Sport w TV

Gwiazdy FMX w Red Bull X-Fighters. W piątek na żywo w Red Bull TV

Lazy boy, backflip, shaolin, tsunami, superman, barhop – to tylko niektóre nazwy niesamowitych ewolucji wykonywanych na motocyklach we freestyle motocrossie (FMX). Podczas Red Bull X-Fighters 2017, najważniejszej imprezie FMX na świecie, dwunastu finalistów pokaże tricki dobrze znane, ale także wiele nowych. Kto zrobi największe wrażenie na publiczności i sędziach? Transmisja zawodów w piątek, 7 lipca, o godz. 22:00 wyłącznie na bezpłatnej platformie Red Bull TV.
 

W tym roku Red Bull X-Fighters po raz kolejny odbędzie się w Madrycie na legendarnej arenie corridy Las Ventas. Na rampach zobaczymy 12 najlepszych zawodników na świecie, którzy będą chcieli pokazać kibicom ewolucje, nad którymi pracowali od wielu miesięcy. Wiadomo już, że piątego tytułu w tej imprezie nie zdobędzie Francuz Tom Pages, który zmaga się z kontuzją barku. Walka o zwycięstwo zapowiada się zatem niezwykle emocjonująco, bo poziom jest niezwykle wyrównany.

Co roku ewolucje są coraz lepsze i robią większe wrażenie. Konkurencja jest bardzo silna, dlatego potrzeba wielu miesięcy przygotowań, żeby mieć szanse na zwycięstwomówi Levi Sherwood, triumfator Red Bull X-Fighters w 2012 roku.

Lista startowa Red Bull X-Fighters 2017:

1. Clinton Moore (AUS)
2. Josh Sheehan (AUS)
3. Levi Sherwood (NZL)
4. Dany Torres (ESP)
5. Rob Adelberg (AUS)
6. Maikel Melero (ESP)
7. Taka Higashino (JPN)
8. Adam Jones (USA)
9. Harry Bink (AUS)
10. Luc Ackermann (GER)
11. Fred Kyrillos (BRA) )
12. Chris Meyer (ESP)

Pomysł na zorganizowanie zawodów Red Bull X-Fighters narodził się w 2001 roku. Pierwsza edycja odbyła się na arenie corridy w Walencji. Rok później zawody przeniosły się do Madrytu. We wrześniu 2008 finałowa impreza odbyła się po raz pierwszy w Polsce – na Stadionie Dziesięciolecia. 6 sierpnia 2011 r. zawody odbyły się po raz drugi w Polsce – na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *