym dziewięcioletnim synkiem Paulem, który jest wielbicielem kendo – sztuki walki wywodzącej się z szermierki japońskich Samurajów. W swoim bagażu wiezie on miecz do ćwiczeń, który jednak zostaje zarekwirowany w porcie. Saskia pracująca w wydawnictwie literackim, spotyka w czasie rejsu znanego i pożądanego przez wiele wydawnictw autora bestsellerów, Hendrika Claasena. Czy zapracowana na co dzień kobieta poświęci czas rodzinie czy wykorzysta go na realizację kolejnych zawodowych celów? Co jest ważniejsze: praca i kariera, czy może miłość i spełnienie w życiu rodzinnym? Ta wyjątkowa podróż pełna przygód i przypadkowych sytuacji skłoni na koniec wszystkich uczestników do refleksji nad własnym życiem.

PREMIERA

Rosamunde Pilcher: Zimowe słońce, część 1

Rosamunde Pilcher: Wintersonne, Teil 1

Niemcy/Wielka Brytania 2003

Emisja: we wtorek, 25 grudnia (Boże Narodzenie) o godz. 20:00

Elfrida Phibbs próbuje dojść do siebie po śmierci ukochanego, dlatego przeprowadza się do malowniczej miejscowości Dibton, gdzie szybko zaprzyjaźnia się z rodziną Blundell. Pewnego dnia dochodzi do tragedii – w wypadku samochodowym giną żona pianisty Oscara Blundella i jego ukochana córka Francesca. By wspierać przyjaciela w nieszczęściu, Elfrida udaje się z nim do szkockiej wioski Creagan, by tam wspólnie spędzić Święta Bożego Narodzenia. Zaprasza tam również Carrie i Lucy, córki swojej przyjaciółki. Po przyjeździe na miejsce okazuje się jednak, że kuzyn Oscara, już wcześniej wynajął dom, zamożnemu biznesmenowi. I tak tym dziwnym zrządzeniem losu, w szkockim domku spotyka się zupełnie przypadkowa grupa ludzi, mających odmienne preferencje i przyzwyczajenia. Wspólne życie pod jednym dachem prowadzi do różnych konfliktów i nieporozumień, a nawet do nieszczęścia…

PREMIERA

Rosamunde Pilcher: Zimowe słońce, część 2

Rosamunde Pilcher: Wintersonne, Teil 2

Niemcy/Wielka Brytania 2003

Emisja: we wtorek, 25 grudnia (Boże Narodzenie) o godz. 21:50

Biznesmen Sam przybył do szkockiej wioski Creagan z zamiarem zamknięcia pewnego przedsiębiorstwa. Spotyka się na miejscu z dużym oporem i niezadowoleniem mieszkańców. Przede wszystkim przeciwna tym planom jest hrabina Lucinda Rhives. Kiedy na szkockim festynie tańca „Ceilidh”, Carrie i Sam zbliżają się do siebie, niespodziewanie pojawia się Andreas, były chłopak dziewczyny. Elfrida cały czas stara się wspierać przyjaciela, który nadal bardzo cierpi po śmierci ukochanej żony i córki. Dodatkowo rozpacz w nim potęguje obecność piętnastoletniej Lucy, która boleśnie przypomina Oscarowi stratę najdroższej Francesci.

PREMIERA

Rosamunde Pilcher: Czar miłości, cz.1 i 2

Rosamunde Pilcher: Zauber der Liebe, Teil 1 und 2

Niemcy/Wielka Brytania 2005

Emisja: w środę, 26 grudnia (Boże Narodzenie) cz.1 o godz. 20:00; cz.2 o godz. 21:50

Historia małżeństwa menedżerów hotelowych, Carrie i Sama, które na pozór wygląda na zgodne
i pełne harmonii. Chęć odniesienia sukcesów zawodowych ma negatywny wpływ na ich związek. Sam ma rozprawę sądową, ponieważ wyraził podejrzenie, że wzięta autorka książek, Alexia White, popełniła plagiat. W tym czasie jego żona dowiaduje się, że jest w ciąży. Sam postanawia zatrudnić menedżera, który ma przejąć obowiązki Carrie. Kobieta obawia się, że straci zatrudnienie i podejmuje walkę zarówno o pracę, o małżeństwo, a przede wszystkim o swoje dziecko…

PREMIERA FILMOWA W SYLWESTRA                 

Studio Uno

C’era una volta Studio Uno

Włochy 2017

Emisja: we wtorek, 31 grudnia o godz. 19:25

Rzym, 1961. We Włoszech panuje pełna nadziei, radości i optymizmu atmosfera. Ogarnęła ona również trzy młode, zupełnie różne kobiety, które marzą o zmianach w swoim życiu. Giulia planuje ślub z mężczyzną, którego wprawdzie bardzo lubi, ale na pewno nie kocha. Rita pragnie zostać piosenkarką, musi jednak opiekować się swoim nieślubnym synem, którego istnienie chciałaby za wszelką cenę ukryć. Natomiast piękna Elena marzy tylko o tym, by stać się sławną. Wszystkie trzy kobiety spotykają się w RAI Television. Walcząc o swoje prywatne szczęście, stają się częścią najsłynniejszego we Włoszech i cieszącego się powodzeniem telewizyjnego show lat sześćdziesiątych – Studio Uno. Tu doświadczą przyjaźni, miłości i rozczarowania. Czy odniosą sukces?

PREMIERA FILMOWA W SYLWESTRA: Z NADZIEJĄ I OPTYMIZMEM W NOWY ROK

Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie, cz.1 i 2

Cenerentola, Part 1 und 2

Włochy 2011

Emisja: we wtorek, 31 grudnia cz.1 o godz. 21:50; cz.2. o godz. 00:00

Rzym, wczesne lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Trzynastoletnia Aurora, utalentowana pianistka, wychowuje się pod opieką zapracowanego ojca, który po śmierci żony zatrudnia antypatyczną i złośliwą pomoc domową, Irenę, matkę dwóch córek. Po pewnym czasie mężczyzna żeni się z nią. Kiedy umiera, Irene nie chce wypłacić znienawidzonej pasierbicy należnej jej części spadku. Zamiast tego przekształca ich rodzinny dom w hotel. Aurora musi zrezygnować ze szkoły muzycznej i pracuje jako pomoc kuchenna. Poza tym jest ciągle upokarzana i  szykanowana przez przyrodnie siostry, Lucię i Teresinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *