MediaZapowiedzi TV

Harry i Meghan w podróży do Afryki na kanale BBC Lifestyle

Jesienią 2019 roku książę i księżna Sussex zabrali swojego syna Archiego w pierwszą zagraniczną podróż. Była to przejmująca wyprawa śladami księżnej Diany po krajach afrykańskich.

 

 

 

 

Rodzinie królewskiej towarzyszył zaprzyjaźniony dziennikarz Tom Bradby. W zrealizowanym przez niego programie dokumentalnym znalazły się poruszające wypowiedzi książęcej pary oraz relacje
z najważniejszych momentów tej podróży, w intymny sposób ukazujące kulisy ich życia.

Harry i Meghan wylądowali w Republice Południowej Afryki, gdzie odwiedzili organizację charytatywną znaną jako Justice Desk. Jest ona wspierana przez Queen’s Commonwealth Trust
i uświadamia miejscową ludność na temat praw człowieka oraz uczy kobiety samoobrony, niezbędnej w kraju, w którym przemoc wobec kobiet jest powszechna, za to jej karalność niezwykle niska.

W Kapsztadzie odwiedzili także Dystrykt Szósty, w którym doszło do brutalnej eksmisji lokalnej czarnoskórej ludności. Obecnie miejsce to jest ważnym symbolem historii segregacji rasowej w RPA.

Podczas gdy Meghan i Archie zostali w RPA, książę Harry wybrał się w dalszą podróż. W Angoli odwiedził pole minowe, które w 1997 roku zwiedzała jego matka. Podkreślił tym samym jej zasługi na rzecz wprowadzenia zakazu stosowania min przeciwpiechotnych.

Angola do tej pory zmaga się ze skutkami brutalnej 40-letniej wojny i zagrażającymi obywatelom dziesiątkami tysięcy min lądowych jakie po sobie zostawiła. Uświadomienie tego problemu było jednym z głównych powodów wizyty Księżnej Diana w tym kraju w 1997 r. Zdjęcia z tej podróży obiegły wtedy cały świat, a trzy miesiące po jej śmierci podpisano słynny traktat w Ottawie, w którym 122 kraje zgodziły się zaprzestać używania min przeciwpiechotnych jako broni wojennej. Harry kontynuuje misję swojej matki w Angoli, wspierając organizację charytatywną Halo Trust.

Dzięki intymnym wywiadom z Harrym i Meghan seria daje widzom ekskluzywny wgląd w ich rolę jako współczesnych przedstawicieli rodziny królewskiej oraz przedstawia ich misję szerzenia pomocy i solidarności na świecie. Choć para skrzętnie wykorzystuje swoją popularność, aby zwrócić uwagę mediów na ważne światowe problemy, jednocześnie otwarcie przyznaje, że rozpoznawalność i życie na świeczniku ma swoje słabsze strony. Zachowanie odrobiny prywatności jest w ich przypadku niemal niemożliwe, co dla nowo formującej się rodziny bywa trudne i frustrujące.

„HARRY I MEGHAN: PODRÓŻ DO AFRYKI”: PREMIERA: 24 STYCZNIA O GODZ. 20:55 NA KANALE BBC LIFESTYLE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *