Prasa - Ksiązka

Historie laureatów Akademii Opowieści w najnowszym "Dużym Formacie"

W ramach Akademii Opowieści – akcji “Gazety Wyborczej” zachęcającej czytelników do opisania najważniejszego człowieka w ich życiu, w najbliższy poniedziałek, 19 czerwca br. ukaże się specjalne wydanie tygodnika “Duży Format”. Znajdą się w nim opowieści 12 laureatów konkursu, a czytelnicy będą mogli poznać bohaterów Akademii Opowieści, którzy zachwycili ojców, babcie, ciotki, córkę i… krawcową.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Przez kilka miesięcy jury konkursu otrzymało 1655 opowieści. Znalazły się w nich odpowiedzi na najważniejsze pytania: jakimi wartościami kierujemy się w życiu? kto i w jaki sposób wpłynął na to, jacy jesteśmy? jak silne są więzi we współczesnej rodzinie? jakie historie przekazywane są z pokolenia na pokolenie?

Dziennikarze Mariusz Szczygieł, Michał Nogaś i Włodzimierz Nowak odwiedzili 12 polskich miast, gdzie uczyli praktycznego tworzenia i opowiadania historii. Przeprowadzili warsztaty z ludźmi pióra, m.in. z Elżbietą Cherezińską, Magdaleną Parys, Martą Fox oraz z aktorami, radiowcami, lekarzami i raperem. „Duży Format” przedstawił dziesiątki historii znanych osób, za każdym razem zadając pytanie „Kto jest najważniejszym człowiekiem w Waszym życiu?”.

W wydaniu „Dużego Formatu” 19 czerwca br. będzie można przeczytać najlepsze teksty Akademii Opowieści, a laureatów konkursu, jury oraz reporterów tygodnika będzie można spotkać w sobotę, 24 czerwca br. podczas gali Festiwalu Małych Opowieści w Lublinie organizowanego przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublina.

Więcej o finale i Festiwalu Małych Opowieści można znaleźć na Wyborcza.pl/akademiaopowiesci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *