MediaTVPZapowiedzi TV

Hipnotyczny „Rycerz pucharów” Terrence’a Malicka w TVP Kultura

W piątek 20 grudnia o 20.30 TVP Kultura zaprasza na melodramat „Rycerz pucharów” w reżyserii Terrence’a Malicka, określanego jako filmowego poetę i jednego z najbardziej wizjonerskich twórców współczesnego kina amerykańskiego.

 

 

 

„Rycerz pucharów” to opowieść o zblazowanym, wziętym scenarzyście Ricku, stałym bywalcu hucznych imprez i wystawnych, barokowych bankietów. Rick czerpie z życia pełnymi garściami, korzystając jednocześnie ze wszystkich dobrodziejstw i uciech hollywoodzkiego świata. By zapomnieć o traumie z przeszłości, wdaje się w serię romansów ze zjawiskowymi kobietami, usilnie próbując wypełnić życiową pustkę, odnaleźć sens i narodzić się na nowo.

Intrygujący film, który podzielił krytyków i publiczność, przepełniony nawiązaniami do Biblii i tarota, pięknymi ujęciami i doskonałą muzyką. Jest historią o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. W gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy m.in. zdobywców Oscarów: Christiana Bale’a, Natalie Portman i Cate Blanchett.

Emisję „Rycerza pucharów” poprzedzi rozmowa Jakuba Moroza z filmoznawcą Sebastianem Smolińskim.

Postać reżysera Terrence’a Malicka jest owiana tajemnicą – nie uczestniczy w życiu publicznym, na próżno szukać udzielonych przez niego wywiadów i mimo, że jest wielokrotnie nominowanym i nagradzanym twórcą – nie odbiera nagród, a promocję swoich filmów opiera na …jej braku. Jest autorem zekranizowanej m.in. powieści Jamesa Jonesa „Cienka czerwona linia”, „Drzewa życia” i „Wątpliwości”.

„Rycerz pucharów” w TVP Kultura, premiera w piątek 20 grudnia o godz. 20.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *