Media

Grupa Kino Polska Diamentem Forbesa 2023

Grupa Kino Polska – jedna z wiodących grup mediowych w Polsce – znalazła się wśród laureatów prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa 2023 – corocznego zestawienia polskich przedsiębiorstw, które w ostatnich latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.

 

Grupa Kino Polska to dziś nie tylko nadawca i dystrybutor kanałów telewizyjnych, zarówno naziemnych, jak i płatnych, ale też producent telewizyjny i filmowy, silny gracz na rynku obrotu licencjami filmowymi oraz właściciel serwisu FilmBox+. W 2022 roku firma zrealizowała kilka produkcji telewizyjnych, w tym serial To nie ze mną – pierwszy oryginalny serial fabularny dla kanału naziemnego Stopklatka oraz kolejną odsłonę popularnego show randkowego Magia nagości. Polska dla kanału Zoom TV, zaangażowała się też w produkcję filmu Ryfka z udziałem Borysa Szyca i Soni Szyc, który w tym roku będzie miał premierę w kinach. Spółka jest również koproducentem filmu Wszystkie nasze strachy, który w 2021 roku otrzymał Złote Lwy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Grupa Kino Polska od lat osiąga dobre wyniki finansowe.

– Tytuł “Diament Forbesa” 2023 to dla nas ogromne wyróżnienie. Zaczynaliśmy prawie 20 lat temu od małego kanału telewizyjnego emitującego polskie firmy, a dziś jesteśmy dużą grupą mediową obecną w wielu obszarach rozrywki i działamy nie tylko w Polsce, ale również na rynkach międzynarodowych. Znalezienie się w prestiżowym rankingu magazynu “Forbes” jest dla nas potwierdzeniem tego, że rozwijając firmę zmierzamy w dobrym kierunkumówi Bogusław Kisielewski, Prezes Grupy Kino Polska.

– Transformacja tradycyjnego nadawcy telewizyjnego w nowoczesną firmę mediową to niełatwy, długotrwały, ale na pewno fascynujący proces. Dziś czuję dumę i satysfakcję, że nasza działalność została zauważona przez ekspertów – mówi Levent Gultan, członek zarządu Grupy Kino Polska, odpowiedzialny m.in. za programming, dystrybucję, sprzedaż reklam i marketing.

– W Grupie Kino Polska ogromną wagę przywiązujemy do przejrzystości finansowej spółki, co jest jednym z najważniejszych kryteriów ocenianych przez twórców listy Diamenty Forbesa 2023, ale też do ludzi tworzących firmę, którzy stanowią niezwykły zespół pasjonatów i ekspertów w swoich dziedzinach. Dziękuję wszystkim pracownikom i współpracownikom firmy za ich ciężką pracę. To wyróżnienie jest przede wszystkim ich zasługąmówi Katarzyna Woźnicka, członkini zarządu Grupy Kino Polska i dyrektorka finansowa spółki.

Diamenty Forbesa to coroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Listę Diamentów Forbesa opracowała firma Dun & Bradstreet Sp. z o.o. na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości przedsiębiorstw. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2017-2021, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystych gal, które odbędą się w największych miastach Polski od marca do czerwca 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *