BadaniaSport w TVTVN Discovery Polska

Grupa TVN zyskuje na inwestycjach w sport

Grupa TVN coraz częściej pokazuje wielkie wydarzenia sportowe w kanałach naziemnych, dzięki czemu sukcesywnie wzmacnia swoją pozycję na rynku. W ostatnich miesiącach w ogólnodostępnych, bezpłatnych kanałach Grupy transmitowane były: Puchar Świata w skokach narciarskich, finał kobiet podczas Roland-Garros, polskie rundy Speedway Grand Prix, wybrane mecze mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także Puchar Świata w biegach narciarskich kobiet.


Transmisje sportowe to jeden z najbardziej angażujących i przyciągających rodzajów kontentu telewizyjnego. Chcieliśmy dać wszystkim widzom możliwość wspólnego przeżywania emocji przy relacjach sportowych w otwartych antenach Grupy TVN i widzimy, że była to bardzo dobra decyzja. Nasze transmisje – ze skoków narciarskich, żużla czy tenisa – wyróżniają się świetną jakością, znakomitym komentarzem i interesującymi studiami, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu doświadczenia Eurosportu, największej platformy sportowej w Europie
powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN.

W ostatnich miesiącach Grupa TVN mocniej postawiła na sport. Od początku sezonu 2021/22 wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywane poza Polską transmitowane są na głównej antenie TVN. Rywalizacja o Kryształową Kulę przyniosła stacji średnio 16-procentowy udział w rynku, co oznacza wzrost o aż 255% w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednich latach. Jeszcze wyższy wzrost udziału – o aż 308% w porównaniu z 2021 rokiem – przyniósł finał Roland-Garros, w którym Iga Świątek zdobyła drugi tytuł Wielkiego Szlema w karierze.

 

Wielkie wydarzenia sportowe zagościły także w ramówkach kanału Metro, który transmitował wybrane mecze styczniowych mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, zwiększając dzięki temu swój udział w rynku w danych pasmach godzinowych o 111%. Jeszcze więcej – aż 140% – zyskała antena TTV na transmisjach rozgrywanych w Polsce rund Speedway Grand Prix – w Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim. W ciągu minionych siedmiu miesięcy na antenach otwartych Grupy TVN widzowie mogli obejrzeć ponad 100 godzin transmisji sportowych.

 

Głównymi kanałami sportowymi grupy Warner Bros. Discovery w Polsce są Eurosport 1 i Eurosport 2, a platformą dającą pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu jest Eurosport Extra w Playerze. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żuzel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet w cenie 15 zł za miesiąc obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *