PolecanePolsat BOXSport w TV

Historyczny mityng Diamentowej Ligi w Polsacie Sport!

Już 6 sierpnia Stadion Śląski jako pierwszy w historii polski obiekt zorganizuje mityng Diamentowej Ligi. Podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej wystartuje aż 49 medalistów niedawno zakończonych MŚ w Eugene. Historyczny mityng będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu.

 

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zastąpi w kalendarzu Diamentowej Ligi dwa odwołane mityngi w Chinach.

– To dzień, o którym śniliśmy przez lata. Dotarliśmy na szczyt, jesteśmy w niebiemówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, który dodaje: “W historycznym dla nas mityngu Diamentowej Ligi, czyli Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, wystartuje 49 medalistów mistrzostw świata. W tym dziewiętnastu złotych”.

Organizatorzy zawodów liczą na to, że na Stadionie Śląskim padnie rekord świata.

– Gdy Jamajczycy tak nas nakręcali w USA, uwierzyliśmy, że rekord jest faktycznie możliwy – twierdzi Piotr Małachowski. – 6 sierpnia Shericka Jackson pobiegnie u nas m.in. obok wybitnej Shaunae Miller-Uibo. Bahamka w sobotę wygrała w Eugene bieg na 400 metrów, ale na Śląsku chce sprawdzić się szybkościowo. To będzie fantastyczny pojedynek – zapowiada dyrektor sportowy Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim.

Potencjał, aby napisać piękną historię w Chorzowie, mają również zakontraktowani Allison Dos Santos, nowy król biegu na 400 m przez płotki, czy zapowiedziany już jakiś czas temu tyczkarz Armand Duplantis, który na zakończenie mistrzostw świata potwierdził znakomitą dyspozycję ustanawiając nowy rekord świata – 6.21 m.

– To wybitne jednostki, którym szykujemy na 6 sierpnia znakomitych rywali. Część zdradzimy dopiero w ostatniej chwili, ponieważ rozmowy z ich agentami toczą się bez przerwy. Jednak już teraz wiemy na pewno, że na płaskich 400 metrach dojdzie do rewanżu za Eugene pomiędzy Michaelem Normanem, a Kiranim Jamesem, czyli świeżo koronowanymi mistrzem i wicemistrzem świata. Podobnie będzie w męskim sprincie na 100 m, gdzie wystąpią fantastyczni Fred Kerley i Trayvon Brommel, a wśród kobiet również złota Shelly-Ann Fraser-Pryce. Będzie ścigała rekord mityngu, ale również mierzyła się m.in. z naszą Ewą Swobodą.

– Do męskiej kuli zaprosiliśmy Ryana Crousera i Joe’ego Kovacsa, a w młocie Wojciech Nowicki ma zamiar odegrać się na Pawle Fajdku. Dojdzie również do starcia trzech naszych najszybszych 400-metrówek. Od pięciu lat były na podium w każdej dużej imprezie jako sztafeta, ale z USA wracają bez sukcesu. Na pewno spróbują zatrzeć te wspomnienia, a poza tym powalczą o cenne punkty do klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi. Ich rywalką będzie m.in. Marileidy Paulino, świeżo upieczona wicemistrzyni świata. Lista sław robi się tak długa, że trudno ich wszystkich wymienićdodaje Chełstowski.

Główną część mityngu Diamentowej Ligi zaplanowano od godz. 16.00. – To będzie program napakowany wydarzeniami tak, jak jeszcze nie był nigdy wcześniej w Polsce żaden mityng lekkoatletyczny. W kilku przykładach mówimy o całych trójkach z podium w MŚ, w większości to pod względem jakości skład godny olimpijskich finałów. Mimo, że listy startowe są jeszcze niezamknięte, to już teraz potwierdzonych na memoriał „Kamy” jest aż 49 medalistów z Eugene w tym 19 złotych – mówi Małachowski.

Historyczny, pierwszy mityng Diamentowej Ligi na polskiej ziemi, będzie transmitowany w Polsacie Sport

Diamond League jest obecne na sportowych antenach Polsatu od wielu lat, ale to wydarzenie będzie z pewnością wyjątkowe.

 

źródło: Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *