History i Onet odkryją razem “Tajemnice mundialu” w nowej produkcji lokalnej

Firma medialna A+E Networks® wspólnie z Onetem produkuje nowy 7-odcinkowy program „Tajemnice mundialu”, który zadebiutuje w poniedziałek, 28 maja o godz. 22:00 w ramach wydarzenia telewizyjnego HISTORY OF FOOTBALL – 14 dni z futbolem w telewizji HISTORY. Prowadzącymi program są Michał Pol, dyrektor programowy segmentu sportowego w Grupie Onet-RAS Polska oraz Przemysław Rudzki, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

 

 

 

 

Michał Pol i Przemysław Rudzki oraz legenda dziennikarstwa sportowego Stefan Szczepłek (dziennik Rzeczpospolita) rozmawiają z trenerami, zawodnikami i ekspertami o Mundialach, na których występowali Polacy. Razem z zaproszonymi do studia gośćmi, prowadzący zastanowią się nad tym, który moment, decyzja trenera czy zawodnika były kluczowymi dla polskiej reprezentacji w turniejach.


„Po 12 latach reprezentacja Polski pod wodzą trenera Adama Nawałki ponownie zagra na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Będzie to ósmy w historii występ naszej reprezentacji na mundialu, a my w programie odkrywamy kulisy poprzednich i przeżywamy je jeszcze raz wraz z ich uczestnikami. Robimy to, co kibice lubią najbardziej, czyli gdybamy. Co by było, gdyby w 1974 roku pamiętny półfinał „na wodzie” z RFN odbył się jednak w normalnych warunkach. A w 1978 w meczu z Argentyną Kazimierz Deyna oddał karnego Zbigniewowi Bońkowi? Jaki wpływ na występ Polaków w 1982 miał stan wojenny i co by było, gdyby Boniek jednak zagrał w półfinale z Włochami. Spieramy się, kto był największym nieobecnym poszczególnych mundiali i co można było zrobić inaczej. A nawet, czy wygralibyśmy z Koreą Południową w 2002, gdyby Edyta Górniak inaczej zaśpiewała przed meczem polski hymn. Te i inne historie będzie można odkryć w nowym programie „Tajemnice mundialu” telewizji HISTORY i Onetu” – zapowiada współprowadzący program
Michał Pol, dyrektor programowy segmentu sportowego Grupy Onet-RAS Polska.

W programie „Tajemnice mundialu” udział wezmą m.in.:

  • Jacek Gmoch, trener reprezentacji Polski na Mundial w Argentynie 1978

  • Andrzej Strejlau, asystent sportowy Kazimierza Górskiego w czasie Mundialu w RFN 1974 i trener reprezentacji Polski od 1989 do 1993

  • Dariusz Szpakowski, komentator i dziennikarz sportowy TVP od 1983

  • Piotr Świerczewski, srebrny medalista olimpijski z Barcelony z 1992 i reprezentant Polski na Mundialu 2002 w Korei Południowej i Japonii

  • Stefan Majewski, reprezentant Polski na Mundialach w Hiszpanii 1982 i w Meksyku 1986

  • Dariusz Dziekanowski, reprezentant Polski w czasie Mundialu 1986 w Meksyku

  • Michał Żewłakow, były kapitan reprezentacji Polski podczas Mundialu 2006 w Niemczech, rekordzista pod względem liczby występów w reprezentacji Polski

Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. produkcji lokalnych i kreacji w A+E Networks powiedziała: „Wierzymy, że nasz projekt realizowany wspólnie z Onetem przypadnie widzom HISTORY do gustu. Pozwoli im wrócić do wydarzeń, które rozpalały emocje przed laty. Opowieści gości, którzy bezpośrednio kształtowali futbolową historię, pełne są anegdot oraz faktów, które w naszym programie po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. Wszystkim fanom futbolu, którzy nie mogą doczekać się na Mundial w Rosji, umilimy dwa ostatnie tygodnie oczekiwania prezentując unikalne programy dotyczące poprzednich rozgrywek mistrzostw świata.”

Cieszymy się, że HISTORY i Onet łączą siły i wspólnie możemy pracować przy tym projekcie. To pozwala nam w pełni wykorzystać kompetencje dziennikarskie oraz produkcyjne, dostarczając najwyższej jakości program, który jest częścią międzynarodowego projektu History of Football – z prowadzącymi, znakomitymi dziennikarzami Grupy Onet-RAS Polska, ekspertami w dziedzinie futbolu” – mówi Sabina Lipska, Dyrektor Video w Grupie Onet-RAS Polska.

Wydarzenie HISTORY OF FOOTBALL będzie nadawane w ponad 160 krajach na całym świecie, m.in. w Brazylii, Danii, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, a także w całej Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej. Na 14-dniowy specjalny program kanału HISTORY w Polsce złożą się oryginalne filmy dokumentalne, formy krótkometrażowe oraz starannie opracowana kolekcja filmów o Mistrzostwach Świata z archiwów FIFA. HISTORY na całym świecie pokaże też przygotowane lokalnie cykle telewizyjne i dokumenty, które pozwolą widzom lepiej zrozumieć i poczuć specyfikę futbolowych namiętności w każdym kraju. Dzięki udziałowi Davida Villi – ambasadora akcji – i wielu innych uznanych piłkarzy, trenerów, dziennikarzy i ekspertów HISTORY OF FOOTBALL przedstawi historię mistrzostw świata z najróżniejszych perspektyw.

Za produkcję programu „Tajemnice mundialu” odpowiada Marta Sudzińska (Onet). Producentem nadzorującym ze strony HISTORY jest Agnieszka Kubiak (A+E Networks). Premiera programu w poniedziałek, 28 maja na kanale HISTORY, a dzień później na portalu Onet.pl.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.