HGTV z nowym rekordem oglądalności

Rekordy są po to, żeby je bić, więc stacja HGTV postanowiła odświeżyć swój rekord oglądalności. W świąteczny poniedziałek 2 kwietnia średnia dzienna oglądalność wyniosła ponad 1,5% w grupie komercyjnej, zaś w grupie docelowej W16-49c50k+ aż 2,2% SHR!

 

 

 

Ponadto w najlepszym momencie dnia stację śledziło niemal 3% widzów! Największą popularnością cieszył się tego dnia maraton „Dorota was urządzi” i to właśnie odcinki tego programu zajęły wszystkie miejsca w czołowej piątce programów o najwyższej oglądalności.
Oprócz programów Doroty Szelągowskiej, bardzo dobre wyniki oglądalności odnotował drugi sezon programu Krzysztofa Mirucia – „Zgłoś remont” (87 606 AMR A4+) oraz „Drugie życie mebli”(130 297 AMR A4+).

Już w maju widzowie obejrzą nowy program z Dorotą Szelągowską – Dorota inspiruje! Dorota pokaże jak małym kosztem sprawić, żeby nasze wnętrza wyglądały jak nowe. Zrobić remont, mając do dyspozycji duży budżet, to przecież żadna filozofia! Za sprawą Doroty Szelągowskiej źle zaaranżowane kuchnie, brzydkie łazienki, ponure sypialnie, zagracone salony zamienią się w funkcjonalne i ładne przestrzenie. W każdym odcinku Dorota przeprowadzi metamorfozę jednego pomieszczenia wybranego przez właścicieli mieszkania. Prowadząca udowodni, że wystarczy mieć dobry pomysł, kreatywność, i przede wszystkim dobre chęci, aby wnętrza nabrały zupełnie innego charakteru. A jeśli jeszcze wprowadzi się parę sprytnych usprawnień, mądrze wybierze materiały i dodatki, zmieni kolorystykę i aranżację, to już można być pewnym sukcesu! Dorota Szelągowska zabierze się także za renowację starych sprzętów i stworzy niebanalne dekoracje. Cała rzecz w tym, jak dzięki wyobraźni – za niewielką kwotę, możliwą do wydania dla przeciętnie zarabiającej rodziny – nie zrywając podłóg, nie skuwając kafelków, nie przestawiając ścian i nie wynosząc przedmiotów na śmietnik, sprawić, by wnętrze było jak nowe.
Premiera: od 27 maja, niedziela, godz. 22:00

Drugą wiosenną nowością jest program Wymarzone ogrody, w którym dwie siostry – Iza i Olga – w kilka dni przeprowadzają metamorfozy miejskich ogródków i tarasów. Izabela Szarmach i Olga Piórkowska, jak nikt inny, znają się na architekturze krajobrazu i doskonale wiedzą, jak stworzyć zaczarowany ogród nawet na niewielkiej powierzchni. Życie w mieście łączy się z licznymi wyrzeczeniami. Dotyczy to szczególnie tych, którzy zaznali życia na blisko przyrody wsi. Idealnym rozwiązaniem dla nich wydaje się mieszkanie bądź dom ze sporym tarasem lub dostępem do działki. Nawet mały kawałek ziemi czy odpowiednio zagospodarowany, większy balkon może pełnić funkcję ogródka warzywnego lub stać się wymarzonym miejscem do wypoczynku. W ciągu kilku dni prowadzące stworzą nowoczesną, ale zarazem przytulną przestrzeń ogrodową. Swój projekt dopasują do potrzeb bohatera programu. Czasem będą musiały stworzyć coś dla dzieci, innym razem trafią na prawdziwego miłośnika kwiatów. Pomogą też tym, którzy marzą o odpoczynku pośród zieleni oraz urządzaniu przyjęć na świeżym powietrzu. Znajdzie się też kilka pomysłów dla początkujących ogrodników, uprawiających własne warzywa, owoce czy zioła.
Premiera: od 13 maja, niedziela, godz. 11:30

W pierwszym kwartale 2018 stacja HGTV odnotowała średni udział na poziomie 0,72% SHR w docelowej grupie kobiet z miast udział, wskaźnik dopasowania AFF wyniósł 159 (W16-49c50+ vs A 16-49) a w u biegłym miesiącu HGTV dotarł do ponad 7,3 mln widzów!
Dane: NAM, Q1 2018, SHR%, AMR, W 16-49 C50+, AFF W 16-49 C50+ vs A16-49, COV A4+ III.2018., 01-02.04.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *