Hity kanałów Grupy Kino Polska na tydzień 8-14 września 2018 roku

W tygodniu 8-14 września 2018 na kanałach Grupy Kino Polska pojawią się… czarownice i wiedźmy. W Zoom TV premierę będzie miał film „Szkoła czarownic”, który z przyjemnością zobaczą nie tylko nastolatki. To opowieść o nastoletniej Sarah, która niespodziewanie odkrywa w sobie magiczne moce. Dużymi atutami filmu są kwartet głównych bohaterek i niepowtarzalna atmosfera „starych” filmowych produkcji.
 

 
Z kolei Kino Polska zaprasza na kolejne premierowe odcinki uroczego serialu obyczajowego „Wiedźmy”, który opowiada o codzienności trzech kumpelek mieszkających w starej kamienicy na warszawskiej Pradze. W postaci tytułowych wiedźm wcielają się czołowe polskie aktorki: Magdalena Różczka, Maria Seweryn i Katarzyna Figura, a na ekranie można zobaczyć ponadto Tomasza Kota. Według wielu opinii „Wiedźmy” są jednym z najlepszych polskich seriali komediowo-obyczajowych nakręconych po 1989 roku.
 

 

DOKUMENTY

 PREMIERA ZOOM TV!

„Od destrukcji do produkcji” („Made By Destruction”)

dokument, USA 2016

Na co dzień nie myślimy o tym, że przedmioty codziennego użytku powstają ze śmieci i różnego rodzaju odpadków. Wszystko od starych deskorolek przez opuszczone samochody po zepsuty sprzęt biurowy jest zgniatane, cięte, krojone i rozpuszczane. Potem powstają z tego przedmioty potrzebne w życiu codziennym, nierzadko rzeczy piękne i wartościowe. Zepsute mleko staje się wytworną sukienką, stare wiatraki zmieniają się w piękne łodzie, a ludzkie szczątki zyskują drugie życie i stają się diamentami! Seria „Od destrukcji do produkcji” udowadnia, że przy użyciu zaawansowanej techniki i dzięki nieskończonej wyobraźni z odpadków mogą powstać naprawdę piękne przedmioty!

Premiera: sobota, 8 września / 16:55 i 17:30 (sezon 1, odc. 3 i 4)

Emisja premierowych odcinków: każda sobota / 17:00

PREMIERA ZOOM TV!

„Biblijne Tajemnice” („Biblical Conspiracies”)

dokument, Kanada 2014

Od tysięcy lat ludzie starali się poznać znaczenia ukryte w tajemniczych, biblijnych symbolach. Ich sens był znany tylko nielicznym… aż do teraz. Seria „Biblijne Tajemnice” odkrywa historie zaszyfrowane w sekretnych kodach. Każdy odcinek przybliża inną nieznaną historię, ukrytą w zagadkowych opowieściach i przedmiotach. Przy użyciu najnowszych animacji, efektów specjalnych i przełomowych metod śledczych poznajemy fascynujące biblijne czasy.

Premiera: poniedziałek, 10 września / 20:05 (sezon 1, odc. 2)

Emisja premierowych odcinków: każdy poniedziałek / 20:00

PREMIERA ZOOM TV!

„Tabu” („Taboo”)

dokument, USA 2012

„Tabu” odkrywa najbardziej kontrowersyjne zachowania, zwyczaje i wierzenia z całego świata. Każda kultura ma swoje rytuały i normy postępowania. Dla ludzi z zewnątrz często wydają się one dziwne, tajemnicze lub nieracjonalne. Ale dla wielu to po prostu sposób na życie. „Tabu” przybliża najbardziej dziwaczne i kontrowersyjne aspekty ludzkiego zachowania, jak np. fetysz stóp, niezwykłe sposoby leczenia czy dziwne przygody miłosne. Poznaj kultury i tradycje, które niewielu miało szansę odkryć i zbadać. Przemierzaj wszystkie kontynenty, by odnaleźć prawdę, którą skrywa tabu.

Premiera: poniedziałek, 10 września / 21:00 (sezon 9, odc. 2 pt. „Zmiana płci”)

Emisja premierowych odcinków: każdy poniedziałek / 21:00

FILMY

PREMIERA ZOOM TV!

„Szkoła czarownic” („The Craft”)

fantasy, horror, USA 1996, reż. Andrew Fleming, wyst.: Robin Tunney, Fairuza Balk, Neve Campbell, Rachel True

Sara właśnie przeprowadziła się do Los Angeles. W nowej, katolickiej szkole czuje się wyobcowana, dopóki nie pozna trzech tajemniczych koleżanek. Nancy, Bonnie i Rochelle interesują się magią i ezoteryką. Są outsiderkami, a koledzy nazywają je „czarownicami z Eastwick”. Dziewczyny zauważają, że Sara ma moc naturalnej wiedźmy i zachęcają ją, żeby przyłączyła się do nich. Dzięki Sarze uda im się zamknąć magiczny krąg i przywołać wszechmocnego demona. Każda z nich dostaje od niego moc, o którą prosi. Ale czy nastoletnie czarownice potrafią właściwie wykorzystać nowo nabyte zdolności? Nagle, pełne kompleksów dziewczyny, zyskują w szkole wielką popularność, o której tak zawsze marzyły. Mogą też wreszcie zemścić się na kolegach i koleżankach, byłych chłopakach, czy rodzicach. Ale wszystko ma swoją cenę. Czary, które początkowo są niewinną zabawą, z czasem obracają się przeciwko nim.

Premiera: piątek, 14 września / 20:00

 

 

SERIALE

„Wiedźmin”

fantasy, Polska 2002, reż. Marek Brodzki, wyst.: Michał Żebrowski, Maciej Kozłowski, Wojciech Duryasz, Jerzy Nowak, Maciej Łagodziński, Magdalena Warzecha, Waldemar Kownacki, Rafał Gerlach

Głośna ekranizacja prozy fantasy Andrzeja Sapkowskiego o przygodach Geralta z Rivii, które do dziś pozostają jednymi z najpopularniejszych opowiadań polskiej literatury popularnej.

Emisja: każda niedziela / 17:00

PREMIERA KINO POLSKA!

„Wiedźmy”

komedia, obyczajowy, Polska 2005, reż. Jan Kidawa-Błoński, wyst.: Katarzyna Figura, Magdalena Różczka, Maria Seweryn, Małgorzata Lewińska, Agnieszka Roszkowska, Tomasz Kot, Tomasz Sapryk, Piotr Siwkiewicz

Tytułowe wiedźmy, to trzy kumpelki – Dorota, Agata i Mariola – które mieszkają w kamienicy na warszawskiej Pradze. Dorota jest młodą prawniczką rozpoczynającą pracę na własny rachunek. Agata jest szefową oddziału zagranicznej agencji reklamowej i opiekunem swojej 14-letniej siostry. Mariola prowadzi sklep z damską bielizną. Serial opowiada o kobiecej przyjaźni i problemach, z jakimi kobiety muszą się zmierzyć na co dzień.

Emisja premierowych odcinków: środa – piątek / 17:00

FILMY

„Mniejsze zło”

dramat, obyczajowy, Polska 2009, reż. Janusz Morgenstern, wyst.: Lesław Żurek, Anna Romantowska, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Magdalena Cielecka, Tamara Arciuch, Borys Szyc, Edyta Olszówka, Julia Kamińska

Koniec lat 70. Kamilowi udało się opublikować wiersz. To wystarczy, by stać się uznanym przez władze literatem. Kamil bez skrupułów korzysta ze związanych z tym przywilejów, a przy okazji zawala studia. Przed pójściem do wojska ratuje go kobieta i symulowanie choroby psychicznej. W zakładzie psychiatrycznym w ręce Kamila wpada brudnopis powieści schizofrenika-samobójcy. Publikuje go poza cenzurą pod swoim nazwiskiem i zdobywa rozgłos, sławę i pieniądze. Wybucha Sierpień’80. Znów nadarza się okazja by wykorzystać sytuację dla własnej korzyści…

Emisja: sobota, 8 września / 20:00 i piątek, 14 września / 22:45

 

 

FILMY

Cykl KOBIECE PONIEDZIAŁKI

„Do zobaczenia we wrześniu” („See you in September”)

komedia, romans, USA 2010, reż. Tamara Tunie, wyst.: Liza Lapira, Estella Warren, Justin Kirk

Lindsay to piękna kobieta, która zdaje się mieć wszystko oprócz miłości, gdyż panicznie boi się zaangażowania  w jakikolwiek związek. Kiedy Lindsay dowiaduje się, że jej psychoterapeuta wyjeżdża na cały sierpień na urlop, kobieta jest zrozpaczona i czuje się opuszczona. Dziewczyna biegnie po pomoc do swojej najlepszej przyjaciółki, Moniki. Tworząc specjalną listę, Lidsay postanawia stworzyć grupę wsparcia dla wszystkich mieszkańców Manhattanu, których spotkała taka sama historia, przez którą czują się pozostawieni sobie samym.

Emisja: poniedziałek, 10 września / 21:00

 

 

FILMY

„Julie i Julia”

dramat, romans, USA 2009, reż. Nora Ephron, wyst.: Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci

Przeplatające się biografie dwóch kobiet o tym samym imieniu i wspólnej pasji – gotowaniu. Julia Child, uważana dziś za eksperta sztuki kulinarnej, zaczynała swą przygodę z gotowaniem po wojnie, szukając sposobu na nudę. Natomiast Julie Powell, marząca o karierze pisarki, postanawia zrealizować wszystkie przepisy z pierwszej książki kucharskiej Julii Child i opisuje to na blogu, dzięki czemu udaje się jej zdobyć popularność i wydać własną książkę.

Premiera: sobota, 8 września / 21:00 i niedziela, 9 września / 17:05


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *