Hity kanałów Grupy Kino Polska na tydzień 22-28 września 2018

Fascynujące dokumenty to jeden ze znaków rozpoznawczych kanału naziemnego Zoom TV, dlatego w tygodniu 22-28 września 2018 kanał ten wyemituje premierowo aż dwa interesujące tytuły.

W dokumencie „Wychowanie bez zasad” poznamy trzy brytyjskie rodziny, które zdecydowały się wychowywać swoje dzieci w całkowitej wolności, z kolei program „Dzieci na lekach – szczęście w pigułce” przybliży poważny problem faszerowania dzieci środkami psychoaktywnymi. Na świetne premiery – tym razem filmowe – zaprasza też kanał Kino TV. Na szczególną uwagę zasługuje premiera obsypanego nagrodami filmu „Królowa” o skomplikowanej sytuacji brytyjskiego dworu królewskiego tuż po śmierci księżnej Diany. Helen Mirren za znakomitą kreację Elżbiety II otrzymała Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Inną premierą tygodnia Kino TV będzie horror „Hostel III” – kontynuacja krwawej serii dla widzów o mocnych nerwach. FilmBox Premium HD zaprezentuje oscarową Julianne Moore w znakomitym dramacie „Motyl Still Alice”.

PREMIERA ZOOM TV!
„Wychowanie bez zasad”
dokumentalny, Wielka Brytania 2017
Program opowiada o trzech brytyjskich rodzinach, które podjęły odważną decyzję o zabraniu swoich dzieci ze szkoły i samodzielnym wychowaniu ich bez jakichkolwiek zasad. Te ekstremalne przypadki obrazują trend panujący wśród niektórych rodziców, którzy wierzą, że bezwzględna wolność, brak granic i stałego rozkładu dnia pozwoli dzieciom wyrosnąć na szczęśliwych i odpowiedzialnych dorosłych. Warto się przekonać czy na pewno tak jest…
Premiera: wtorek, 25 września / 20:10 
PREMIERA ZOOM TV!
„Dzieci na lekach – szczęście w pigułce”
dokumentalny, Niemcy 2002
Wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gwałtownie rośnie liczba zdiagnozowanych chorób psychicznych. W USA najczęściej rozpoznaje się u dzieci chorobę afektywną dwubiegunową, a w Europie ADHD, chociaż objawy są identyczne. Powszechnie stosowanym środkiem leczniczym w tych przypadkach są substancje psychotropowe. W ciągu ostatniej dekady ilość tego typu leków przepisywanych dzieciom wzrosła o 250% na całym świecie. Jaki będzie stan mózgów tych dzieci za 20 lat? Jaki jest sens – a może bezsens – podawania najmłodszym środków psychoaktywnych? Na te i inne pytania odpowiada program „Dzieci na lekach – szczęście w pigułce”.
Premiera: wtorek, 25 września / 21:25
PREMIERA ZOOM TV!
„Sprawca Zero”
dramat, thriller, Niemcy, USA, Wielka Brytania 2004
reż. E. Elias Merhige
wyst.: Aaron Eckhart, Ben Kingsley, Carrie-Anne Moss
Agent FBI Thomas Mackelway zostaje przydzielony do śledztwa nad sprawą tajemniczego morderstwa. Kiedy ślad doprowadza go do podejrzanego, uświadamia on sobie, że został wciągnięty w psychologiczną grę, którą przygotował mu seryjny morderca.
Premiera: piątek, 28 września / 20:05

„Demony wojny wg Goi”
dramat, wojenny, Polska, Niemcy 1998
reż. Władysław Pasikowski
wyst.: Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Edward Lubaszenko, Bartłomiej Topa, Radosław Pazura
Bośnia u kresu wojny w byłej Jugosławii. Major Keller, którego oddział wchodzi w skład międzynarodowej misji pokojowej NATO, nie podporządkował się rozkazom. Z Polski przyleciał właśnie jego następca, major Kusz, by przejąć dowództwo. W międzyczasie łączność odbiera sygnał S.O.S. od pilota śmigłowca w którym znajdują się m.in Polacy. Keller zarządza akcję ratunkową, łamiąc zakaz opuszczania obozu. Zaimprowizowany oddział rusza w góry, na terytorium kontrolowane przez krwawego serbskiego watażkę…
sobota, 22 września / 20:00
PREMIERA KINO POLSKA!
„Wiedźmy”
komedia, obyczajowy, Polska 2005
reż. Jan Kidawa-Błoński
wyst.: Magdalena Różczka, Maria Seweryn, Katarzyna Figura, Tomasz Kot, Tomasz Sapryk, Małgorzata Lewińska, Agnieszka Roszkowska
Tytułowe wiedźmy to trzy kumpelki mieszkające w starej kamienicy na warszawskiej Pradze. Dorota jest młodą prawniczką rozpoczynającą pracę na własny rachunek. Agata to szefowa oddziału zagranicznej agencji reklamowej i „niańka” swojej 14-letniej siostry. Z kolei Mariola prowadzi sklep z damską bielizną. Serial w uroczy i zabawny sposób pokazuje codzienne życie dziewczyn. Według wielu opinii „Wiedźmy” to jeden z najlepszych polskich seriali komediowo-obyczajowych nakręconych po 1989 roku.
Premierowe odcinki: środa – piątek / 17:00

PREMIERA KINO TV!
Cykl KOBIECE PONIEDZIAŁKI
„Królowa”
biograficzny, dramat, Wielka Brytania, Włochy, Francja 2006
reż. Stephen Frears
wyst.: Helen Mirren, Michael Sheen
Latem 1997 roku wiadomość o śmierci księżnej Diany wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną. Kiedy prasa zaczęła atakować rodzinę królewską, a tłumy składające hołd zmarłej coraz głośniej domagały się reakcji ze strony milczącego dworu, nowo wybrany premier Tony Blair stanął przed ciężką próbą. Musiał nie tylko załagodzić narastające napięcie społeczne, lecz przede wszystkim przekonać królową, Elżbietę II, ostoję konserwatyzmu do złamania nienaruszalnych zasad monarchii. Przekrocz grube mury pałacu Buckingham i poznaj prywatne życie najsłynniejszej rodziny królewskiej. Oscar©, Złoty Glob, Statuetka BAFTA to tylko nieliczne nagrody, którymi wyróżniono doskonałe aktorstwo Helen Mirren.
Premiera: poniedziałek, 24 września / 21:00
PREMIERA KINO TV!
Cykl WIECZÓR Z HORROREM
„Hostel III”
horror, USA 2011
reż. Scott Spiegel
wyst.: Kip Pardue, Brian Hallisay, John Hensley
Beztroska zabawa to według wielu mężczyzn najlepszy sposób na spędzenie wieczoru kawalerskiego. Podczas jednej z takich imprez czterech przyjaciół pod wpływem alkoholu daje się namówić dwóm zaproszonym na imprezę kobietom, aby dotrzymali im towarzystwa w jednym z hosteli na przedmieściach Las Vegas. Wkrótce zrozumieją, że to, co dla nich było dobrą zabawą, dla innych nie stanowi żadnej atrakcji. Podobnie jak ich towarzyszki, czterej przyjaciele ożywią inną imprezę i staną się jej główną atrakcją. Tym razem nie będzie jednak beztrosko.
Premiera: czwartek, 27 września / 23:05
Cykl MOCNE PIĄTKI
„Kickboxer”
akcja, USA 1989
reż. Mark Disalle, David Worth
wyst.: Jean-Claude Van Damme, Dennis Alexio, Dennis Chan
Beztroska zabawa to według wielu mężczyzn najlepszy sposób na spędzenie wieczoru kawalerskiego. Podczas jednej z takich imprez czterech przyjaciół pod wpływem alkoholu daje się namówić dwóm zaproszonym na imprezę kobietom, aby dotrzymali im towarzystwa w jednym z hosteli na przedmieściach Las Vegas. Wkrótce zrozumieją, że to, co dla nich było dobrą zabawą, dla innych nie stanowi żadnej atrakcji. Podobnie jak ich towarzyszki, czterej przyjaciele ożywią inną imprezę i staną się jej główną atrakcją. Tym razem nie będzie jednak beztrosko.
Premiera: piątek, 28 września / 21:00

„Motyl Still Alice”
dramat, USA, Wielka Brytania, Francja 2014
reż. Richard Glatzer, Wash Westmoreland
wyst.: Julianne Moore, Alec Baldwin, Kristen Stewart, Kate Bosworth
Niezwykła opowieść o spełnionej prywatnie i zawodowo kobiecie, która niespodziewanie zapada na chorobę Alzheimera. Niezapomniana w roli dr Alice Howland Julianne Moore dostała za tę rolę Oscara i Złotego Globa!
sobota, 22 września / 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *