Radio

Historia sportu, “wywiady” z wielkimi Polakami. Radio 357 rozwija ofertę podcastową.

Zespół Radia 357 dynamicznie rozwija ofertę podcastową. Obejmuje ona już ponad 12 000 odcinków do wyboru. Właśnie wystartowały dwie nowe serie podcastowe. Opracowano również nowy sposób prezentacji odcinków na stronie i w aplikacji. Powstała nowa identyfikacja wizualna na potrzeby promocji online. Wybrane odcinki zostały udostępnione dla wszystkich. Regularnie ukazują się nowe odcinki podcastu “Stacja Arsenalna” – pierwszego podcastu w języku ukraińskim.

 

Już ponad 12 000 odcinków na platformie podcastowej

Twoje 357 to platforma podcastowa Radia 357 dostępna przez stronę internetową i aplikację. Wystartowała 2 lata temu –  5 kwietnia 2021 roku. Podcasty to jeden z dwóch najważniejszych filarów strategii Radia 357, opartej na treściach na żywo i na żądanie.

– Bardzo mocno stawiamy na dalszy rozwój podcastowej części naszej oferty. Pozyskujemy najlepszych autorów, dbamy o jakość, zwiększamy wygodę korzystania z podcastów Radia 357. I intensywnie działamy, by przyciągnąć nowych użytkownikówmówi Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357, koordynująca ofertę programową.

Podcasty Radia 357 to już ponad 12 000 odcinków zebranych w blisko 50 serii podcastowych od 70 autorów.

– To ogromna baza treści, która szybko rośnie. Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad jej dalszym rozwojem, ale też łatwością znajdowania tego, co interesujące dla danego odbiorcy. Wszyscy wiemy, że konkurencja o czas i uwagę użytkowników internetu rośnie. Naszą rolą jest zarówno przygotowanie wartościowych treści, jak i pomoc w ich znalezieniu i wyborze. Robimy podcasty, które wnoszą realną wartość i na które zwyczajnie warto przeznaczyć swój czas. Po reakcjach widzimy, że takie podejście znajduje uznanie odbiorców. To wielka satysfakcja dla twórców i całego zespołumówi Kuba Jonczyk, odpowiedzialny za rozwój podcastów w Radiu 357.

Ponad 50 odcinków dostępnych dla każdego

Dostęp do wszystkich podcastów to jeden z przywilejów Patronów Radia 357 – słuchaczy, którzy wspierają je finansowo. Wybrane odcinki są udostępniane dla wszystkich. Są to audycje słowne – reporterskie, publicystyczne, wywiady i rozmowy.

– Premiery podcastowe i 95% treści w Twoje 357 rezerwujemy dla płacących użytkowników platformy. Z drugiej strony to właśnie jakość podcastów Radia 357 jest naszą przewagą konkurencyjną. I istotnym argumentem za tym, by do nas dołączyć. Dlatego co jakiś czas wychodzimy z treściami na zewnątrz, za paywall. Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357wyjaśnia Kuba Jonczyk.

Nowości – “wywiady” z wielkimi Polakami i historia sportu

Wśród nowych serii podcastowych odbiorcy Radia 357 mają do dyspozycji m.in.:

  1. Wzór na zdrowie, w którym Gabi Darmetko weryfikuje z ekspertami co nam naprawdę pomaga, a co szkodzi (seria przygotowana we współpracy z marką Lux Med)

  2. The Beatles: Historia bez granic, czyli historia czwórki z Liverpoolu opowiedziana historią ich płyt przez Antoniego Grudniewskiego

  3. Czarne owce – rozmowy Łukasza Dunaja z Noise Magazine ze znanymi fanami muzyki metalowej, nie kojarzonymi z miłością do “ciężkich brzmień”

  4. Stacja Arsenalna – podcast Zoriany Varenii w języku ukraińskim (i streszczeniami w języku polskim) – rozmowy o emocjach i codzienności Ukraińców, próbujących w Polsce stworzyć swój nowy dom

  5. Historia sportu – sportowe historie, które wstrząsnęły światem w opracowaniu dziennikarzy sportowych: Tomasza Gorazdowskiego i Mateusza Kuźniewskiego

– Opowiemy o wielkich sportowcach – choć nie zawsze krystalicznych. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, które wspominamy do dziś. To będzie historia sportu opowiedziana historiami ludzimówi Tomasz Gorazdowski, współautor serii.

W pierwszym odcinku przenosimy się do Kinszasy, stolicy ówczesnego Zairu. To tam 30 października 1974 roku odbyła się walka bokserska o mistrzostwo świata pomiędzy George’em Foremanem a Muhammadem Alim. Pojedynek jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii boksu i całego sportu.

  1. Korzenie i skrzydła – edycja specjalna – “wywiady” Grzegorza Sajóra z wielkimi Polakami.

– Zdecydowałem się na eksperyment. Na początku kwietnia wyemitowaliśmy audycję, której bohaterem był… Fryderyk Chopin. W tę rolę wcielił się Aleksander Laskowski z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, rzecznik konkursów chopinowskich. Trochę zaryzykowałem, ale opłaciło się. Dużo pozytywnych głosów po emisji tego nietypowego “wywiadu” zainspirowało mnie, by tę formułę kontynuować. Tak powstała wiosenna seria podcastowej wersji “Korzeni i skrzydeł”. Jej pierwszy odcinek – “wywiad” z Juliuszem Słowackim – jest już dostępny. Kolejni bohaterowie niech pozostaną jeszcze niespodziankąmówi Grzegorz Sajór, autor wywiadów z cyklu “Korzenie i skrzydła”.

Premiery kolejnych odcinków – co dwa tygodnie. Jak zapowiada Grzegorz Sajór będzie w tych “rozmowach” szukał odpowiedzi na pytania jakimi byli ludźmi, czy mieli kompleksy, czy przeżywali okresy buntu? – Czas obalić mity i zbudować żywe pomnikidodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *