Gwiazdy na Gwiazdkę – świąteczna kolekcja filmów dla Abonentów nc+

W grudniu nc+ zaprasza wszystkich zmęczonych przedświątecznym zgiełkiem na relaksujące seanse – o dowolnej porze dnia. Specjalna świąteczna kolekcja składająca się z 18 filmów, które zapewnią dobrą rozrywkę i chwilę wytchnienia wszystkim członkom rodziny, pojawi się na platformie VOD już 3 grudnia. Filmy można obejrzeć w Player+, w nc+ GO TV na ekranie telewizora, po podłączeniu dekodera do Internetu lub w nc+ GO na komputerze, tablecie i smartfonie.

 

Pośród filmów z kolekcji „Gwiazdy na gwiazdkę” dominują bawiące do łez komedie z różnych stron świata. Nie zabraknie również wzruszających dramatów i trzymających w napięciu thrillerów z udziałem największych gwiazd.

Dla widzów ciekawych poczucia humoru twórców spoza Fabryki Snów nc+ przygotowało cenione na świecie produkcje południowoamerykańskie, m.in. uhonorowaną nagrodą BAFTA argentyńską czarną komedię „Dzikie historie” („Relatos salvajes”) oraz meksykański film w wesoły sposób podejmujący temat ojcostwa „Instrukcji nie załączono” („No se Aceptan Devoluciones”). Dodatkowo w kolekcji znalazła się kanadyjska komedia „Party i narty” („The Movie Out Here”) ciesząca oko klimatycznymi kadrami wypełnionymi zaspami śniegu. Kinomanów przywiązanych do amerykańskiego spojrzenia z pewnością zainteresują produkcje hollywoodzkie – kontynuacja kinowego hitu „Moje wielkie greckie wesele 2” („My Big Fat Greek Wedding 2”), komedia kryminalna „Plan prawie doskonały” („The Maiden Heist”) z laureatami Oscara® Morganem Freemanem („Skazani na Shawshank”, „Siedem”) i Christopherem Walkenem („Łowca jeleni”, „Pulp Fiction”) w rolach głównych i wynik chińsko-amerykańskiej współpracy „Dorwać Wattsa” („Jue Di Tao Wang”) z Jackie Chanem („Godziny szczytu”, „Kowboj z Szanghaju”) i chińską supergwiazdą Bingbing Fan („X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Nie jestem panią Bovary”).

Z myślą o miłośnikach komedii romantycznych nc+ wybrało dwie polskie produkcje – „Dzień dobry, kocham cię!” z gwiazdorską obsadą (na ekranie Aleksy Komorowski, Barbara Kurdej-Szatan, Paweł Domagała, Olga Bołądź, Weronika Książkiewicz i Maciej Musiał) oraz „Ławeczka” z pełnym chemii aktorskim duetem – w rolach głównych Jolanta Fraszyńska („Skazany na bluesa”, „PitBull”) i Artur Żmijewski („Katyń”, „W pustyni i w puszczy”).

Wśród dramatów znalazły się obrazy docenione przez widzów i branżę filmową – „Projektantka” („The Dressmaker”) nagrodzona czterema nagrodami Australijskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ze zjawiskową Kate Winslet („Titanic”, „Lektor”) w roli tytułowej, „Piknik z niedźwiedziami” („A Walk in the Woods”) z dwukrotnymi zdobywcami Oscarów® Robertem Redfordem („Żądło”, „Pożegnanie z Afryką”) i Emmą Thompson („Rozważna i romantyczna”, „Ratując pana Banksa”) oraz inspirowana prawdziwą historią produkcja pakistańska, porównywana do „Slumdoga. Milionera z ulicy” – „Idol z ulicy” („Ya Tayr El Tayer”).

Fascynujące historie opowiadają zawarte w kolekcji komediodramaty. „Rozbój w Belfaście” („Whole Lotta Sole”) śledzi losy bandyty, który sam staje się ofiarą napadu. W „Ashby” („Ashby”) licealista zaprzyjaźnia się z sąsiadem – emerytowanym zabójcą CIA, któremu pozostało kilka miesięcy życia (w tej roli nagrodzony Złotym Globem Mickey Rourke). „Historia Wendella Bakera” („The Wendell Baker Story”) to wspólne dzieło całego klanu Wilsonów (w pracach nad projektem udział wzięli Luke Wilson, Andrew Wilson i Owen Wilson), w którym były przestępca z pomocą swych podopiecznych z domu spokojnej starości stara się udowodnić światu, a przede wszystkim swej ukochanej, swoją wartość. Francuski komediodramat „Lato w Prowansji” („Avis de mistral”) opowiada o rodzeństwie, które nawiązuje relację z izolowanym dotąd przez rodzinę dziadkiem w trakcie idyllicznych wakacji. W roli głównej Jean Reno.

Ze specjalną dedykacją dla entuzjastów mocnego kina dwa thrillery – „Zanim zasnę” („Before I Go to Sleep”) z Nicole Kidman („Godziny”, „Oczy szeroko zamknięte”) grającą kobietę cierpiącą na amnezję i Colinem Firthem („Jak zostać królem”, „Duma i uprzedzenie”) w roli jej męża oraz „Pojmani” („The Captive”) z Ryanem Reynoldsem („Deadpool”, „Narzeczony mimo woli”), którego bohater poszukuje zaginionej przed laty córki.

Ponadto idealną propozycją na rodzinny seans jest znakomita francuska animacja „Balerina” („Ballerina”) śledząca zmagania i przygody 11-letniej sieroty Felicji, która ucieka do Paryża, aby zostać sierotą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *