MediaZapowiedzi TV

Hity dnia: coś dla każdego!

Najciekawsze propozycje programowe kanałów Epic Drama, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature na nadchodzący tydzień (13-19 kwietnia).

 

 

 

 

Poniedziałek 13/04

EPIC DRAMA: Endeavour: Sprawy młodego Morsa, sezon 5, odc. 1, 21.30

„Lato miłości” 1967 roku to już tylko odległe wspomnienie. Nad światem zbierają się czarne chmury, a historia niemal 100-letniej jednostki Oxford City Police dobiega końca. Piąta seria rozgrywa się w roku 1968. Morse zdał egzamin na sierżanta, a Oxford City Police staje się częścią większej formacji Thames Valley Constabulary.

W wydziale kryminalnym panuje atmosfera niepewności. Joan Thursday wraca do Oxfordu, ale wiele spraw związanych z jej zniknięciem w poprzednim roku i nieoczekiwaną propozycją Endeavoura pozostaje niewyjaśnionych. Przez życie nowo promowanego sierżanta Endeavoura Morse’a — i całej elity Oxfordu — przetoczy się wkrótce potężna burza, pozostawiając po sobie straszliwe spustoszenia.

POLSAT VIASAT HISTORY: Muzeum pełne tajemnic, sezon11, od poniedziałku do piątku o 20.00

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości – często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice – często kryjące skandale, intrygi a nawet morderstwa. Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii.

Poszukiwania prowadzone są bardzo szeroko, a twórcy serii zaglądają do najciemniejszych i najbardziej zakurzonych kątów instytucji, przechowujących te interesujące artefakty. Przy ich pomocy odsłaniają takie niezwykłości z przeszłości kraju, jak: niewidzialni szpiedzy, bezwzględni zamachowcy, dinozaury, zjawiska paranormalne, historie z Dzikiego Zachodu i okresu zimnej wojny oraz wiele innych. Poznamy historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic – tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory.

POLSAT VIASAT EXPLORE: Największe pomyłki inżynierów, sezon 1, odc. 3, 21.00

Ludzie zajmują się budowaniem od ponad 10 tysięcy lat. Jesteśmy naprawdę znakomitymi inżynierami — a jednak co roku na całym świecie można usłyszeć nowe opowieści o konstrukcyjnych katastrofach i porażkach.

Niezwykłe, wyjątkowe, czasami komiczne: w tej serii obejrzymy pomyłki i błędy, o których inżynierowie woleliby zapomnieć. Zobaczymy rozmowy z zespołami projektantów, z naocznymi świadkami katastrof i najlepszymi ekspertami — i przekonamy się, co poszło nie tak. Przyjrzymy się także temu, jak inżynierowie starają się rozwiązywać problemy i naprawiać błędy.

POLSAT VIASAT NATURE: Dzika Sri Lanka: kraina lampartów, 20.00

Film dokumentalny ukazujący różnorodność i piękno dzikiej przyrody Sri Lanki. Poza dominującymi drapieżnikami — lampartami, szakalami czy krokodylami — żyją tu także niezwykle rzadkie gatunki, takie jak wargacz leniwy czy lori szary.

Monsunowe deszcze i niewielki stopień ingerencji człowieka sprawiają, że tutejsze lasy tętnią życiem przez cały rok — ale większą część powierzchni Sri Lanki zajmują suche, nizinne równiny. Dominującym drapieżnikiem na tych pokrytych kurzem i suchą roślinnością terenach jest lampart lankijski. Zobaczymy, jak wygląda codzienne życie tego pięknego kota i jakie wyzwania stają przed nim, kiedy na równinach zaczyna się pora sucha.

Wtorek 14/04

EPIC DRAMA: MARATON – Sprawy Frankie Drake, sezon 3 od 11.55

W trzeciej serii zobaczymy mnóstwo nowych przygód: panie z agencji Drake Private Detectives podejmują się coraz trudniejszych spraw i stają twarzą w twarz z coraz groźniejszymi przeciwnikami. Frankie i Trudy nadal polegają na Mary i Flo, które zawsze chętnie zajrzą do policyjnych akt czy raportu z autopsji, ale Mary czuje się coraz bardziej sfrustrowana tym, jak traktują ją policjanci, i stara się stawiać sobie bardziej ambitne cele. Flo kończy teoretyczną część zajęć w szkole medycznej i przygotowuje się do praktyk w szpitalu, jednocześnie podtrzymując romans na odległość i angażując się w sprawy agencji.

Romans Trudy i Billa Petersa nabiera rumieńców; Trudy także doskonale radzi sobie w pracy detektywa, podejmuje ryzyko i pomaga rozwiązywać kolejne sprawy. Frankie przewodzi całemu zespołowi z niesłabnącym entuzjazmem i pomysłowością, angażując się jednocześnie w związek z bokserem Mosesem Page’em. Od Londynu — gdzie zaprzyjaźnia się z samą Agathą Christie — po klub jazzowy, od eleganckich prywatnych szkół w Toronto po tętniące życiem centrale telefoniczne: trzecia seria „Spraw Frankie Drake” to gwarancja doskonałej zabawy.

POLSAT VIASAT HISTORY: Słynne okręty, sezon 1, odcinek 6, 22.05

Dziesięcioodcinkowy serial poświęconym dziejom 10 okrętów, które uczestniczyły w różnych wojnach w ciągu ostatnich 150 lat — między innymi w amerykańskiej Wojnie Secesyjnej, w obu wojnach światowych i w konfliktach okresu zimnej wojny.

Poznamy historie ludzi związanych z tymi jednostkami i stosowane na nich genialne rozwiązania inżynieryjne. Przekonamy się, że historia okrętów wojennych odzwierciedla całą historię wojskowości.

POLSAT VIASAT EXPLORE: Nefrytowa gorączka, sezon 5, odc. 5 i 6, 

Wóz albo przewóz: jeśli rodzina Bunce’ów nie znajdzie szybko najwyższej jakości nefrytu, będzie musiała wycofać się z interesu. Claudia ma nadzieję, że jej ojciec Steve, doświadczony poszukiwacz, przyniesie jej szczęście — okazuje się jednak, że wspólna praca trzech pokoleń jednej rodziny to prawdziwe wyzwanie.

Wiele wskazuje jednak na to, że wreszcie udało się znaleźć naprawdę cenne złoże. Claudia i jej ekipa liczą więc na udany rok, ale na przeszkodzie stają zniszczone drogi, wiosenne burze śnieżne i pożary lasu. W końcu, po kolejnych próbach, Claudia jest przekonana, że znalazła prawdziwy skarb. Rośnie presja na całą ekipę, ale najtrudniej zapanować nad własną rodziną…

POLSAT VIASAT NATURE: Władca dziczy, sezon 1, odc. 2, 20.00

Supervet — na pomoc zwierzakom, sezon 6, odc. 1, 

Władca dziczy: Porywający serial podróżniczo-przygodowy. Aktor Dominic Monaghan zapuszcza się w najdalsze zakątki globu w poszukiwaniu najbardziej złych, agresywnych i wrednych zwierząt i owadów na świecie.

W każdym odcinku Dominic zabiera nas w fascynującą i pełną akcji podróż, podczas której zmaga się z najniebezpieczniejszymi i najbardziej nieuchwytnymi stworzeniami znanymi człowiekowi. Po drodze Dominic spotyka barwnych tubylców, nietypowych ekspertów i mnóstwo stworzeń, które zamieszkują dziwne i wyjątkowo dzikie miejsca na naszej planecie. Czy to w pogoni za milionem mrówek w lasach deszczowych Ekwadoru, w poszukiwaniu gigantycznego, jadowitego wija w jaskiniach Wenezueli, czy stając oko w oko ze śmiertelnie niebezpiecznym skorpionem na jałowych pustyniach Namibii, Dominic nie przestaje przypominać nam, że „dotarcie tam” to prawdziwa przygoda.

Supervet — na pomoc zwierzakom: Doktor Noel Fitzpatrick, neurochirurg, kieruje zespołem ponad 200 weterynarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Wspólnie robią wszystko, co w ich mocy, aby ratować życie i zdrowie zwierząt.

Środa 15/04

EPIC DRAMA: Dynastia Tudorów , sezon 1, odc. 2, 21.30

Od początku swojego 40-letniego panowania król Anglii Henryk VIII był człowiekiem wielkich żądz — za to sprawy państwowe darzył niewielkim zainteresowaniem. To sprawiało, że był bardzo podatny na wpływy swojego kanclerza, kardynała Thomasa Wolseya, człowieka o papieskich ambicjach. Ale Henryk nade wszystko pragnął mieć męskiego potomka, a jego żona — Katarzyna Aragońska — nie mogła mu go dać.

To sprawiło, że król popchnął swoje imperium w zupełnie nowym kierunku, co zagroziło jego władzy, doprowadziło do małżeństwa z Anną Boleyn — kochanką, która chciała być królową — i podważyło dominację Kościoła katolickiego w Europie. Henryk nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć to, czego pragnie: nie odwiedzie go od tego ani papież, ani inni władcy, ani nawet konieczność wygnania i zabijania tych, którzy są mu najbliżsi.

POLSAT VIASAT HISTORY: Muzeum pełne tajemnic, sezon 11, odc. 3, 20.00

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości – często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice – często kryjące skandale, intrygi a nawet morderstwa. Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii.

Poszukiwania prowadzone są bardzo szeroko, a twórcy serii zaglądają do najciemniejszych i najbardziej zakurzonych kątów instytucji, przechowujących te interesujące artefakty. Przy ich pomocy odsłaniają takie niezwykłości z przeszłości kraju, jak: niewidzialni szpiedzy, bezwzględni zamachowcy, dinozaury, zjawiska paranormalne, historie z Dzikiego Zachodu i okresu zimnej wojny oraz wiele innych. Poznamy historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic – tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory.

POLSAT VIASAT EXPLORE: Cmentarzysko samolotów, sezon 1, odc. 1, 23.00

Pomoc drogowa wagi ciężkiej, sezon 2, odc. 3 i 4, 21.00 i 22.00

Cmentarzysko samolotów: Dokąd idą po śmierci stare samoloty? Niektóre lądują na pustyni, gdzie powoli zżera je rdza — ale inne dzięki dobrodziejstwu recyklingu mają szansę ponownie wzbić się w powietrze! W tej fascynującej serii mamy okazje zobaczyć jedno z największych na świecie cmentarzysk starych samolotów pasażerskich i transportowych. Poznamy barwną ekipę fachowców, których zadaniem jest rozbieranie tych ogromnych maszyn, odzyskiwanie z nich cennych części i przygotowywanie ich na spotkanie z zakładem przetwórstwa metali.

Pomoc drogowa wagi ciężkiej: Program prezentuje ciekawe spojrzenie na dynamiczny świat pomocy drogowej dla ciężarówek i ciężkich pojazdów. Kamery rejestrują cały przebieg kolejnych misji ratowniczych, od otrzymania wezwania o pomoc w nagłych sytuacjach do uprzątnięcia miejsca wypadku. Policja, służby drogowe i klienci patrzą przez cały czas fachowcom na ręce. Pracownicy firm Crouch Recovery i Lantern Recovery muszą być skuteczni i działać szybko. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zwykli zjadacze chleba — ale pozory mylą: to prawdziwi eksperci, którzy potrafią poradzić sobie z każdą sytuacją i robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić pomoc i bezpieczeństwo kierowcom ciężarówek i innym użytkownikom dróg.

VIASAT NATURE: Dzikie Filipiny Nigela Marvena, sezon 1, odc. 2, 20.00

Filipiny mają największą na świecie różnorodność przyrodniczą w stosunku do powierzchni. Połowa z żyjących tam gatunków nie występuje nigdzie indziej na świecie. Archipelag 7 tysięcy tropikalnych wysp rozrzuconych na Pacyfiku to kraina niezwykłych kontrastów — od łagodnych, zwrotnikowych mórz otaczających delikatne, koralowe wysepki, po ogień i dym wydobywające się z dwudziestu aktywnych wulkanów.

Żyją tu największe na świecie orły — i najmniejsze na świecie naczelne z rodziny wyrakowatych. Po sukcesie programu „Dzika Kolumbia Nigela Marevna” autorzy zapraszają nas na Filipiny, gdzie żyje wiele zwierząt, które jeszcze nigdy nie zostały pokazane okiem kamery.

Czwartek 16/04

EPIC DRAMA: Ręka La Garduñi, sezon 2, odc.1, 22.30

Pięć lat po ostatniej epidemii Czarnej Śmierci Sewilla wraca już do życia; miasto nadal utrzymuje monopol na handel z Ameryką, a wraz ze wzrostem dobrobytu rośnie liczba ludności, która wkrótce osiąga najwyższy poziom w historii.

Władze miasta nie są w stanie wyżywić swoich mieszkańców ani zapewnić im niezbędnych usług na choćby minimalnym poziomie; narasta niezadowolenie społeczne, które prowadzi do powstania organizacji znanej jako „La Garduña” — zorganizowanej grupy przestępczej, która przejmuje kontrolę nad miastem. Daleko od Sewilli, w Nowym Świecie, Mateo otrzymuje list od Teresy; Valerio dostaje groźby śmierci od La Garduñii, więc Teresa prosi Matea aby wrócił i pomógł mu.

Miasto ma nowego burmistrza, Pontecorvo, którego misją jest przywrócenie porządku i opanowanie przestępczości; chce on wykorzystać w tym celu umiejętności Matea i pomoc Baezy — jednego z przestępców. Teresa kontynuuje swoją misję ratowania kobiet przed prostytucją, ale zadanie to robi się coraz bardziej niebezpieczne, bo nielegalna prostytucja rozwija się w Sewilli pod kontrolą mafii. Konfrontacja z La Garduñią wiąże się z ogromnym ryzykiem…

POLSAT VIASAT HISTORY: Rody przeklęte, sezon 1, odc. 1, 18.30

Serial „Rody przeklęte” odkrywa mroczne historie wielkich i zamożnych rodzin, które wydawały się mieć wszystko, ale prześladujące je w kolejnych pokoleniach rodzinne tragedie dowiodły, że ani władza, ani pieniądze nie chronią przed nieszczęściem.

Od królewskich dynastii rządzących przez wieki po rodziny miliarderów i potentatów przemysłowych — program opowiada prawdziwe historie najbardziej nieszczęsnych rodzin. Czy źródłem ich tragedii była duma, bogactwo, geny — czy może coś znacznie bardziej złowrogiego?

POLSAT VIASAT EXPLORE: Kowboje z zimnych wód, sezon 3, odc. 1 i 2, 

Australijscy poławiacze homarów, sezon 2, odc. 7, 21.00

Kowboje z zimnych wód: „Kowboje z zimnych wód” przeżywają najtrudniejszy
i najbardziej niebezpieczny sezon w historii programu. Stawka jest wysoka: kapitanowie walczą z przeciwnościami, ale mają nadzieję na dobre połowy.

Australijscy poławiacze homarów: W drugiej serii programu śledzimy na żywo pracę załóg pięciu kutrów poławiających homary w czasie zimowego sezonu połowów tych skorupiaków. Ocean Południowy to najbardziej niebezpieczne wody Australii — ale dla bohaterów programu może to być ostatnia szansa na zarobek przed końcem sezonu. Załogi pracują w dzień i w nocy, zmagając się ze sztormową pogodą i wzburzonym morzem, wciągając na śliski pokład setki kilogramów tego najbardziej cenionego morskiego przysmaku.

W takich warunkach nawet najmniejszy problem może się okazać śmiertelnie niebezpieczny — a od najbliższego portu dzieli rybaków nawet kilkaset kilometrów. Naturalnymi przeciwnikami są nie tylko wypadki, awarie sprzętu, sztormy i wodne drapieżniki, ale także stale zmieniająca się cena homarów na rynku. Ponad 80 procent homarów złowionych na wodach wokół Tasmanii trafia na eksport do Chin, co wpływa na cenę za kilogram skorupiaków. Jeśli kapitan podejmie właściwe decyzje, może zbić fortunę — ale jeden błąd może oznaczać stratę wszystkiego. Ten program to historia ryzyka, strategii i umiejętności, ale także ekonomicznego bytu konkretnych ludzi i ich rodzin.

POLSAT VIASAT NATURE: Wielkie rzeki, sezon 1, odc. 1, 20.00

Dzikie ścieżki przetrwania, sezon 2, odc. 10, 21.00

Wielkie rzeki: Odkrywca, naukowiec i zapalony wędkarz Jeremy Wade tym razem sięga po swoją słynną wędkę w zupełnie nowym celu. Jeremy doskonale wie, że rzeki na całej naszej planecie przechodzą okres dramatycznych zmian. Przez ostatnie 40 lat obserwował, jak drapieżniki ze szczytu łańcucha pokarmowego znikają z kolejnych systemów rzecznych — a teraz obawia się, że wkrótce w naszych rzekach w ogóle nie będzie już potworów… Dlatego Jeremy Wade wyrusza na wielką wyprawę, aby zbadać stan sześciu największych rzek na Ziemi.

Dzikie ścieżki przetrwania: Program o zachowaniach zwierząt, ukazujący życie i sposoby przystosowania się najdzikszych, najbardziej niezwykłych i dziwacznych stworzeń żyjących na Ziemi. Zobaczymy złożone, zaskakujące, twórcze reakcje i zachowania różnych zwierząt — od najmniejszych pajęczaków po olbrzymie ssaki morskie oraz zwierzęta, które wykształciły cały arsenał narzędzi pozwalających na życie w mrokach nocy. Dowiemy się, jak te stworzenia zdobywają pokarm, unikają śmierci, znajdują partnerów i walczą z wrogami.

Piątek 17/04

EPIC DRAMA: W komnatach Wolf Hall, sezon 1, odc. 1,

Serial według powieści Hilary Mantel; w rolach głównych Mark Rylance i Damian Lewis. „W komnatach Wolf Hall” to historia życia Thomasa Cromwella, znakomitego doradcy
i ministra króla Henryka VIII.

POLSAT VIASAT HISTORY: Henryk i Anna: kochankowie, którzy zmienili historię, sezon 1, odc. 1 i 2, 12.30 i 13.30

Geniusze: zagrożony gatunek, sezon 1, odc. 1 23.05

Henryk i Anna: kochankowie, którzy zmienili historię: Oto dwie z najczęściej wymienianych postaci w historii Anglii. Co naprawdę wiemy o tych niefortunnych kochankach? Jakie były ich prawdziwe charaktery i motywacje?

Geniusze: zagrożony gatunek: Program analizuje przypadki podejrzanych i niejasnych zgonów znakomitych naukowców. Dziesiątki uczonych na całym świecie zmarły w niewyjaśnionych okolicznościach w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat; wielu przypadków do dziś nie wyjaśniono. Autorzy serii sięgają po analizy byłych śledczych FBI, ekspertów i tajnych agentów. Program „Geniusze: zagrożony gatunek” to próba ponownego zbadania dawno zamkniętych spraw i odkrycia spisków, intryg i działań wywiadowczych. Od fizyków atomowych ginących w wybuchach samochodów po inżynierów artylerii zastrzelonych na progach własnych domów: okazuje się, że wiedza może być naprawdę niebezpieczna.

POLSAT VIASAT EXPLORE: Australijscy poszukiwacze złota, sezon 3, odc. 7,

Australijscy poszukiwacze złota: Nieustraszeni łowcy skarbów wracają w najbardziej efektownym sezonie od rozpoczęcia programu! Zobaczymy nowe ekipy, nowe działki, nieoczekiwane awarie sprzętu i niebezpieczne konfrontacje ze złodziejami złota — ryzyko jest wyższe, niż kiedykolwiek. Ekipa Dirt Dogs postawiła przed sobą ambitny cel wydobycia złota za milion dolarów; niestety, ich partnerzy biznesowi wycofują się, a zespół traci część członków.

Małżeństwo znane jako Gold Gypsies powraca i chce udowodnić, że jest w stanie odwrócić pecha, który prześladował je przez ostatnie dwa sezony. Powraca także samotny poszukiwacz Rick Fishers, oraz weterani Ted i Lecky Mahoneyowie, do których dołącza córka, Tyler. Marzący o złocie Brytyjczyk Alex Stead przyleciał aż z Anglii, aby stworzyć złożoną z żółtodziobów ekipę znaną jako Scrappers: czy własnoręcznie zbudowana przez nich maszyneria do wydobywania złota sprawdzi się w praktyce? Gorączka złota narasta — czy podejmowane ryzyko zaowocuje poważnymi zyskami?

POLSAT VIASAT NATURE:  Wybrzeże drapieżców, 17.55

Zmutowana pogoda, sezon 1, odc. 5, 21:00

Wybrzeże drapieżców: „Wybrzeże drapieżców” to opowieść o regionie Afryki, w którym rządzą lwy i inne groźne drapieżniki — ale prawdziwym władcą jest tu sama nadbrzeżna równina, mająca władzę dawania i odbierania życia.

Zmutowana pogoda: Program skupia się na szokujących, nowych zjawiskach pogodowych, które — przez ocieplanie się klimatu — zmieniają otaczający nas świat szybciej, niż jesteśmy w stanie się do tego dostosować. Przerażające zjawiska takie jak suche burze, zimowe burze z piorunami, wiry polarne, ogniste tornada, fale mrozów czy tak zwane rzeki atmosferyczne: skąd się biorą, jak powstają i w co mogą się przerodzić? Poznamy relacje naocznych świadków i analizy ekspertów, zobaczymy znakomite nagrania, precyzyjne grafiki i dokładne rekonstrukcje wydarzeń.

Sobota 18/04

EPIC DRAMA:Projekt Błękitna Księga, sezon 1, 

Ręka La Garduñi, sezon 2, odc.1, 

Projekt Błękitna Księga: Akcja serialu rozgrywa się w okresie zimnej wojny, u progu epoki atomowej. Inspiracją był prawdziwy program wojskowy znany jako Project Blue Book (Projekt Błękitna Księga), poświęcony badaniom niezidentyfikowanych obiektów latających. Dr J. Allen Hynek, znakomity astrofizyk, zostaje zwerbowany do ściśle tajnego programu.

Wspólnie z kapitanem Michaelem Quinnem ma wyjaśniać wątpliwości związane z obserwacjami UFO. Naukowiec powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, w czym naprawdę bierze udział — i orientuje się, że projekt naraża na poważne niebezpieczeństwo jego samego i jego bliskich.

POLSAT VIASAT HISTORY: Piramidy: zagadka rozwiązana, sezon 1, odc. 5, 22:05

To, w jaki sposób zbudowano egipskie piramidy, do dziś pozostaje tajemnicą, a wiele piramid i pozostałości po nich wciąż jeszcze czeka na odkrycie. Ale egiptolodzy i archeolodzy stworzyli nowe narzędzie, które na podstawie zdjęć lotniczych dostarcza nowych wskazówek na temat położenia, kształtu i zmian, jakie przeszły te budowle.

Zobaczymy, jak naukowcy badają w ten sposób dziewięć piramid — między innymi schodkową piramidę Dżosera, piramidy w Gizie i mało znaną nekropolię Abu Roasz. Program pomaga odkryć tajemnice piramid i odtworzyć obraz Egiptu tak, jak wyglądał on 5 tysięcy lat temu.

POLSAT VIASAT EXPLORE: Na ryby, po przygodę, sezon 2, odc. 5, 20:00

Taaaki karp!, sezon 4, odc. 3, 22.00

Na ryby, po przygodę: Program opowiada o przygodach młodego, charyzmatycznego wędkarza, Cyrila Chauqueta. Razem z nim odwiedzimy najdalsze zakątki naszej planety, odkrywając nie tylko egzotyczne gatunki ryb, ale także miejscową kulturę, krajobrazy i fascynujących ludzi, którzy otworzą przed nami drzwi swoich domów i opowiedzą własne historie. „Na ryby, po przygodę” to opowieść o wędkarstwie i wędkarzach z całego świata — o ludziach, którzy łowią dla sportu albo by zapewnić byt swoim rodzinom. W każdym odcinku wyruszymy do nowego miejsca, usłyszymy wiele opowieści i anegdot, spotkamy ciekawych ludzi i spróbujemy złowić rybę, na której najbardziej zależy Cyrilowi.

Taaaki karp!: Ali Hamidi i jego kumple-wędkarze wracają, aby przeżyć nową, niesamowitą przygodę. Przemierzają dzikie tereny Słowenii, docierają na wybrzeże Chorwacji, przejeżdżają włoskie Alpy i docierają do Francji. W czwartej serii programu znajdziemy wszystko — począwszy od pełnego akcji wędkowania na niesamowitych jeziorach pełnych wodnych potworów, a skończywszy na najsłynniejszych karpiowych łowiskach na świecie, gdzie wędkarze muszą zmagać się z wyjątkowo trudnymi warunkami. Fanatyków karpi nic nie powstrzyma — ryzykują życie i zdrowie, aby bić rekordy, pokonywać niebezpieczeństwa i łowić prawdziwe karpie-potwory.

POLSAT VIASAT NATURE: Rzeczne potwory, sezon 4, odc. 6, 11.45

Walia: kraina dzikiej przyrody, sezon 1, odc. 3, 15:00

Rzeczne potwory: Jeremy Wade, wielki miłośnik wędkarstwa, ponownie podejmuje podróż do najdalszych rejonów naszej planety w poszukiwaniu słodkowodnych potworów. Tym razem trafi między innymi do Mongolii, gdzie zapoluje na ogromną rybę, tak rzadką, że przez wielu uważaną jedynie za legendę; zbada sprawę pewnego rosyjskiego drapieżnika, który może ważyć nawet tonę i mierzyć ponad pięć metrów długości; będzie także poszukiwać niewidzialnego drapieżcy, który wciąga rybaków w otchłań. Ale tym razem Jeremy zapoluje także na pewnego prehistorycznego potwora na własnym podwórku — w USA.

Walia: kraina dzikiej przyrody: Walia ma ponad 2,7 tys. kilometrów linii brzegowej, wysokie góry i najdłuższą rzekę w Wielkiej Brytanii. To mozaika różnych środowisk przyrodniczych, zmieniających się wraz z porami roku.

Niedziela 19/04

EPIC DRAMA: MARATON – Zagadki kryminalne panny Fisher, sezon 3 od 12.55

Zagadki kryminalne panny Fisher: Kobieta-detektyw przemierza boczne uliczki i kluby jazzowe w Melbourne w latach 20. XX w.

W walce z przestępczością pomaga jej rewolwer z kolbą wykładaną masą perłową — i dowcip ostry jak brzytwa.

POLSAT VIASAT HISTORY: Niebo starożytnych, sezon 1, odc. 1, 21:00

Znakomita grafika komputerowa, wspaniałe materiały filmowe i najciekawsze przyrządy astronomiczne — ten program proponuje nam spojrzenie na kosmos oczami naszych przodków i analizę naszych zmieniających się przez wieki poglądów na temat kształtu wszechświata. Wyruszymy w podróż przez dawne wizje niebios rodem z całego świata, od początków cywilizacji do historii najnowszej, od łowców-zbieraczy do Edwina Hubble’a.

Poznamy niezliczone sposoby obserwowania i zapisywania ruchów niebios. Dzięki grupie ekspertów — historyków i astronomów — poznamy także naukową analizę zjawisk, które nasi przodkowie wyjaśniali za pomocą mitologii. Doskonałe animacje pomogą nam lepiej rozumieć jak działa wszechświat i jakie jest nasze miejsce w nieustannie rozszerzającym się kosmosie.

POLSAT VIASAT EXPLORE: MARATON – Australijscy poławiacze homarów, sezon 1 od 15.45

Program „Australijscy poławiacze homarów” to dokumentalna seria opowiadająca o życiu sześciu kapitanów kutrów rybackich, którzy w czasie ostatnich dziesięciu tygodni zimowego sezonu na homary ryzykują wszystko, aby łowić najbardziej pożądane owoce morza. To dla nich ostatnia szansa na zarobienie pieniędzy do czasu, kiedy wiosną rozpocznie się nowy sezon. Ocean Południowy, zwany też Arktycznym, to najbardziej niebezpieczne wody otaczające Australię. Nieprzewidywalna pogoda i zdradliwe morze sprawiają, że załogi muszą pracować dniem i nocą, wyciągając na śliskie pokłady setki kilogramów homarów.

Nawet drobny problem może w kilka chwil przerodzić się w śmiertelne niebezpieczeństwo, a od najbliższego portu dzielą rybaków setki mil. Wypadki, awarie urządzeń, sztormy i morskie drapieżniki to naturalni przeciwnicy poławiaczy homarów — a do tego dochodzą nieustannie zmieniające się ceny tych skorupiaków. Jeśli kapitan podejmie właściwe decyzje, może zarobić fortunę; jeśli się pomyli, może stracić wszystko. Ten program to nie tylko opowieść o ryzyku, strategii i profesjonalizmie, ale także o rodzinnych finansach…

POLSAT VIASAT NATURE: Świat przyrody: makaki japońskie, 19.55

Japoński biolog bada, dlaczego ten niezwykły gatunek małp — jedyny żyjący na dalekiej północy górzystej wyspy Hokkaido — bywa tak różnie traktowany przez człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *