MediaZapowiedzi TV

Grudzień na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali: „Hell on Wheels” (5.sezon) oraz „Mad Men” (sezon 7B).

 

 

 

 

W grudniu SundanceTV szczególnie poleca uwadze kontynuację serii dokumentalnej „On the Spot: Children of the Enemy”, w której para dziennikarzy – Eszter Cseke i András S. Takács prezentuje historie ludzi urodzonych w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie. Bohaterowie serii w dzieciństwie doświadczyli najczarniejszych momentów historii XX wieku: II wojny światowej, wojny w Wietnamie, oblężenia Sarajewa, uwięzienia w komunistycznych obozach pracy, obozie koncentracyjnym w Korei Północnej czy niesławnym więzieniu Czerwonych Khmerów. Jak udało im się przeżyć? I jak, w dorosłym już życiu, radzą sobie ze strasznymi doświadczeniami z przeszłości? Jak mogą wykorzystać ten cud przetrwania?

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza także na cykl filmowy Szalony grudzień prezentujący filmowe premiery. W tym miesiącu będzie można zobaczyć między innymi: film dokumentalny „Sztuka robienia kawałów”, który zabierze widzów na szaloną przejażdżkę śledząc ewolucję nowojorskiego artysty Joeya Skaggsa – zaciętego zwolennika niezależnego myślenia i wczesnego krytyka nieodpowiedzialnej działalności mediów czy obraz „Obraz „Nic prostszego” opowiadający absurdalną historię rozgrywającą się w fikcyjnym mieście położonym w północno-wschodnich Chinach, w którym przestępczość jest nową normą.

ON THE SPOT: Children of the Enemy
W niedziele o 21:00

Seria dokumentalna opowiadająca o ludziach, którzy urodzili się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Jako dzieci doświadczyli najczarniejszych momentów historii XX wieku: II wojny światowej, wojny w Wietnamie, oblężenia Sarajewa, uwięzienia w komunistycznych obozach
pracy, obozie koncentracyjnym w Korei Północnej czy niesławnym więzieniu Czerwonych Khmerów.

Jak udało im się przeżyć? I jak, w dorosłym już życiu, radzą sobie ze strasznymi doświadczeniami
z przeszłości? Jak mogą wykorzystać ten cud przetrwania?

Akcja tej skupionej na bohaterach serii rozgrywa się w teraźniejszości, ale ściśle wiąże się z historią: analizujemy jak okoliczności narodzin wpływają na nasze życie, czy traumy mogą być dziedziczone i jakie strategie różne osoby stosują, żeby przepracować doświadczenia z przeszłości.

HELL ON WHEELS – SEZON 5
We wtorki o 22:00

W sezonie 5. Cullen Bohannon (Anson Mount) znajduje się w górskiej miejscowości Truckee w Kalifornii, gdzie mieści się siedziba Central Pacific Railroad. To surowe miasto kolejowe roi się od tysięcy chińskich pracowników, mówiących innym językiem, różniących się kulturą i tradycją.

Cullen zmaga się nie tylko z wyzwaniami związanymi z koordynowaniem swojej nowej siły roboczej, ale także z drążeniem tunelu przez góry Sierra Nevada, czasami osiągając tylko kilka centymetrów
dziennie w wyścigu, aby ukończyć Pierwszą Kolej Transkontynentalną.

MAD MEN- SEZON 7B
W czwartki o 22:00

Serial „Mad Men” to prowokująca, oryginalna seria AMC autorstwa scenarzysty i producenta wykonawczego Matthew Weinera (twórcy „Rodziny Soprano”).

Akcja rozgrywa się w latach 60. w Nowym Jorku w czasach potężnego i efektownego Złotego Wieku reklamy, gdzie każdy coś sprzedaje i nic nie jest tym, czym się wydaje.

SZALONY GRUDZIEŃ

Całkiem nowy cykl filmowych premier w każdą niedzielę w grudniu o 22:00

6 GRUDNIA – SZTUKA ROBIENIA KAWAŁÓW

Pełen emocji i humoru dokument zabiera widzów na szaloną przejażdżkę śledząc ewolucję nowojorskiego artysty Joeya Skaggsa – zaciętego zwolennika niezależnego myślenia i wczesnego krytyka nieodpowiedzialnej działalności mediów. Przez dekady Skaggs wykorzystywał starannie spreparowane komunikaty, aby oszukać dziennikarzy i opublikować oburzające historie, które gdy okazywały się być fałszywymi, wywoływały głośne komentarze opinii publicznej. Twórczość Skaggsa wydaje się być dziś bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej.

13 GRUDNIA – DEALIN’ WITH IDIOTS

W obliczu absurdalnej rywalizacji panującej w szeregach młodzieżowej drużyny baseballowej syna, Max Morris, znany komik, postanawia lepiej poznać barwne postaci rodziców i trenerów drużyny, próbując znaleźć inspirację dla swojego kolejnego filmu.

20 GRUDNIA – NIC PROSTSZEGO

Obraz „Nic prostszego” opowiada absurdalną historię rozgrywającą się w fikcyjnym mieście położonym w północno-wschodnich Chinach, w którym przestępczość jest nową normą. Oszust przywozi z odległego, ponurego i zakopanego pod śniegiem miasta magiczne mydło używane do obezwładniania nieświadomych, aby móc ich okraść z pieniędzy i kosztowności. Natomiast pewien mężczyzna poprzez swoją religię i spotkania z ludźmi ma zamiar zjednoczyć się z matką. Tymczasem dwóch policjantów wyrusza, aby rozwiązać sprawę nie posiadając żadnych wskazówek.

27 GRUDNIA – ILUSTROWANY LEKARZ RODZINNY

Gary Kelp próbuje poradzić sobie ze śmiercią ojca. Nowy projekt w pracy nie pomaga mu w dobrym samopoczuciu – musi streścić przewodnik medyczny zatytułowany „Ilustrowany lekarz rodzinny”. Tymczasem Gary bardzo powoli zaczyna odczuwać wszystkie objawy chorób, o których czyta. Jego dziewczyna, Jennifer, nie dość, że jest nieszczęśliwa w ich związku, to w dodatku nie ma zamiaru mu pomagać. Najlepszy przyjaciel Gary’ego nagle znika, a na dodatek pewien nieznajomy mężczyzna nie chce zostawić go w spokoju…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *