MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Handel dziećmi to był dopiero początek. Zofia Wichłacz w drugim sezonie duńskiego kryminału DNA (wideo)

Rodzinny dramat przeradza się w śledztwo ukazujące zatrważające rozmiary handlu ludźmi i narządami. W tle bolesna tajemnica z przeszłości, która prowadzi aż do Polski. Drugi sezon duńskiego serialu DNA od 21 kwietnia w CANAL+ PREMIUM i w serwisie CANAL+ online.

 

Rolf Larsen to policjant z duńskiej Jutlandii, którego poznajemy w pierwszym sezonie, na koniec którego odkrywa prawdę o zniknięciu swej córeczki Andrei.

W czasie poszukiwań dziecka policjant trafia na ogromną maszynę przestępczą handlującą nielegalnie odebranymi matkom dziećmi. Ślady łączą Danię, Polskę i Francję. Do ekipy śledczej dołącza charyzmatyczna Claire Bobin, w rolę której wciela się wyśmienita Charlotte Rampling. W sprawę zaginięcia malutkiej Andrei zamieszna jest młoda Polka – Julita. W tej roli Zofia Wichłacz.

 

 

W drugim sezonie Rolf mierzy się z tą tajemnicą i skutkami podjętej decyzji. Rodzi ona wyrzuty sumienia w stosunku do byłej żony Marii, która po latach nadal myśli, że ich dziecko zginęło tragicznie na promie. Sytuacja staje się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy okazuje się, że druga córka Marii jest poważnie chora i jedyną nadzieją na wyleczenie jest przeszczep. Poszukiwanie dawcy zmienia się w poważne śledztwo, które ukazuje przerażającą prawdę o handlu ludźmi i narządami.

DNA to skandynawski kryminał w najlepszym wydaniu. Za scenariusz odpowiada Torleif Hoppe-scenarzysta nagradzanych seriali „Forbrydelsen” i „Most nad Sudanem”. Rolfa Larsena zagrał Anders W. Berthelsen, duński aktor znany m.in. z filmów „Daniel” i „Włoski dla początkujących”. Na ekranie towarzyszą mu Johanne Louise Schmidt, nominowana do Oscara Charlotte Rampling oraz Zofia Wichłacz. Nagrodzona Orłem, jedna z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia wcieliła się w serialu w Julitę, młodą Polkę, która w wyniku pomyłki porywa córkę głównego bohatera, wierząc, że to jej własne dziecko.

DNA to kolejny wciągający kryminał, który wzbogaci kolekcję skandynawskiego kina w ofercie CANAL+ online. W bibliotece serwisu znajduje się m.in. nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes obraz LAMB, nominowany do Prix Europa serial ŚNIEŻNE ANIOŁY czy JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI laureata Oscara® Andersa Thomasa Jensena z Madsem Mikkelsenem w roli głównej.

SERCE W MROKU, premiera w środę 10.05 o godz. 20:10 w ALE KINO+ i następnego dnia w serwisie CANAL+ online

Wciągający, mroczny kryminał. Tanja Thorell zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Najnowsza sprawa, którą prowadzi dotyczy tajemniczego zaginięcia Bengta Ljungqvista, który zniknął po gwałtownej kłótni z córką. Okazuje się, że podczas ostatniej rozmowy postawił jej ultimatum – natychmiast zakończy związek ze swoim chłopakiem, albo straci spadek.

JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI, już dostępny w serwisie CANAL+ online

Duńska tragikomedia napisana i wyreżyserowana przez laureata Oscara®, Andersa Thomasa Jensena. W roli głównej niezastąpiony Mads Mikkelsen. Markus wraca z misji wojskowej, by zaopiekować się nastoletnią córką Mathilde po tragicznej śmierci żony. Nikt nie ma wątpliwości, że katastrofa kolejowa, w któej zginęła była wypadkiem. Nikt, poza trzema dziwakami, którzy pewnego dnia pojawiają się w domu Markusa i przekonują, że kolizja pociągu była zaplanowanym zamachem. Żołnierz wraz z ekscentrycznym matematykiem Otto i dwójką jego przyjaciół rozpoczynają własne śledztwo.

LAMB, już dostępny w serwisie CANAL+ online

Kameralny dramat z elementami fantastyki, który zdobył nagrody na festiwalu w Cannes i stał się najbardziej dochodowym filmem w historii islandzkiej kinematografii. Opowieść o bezdzietnym małżeństwie mieszkającym na odległej farmie i hodującym owce. Ich życie zmienia się diametralnie, gdy pewnej nocy w zagrodzie rodzi się niezwykła istota. Sytuację dodatkowo komplikuje niezapowiedziana wizyta brata głównego bohatera, artysty z problemami.

MORZE PÓŁNOCNE W OGNIU, już dostępny w serwisie CANAL+ online

Poruszający swym realizmem film katastroficzny norweskiego reżysera Johna Andreasa Andersena, autora głośnego „The Quake. Trzęsienie ziemi’’. Dno Morza Północnego pęka i się zapa. Podczas gdy naukowcy próbują znaleźć rozwiązanie i wyjaśnienie wypadku, wodę zanieczyszczają ropa i gaz, a platformy wiertnicze stają w płomieniach i rozpadają się jak domki z kart. Rozpoczyna się dramat uwięzionych pracowników naftowych, który tak naprawdę jest tylko wstępem do największej katastrofy w historii.

ŚNIEŻNE ANIOŁY, już dostępny w serwisie CANAL+ online

Nominowana do Prix Europa przejmująca zagadka kryminalna, utrzymana w surowym stylu skandynawskim. Kiedy przed Bożym Narodzeniem Szwecję paraliżuje burza śnieżna, z domu na przedmieściach stolicy w tajemniczych okolicznościach znika pięciotygodniowy Lukas. Prowadząca śledztwo policjantka zauważa, że rodzice chłopca nie mówią całej prawdy.

INTERWENCJA, już dostępny w serwisie CANAL+ online

Poruszający czułe struny skandynawski serial koncentrujący się na problemie przemocy domowej. Produkcja zdobyła pięć nagród Duńskiej Akademii Filmowej. Doświadczony pracownik, Lars Madsen, ma tylko kilka tygodni, żeby ustalić, co naprawdę dzieje się w rodzinie Hansen. Czy znajdzie dowody na to, że Simon znęca się nad bliskimi?

BLACK SANDS, już dostępny w serwisie CANAL+ online

Islandzki serial o trzydziestoletniej policjantce Anície Elínardóttir, która podejmuje pracę w swoim rodzinnym mieście po tym, jak została zmuszona do rezygnacji ze stanowiska w Reykjaviku. Elín musi zamieszkać z matką, z którą z powodu trudnej przeszłości zerwała kontakt lata temu. Niedługo po jej przybyciu, na piaszczystej plaży zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Policjantka zostaje wciągnięta w poszukiwania mordercy, które zmieniają się w prawdziwy koszmar.

WYBAWIENIE, już dostępny w serwisie CANAL+ online

Trzeci po “Kobiecie w klatce” i “Zabójcach bażantów” film na podstawie serii kryminałów “Departament Q” Jussiego Adlera-Olsena. Bohaterami ponownie są policjanci z jednostki zajmującej się odgrzebywaniem nierozwiązanych spraw z przeszłości — detektyw Carl i jego pomocnik Assad. W ich ręce trafia zamknięty w butelce tajemniczy list, liczący 8 lat tekst napisany dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych.

SHORTA, już dostępny w serwisie CANAL+ online

Pełnometrażowy debiut duetu Anders Ølholm – Frederik Louis Hviid, który miał premierę na Międzynarodowym Tygodniu Krytyków podczas festiwalu w Wenecji. Policjanci Jens i Mike patrolują arabskie getto. Gdy w okolicy roznosi się wieść o śmierci aresztowanego nastolatka, wściekli ludzie wychodzą na ulice. Policjanci, którzy przed chwilą uosabiali władzę, zostają zdegradowani do roli zwierzyny łownej.

Premiera drugiego sezonu serialu DNA w piątek 21.04 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online. W serwisie dostępny jest również sezon pierwszy serialu — nowe odcinki co tydzień, od 8.04.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *