MediaZapowiedzi TV

Hity kanałów Zoom TV, Kino Polska, FilmBox

Hity kanałów Zoom TV, Kino Polska, FilmBox (od 12 września Kino TV!) i FilmBox Premium (od 12 września FilmBox Premium HD!) na tydzień 9-15 września 2017 roku.

W dniach 9-15 września 2017 roku na widzów kanałów Grupy Kino Polska czekają kolejne nowości. Wydarzeniem tygodnia będzie premiera miniserialu „Korzenie” w Kino TV. „Korzenie” to epicka i wzruszająca opowieść o amerykańskim niewolnictwie ukazanym na przykładzie afrykańskiej rodziny Kunta Kinte – młodego buntownika z Afryki Zachodniej, który porwany przez handlarzy ludźmi jako niewolnik trafił do Stanów Zjednoczonych XIX wieku i – zmuszony do walki o zachowanie godności i własną rodzinę – był świadkiem największych przemian społecznych i politycznych w tym kraju, takich jak wojna secesyjna czy zniesienie niewolnictwa. „Korzenie” to znakomicie obsadzony remake rewelacyjnego serialu z lat 70., który swego czasu nazwano „jedną z najważniejszych produkcji XX wieku”. Miniserial w 2016 roku otrzymał nominacje do nagrody Emmy Awards w kilku kategoriach.

Ponadto kanał Zoom TV, który w ostatni wtorek, 22 sierpnia 2017 roku, osiągnął 0,65% udziału w rynku telewizyjnym (SHR, All 16-49), co jest najlepszym wynikiem dziennym kanału od początku jego nadawania, zaprasza m.in. na premiery tak uznanych filmów, jak „Rec 2” i „Largo Winch” oraz na premierę programu „Goście Kuźniara”. Kino Polska zachęca do oglądania m.in. „Warszawskich gołębi”, głośnego polskiego filmu z genialną rolą Józefa Nalberczaka.

Ważne:
12 września 2017 roku dwa kanały filmowe z grupy FilmBox zmienią swoje nazwy. Flagowy kanał FilmBox zmieni nazwę na Kino TV, a FilmBox Premium na FilmBox Premium HD. Profile programowe kanałów pozostaną bez zmian. Celem rebrandingu jest podkreślenie oferty programowej i różnorodności kanałów oraz ułatwienie widzom nawigowania po ich ofercie.

Zoom TV

FILMY
PREMIERA ZOOM TV!
„Hipersztorm” („Hypercane” / „500 MPH Storm”)
katastroficzny, sci-fi, USA 2013, reż. Daniel Lusko, wyst.: Casper Van Dien, Michael Beach, Sarah Lieving
Kolejne dziecko kultowej wytwórni The Asylum, która stoi m.in. za globalnym sukcesem hitu o rekinach „Sharknado”. Gdy eksperyment związany z nowym źródłem energii wymyka się spod kontroli światu grozi katastrofa ekologiczna. Amerykę Północną nawiedzają potężne, siejące zniszczenie huragany. Nauczyciel fizyki Nathan Sims próbuje wywieźć najbliższych w bezpieczne miejsce, zanim cyklony połączą się w jeden hiperkan i zmiotą z powierzchni Ziemi Stany Zjednoczone.
Premiera: sobota, 9 września, godz. 21:00
„Sierociniec” („El Orfanato”)
thriller, dramat, Hiszpania 2007, reż. Antonio Bayona Juan, wyst.: Belén Rueda; Fernando Cayo, Roger Príncep, Mabel Rivera.
Laura wraca do sierocińca, w którym dorastała. Razem z mężem Carlosem i ich zarażonym wirusem HIV, adoptowanym synem Simónem wprowadzają się do pustego budynku. Laura chce otworzyć tam rodzinny ośrodek dla upośledzonych dzieci, z czego bardzo się cieszy samotny Simón. Tajemnicza okolica działa na wyobraźnię chłopca. Wkrótce Simón opowiada rodzicom o swoim przyjacielu Tomasie. Początkowo jego fantazje nie wywołują ich niepokoju. Carlos sądzi nawet, że syn po prostu zmyśla. Laura tymczasem jest przekonana, że w ich domu ukrywa się coś przerażającego. Z czasem niewidzialnych towarzyszy zabaw Simóna przybywa. Niebawem chłopiec znika. Policja załamuje ręce. Wszyscy oprócz matki sądzą, że dziecko nie żyje. Ona uważa zaś, że zostało ono porwane przez Tomasa. Chcąc odnaleźć syna, sprowadza medium Aurorę.
Emisja: sobota, 9 września, godz. 22:50
PREMIERA ZOOM TV!
„Rec 2”
horror, thriller, Hiszpania 2009, reż. Jaume Balagueró, Paco Plaza, wyst.: Manuela Velasco, Ferrán Terraza, Ariel Casas, David Vert.
Rewelacyjna kontynuacja jednego z najlepszych hiszpańskich horrorów ostatnich lat. Barcelona. Podczas realizacji reportażu dziennikarka Angela Vidal, operator lokalnej telewizji i jeden ze strażaków zostają zaatakowani przez lokatorkę kamienicy. Kobieta cierpi na tajemniczą chorobę. Do skażonego budynku wkraczają komandosi ze specjalnej grupy operacyjnej. Towarzyszy im dr Owen. Spec z ministerstwa zdrowia ma pobrać próbki wirusa, aby opracować antidotum. Wewnątrz kamienicy jeden z komandosów zostaje zainfekowany i atakuje kolegów. W tym samym momencie lekarz odmawia modlitwę, pod wpływem której chorzy uspokajają się. Owen jest bowiem księdzem egzorcystą, któremu zwierzchnicy polecili pobranie krwi od opętanej, uwięzionej na strychu Niny Medeiros. Członkowie ekipy interwencyjnej nie wiedzą, że do budynku przedostało się trzech nastolatków, strażak i mężczyzna, który przed ogłoszeniem kwarantanny wyszedł po leki dla córki Jennifer. Ich obecność utrudnia przejęcie kontroli nad zainfekowanymi nieznanym wirusem ludźmi.
Premiera: poniedziałek, 11 września, godz. 23:05
PREMIERA ZOOM TV!
„Mary Higgins Clark: Dom nad urwiskiem” („Mary Higgins Clark Collection: Remember Me; Soviens-Toi”)
dramat, kryminał, thriller, Francja 2015, reż. Philippe Venault, wyst.: Emilie Dequenne, Patrick Mille, Benjamin Bellecour
Emilie i Marc pięć lat temu stracili synka. Przeprowadzka do nowego domu i narodziny córki Anny mają im zapewnić nowy start po dotkliwej traumie. Pewnego dnia Emilie spotyka Vincenta, oskarżonego o morderstwo mężczyznę, którego żona przed paroma dniami zaginęła bez wieści. Poruszona jego historią postanawia wrócić do porzuconego zawodu i bronić Vincenta w sądzie. Niedługo potem Emilie zaczyna słyszeć głos zmarłego synka, rozlegający się w nowym domu. Odkrywa, że budynek kryje tragiczną przeszłość, którą zataiła przed nią agentka nieruchomości, Helena. Zachowanie Emilie zaczyna niepokoić jej najbliższych. Nawet mąż myśli o umieszczeniu jej w zakładzie psychiatrycznym. Czy Emilie odchodzi od zmysłów, czy też padła ofiarą zmyślnego spisku?
Premiera: czwartek, 14 września, godz. 23:00
PREMIERA ZOOM TV!
„Largo Winch”
akcja, przygodowy, Francja, Belgia 2009, reż. Jérôme Salle, wyst.: Tomer Sisley, Kristin Scott Thomas, Miki Manojlović, Mélanie Thierry
Tytułowy Largo Winch to francuski James Bond i Jason Bourne w jednym, który staje do walki w obronie rodzinnego imperium finansowego. Ten pełen pościgów i strzelanin film to udana francusko-belgijska odpowiedź na hollywodzkie kino akcji. W 2012 roku “Largo Winch” był nominowany do nagrody Saturn w kategorii najlepszy film zagraniczny.
Premiera: piątek, 15 września, godz. 21:00
PUBLICYSTYKA
PREMIERA ZOOM TV!
„Goście Kuźniara”
publicystyka, Polska 2017
Kompilacja najciekawszych fragmentów premierowych odcinków programu „Onet Rano” Onetu, w którym popularny komentator Jarosław Kuźniar w luźnej i niezobowiązującej formie omawia ze swoimi gośćmi najciekawsze wydarzenia z kraju i zagranicy.
Premiera: wtorek, 12 września, godz. 18:05 (odc. 2)
Emisja: każdy wtorek, godz. 18:00
ROZRYWKA
PREMIERA ZOOM TV!
„Dziwactwa świata” („Squeamish”),
reality tv, Wielka Brytania 2011, reż. Marc Beers, Andrew Chant, wyst.: Reece Shearsmith
Seria, która opowiada o przeróżnych dziwactwach, przyzwyczajeniach i praktykach ludzi z całego świata. Od mężczyzny, który kolekcjonuje swoje obcięte paznokcie, przez chłopca, który ma podwójne stawy i potrafi niesamowicie wyginać swoje ciało, po człowieka, którego skóra jest niebywale elastyczna. „Dziwactwa świata” pokazują nierzadko szokujące, ale zawsze fascynujące historie.
Premiera: poniedziałek, 11 września, godz. 21:10 i 21:40 (odc. 3 i 4)

Kino Polska

Ostatnio emitowany w Kino Polska w 2012 roku
„Warszawskie gołębie”
obyczajowy, Polska 1988, reż. Henryk Bielski, wyst.: Józef Nalberczak, Wanda Łuczycka, Krystyna Królówna, Ewa Szykulska, Janusz Bukowski, Wiesław Drzewicz, Maciej Góraj, Jolanta Grusznic, Andrzej Krasicki
Rodzina Wacława Kaczmarskiego od pokoleń mieszkała na warszawskim Targówku. Kaczmarski jest tramwajarzem i gołębiarzem z dziada pradziada. Został właśnie przesiedlony do nowego mieszkania na Ursynowie ale nie wyobraża sobie rozstania z gołębiami. Instaluje klatki na balkonie. Wywołuje to gwałtowne protesty sąsiadów, dla których gołębie są symbolem zacofania. Nikt nie słucha argumentów Kaczmarskiego…
Emisja: sobota, 9 września, godz. 13:35 i niedziela, 10 września, godz. 16:50
„Operacja Samum”
dramat, akcja, Polska 1999, reż. Władysław Pasikowski, wyst.: Marek Kondrat, Olaf Lubaszenko, Bogusław Linda, Anna Korcz
Nominowany do Złotych Lwów film akcji o operacji odbijania amerykańskich agentów z rąk żołnierzy reżimu Saddama Husajna w Iraku. Gdy grany przez Marka Kondrata agent Józef Mayer próbuje ratować uwięzionego w Iraku syna, polskie służby wykorzystują jego działania do własnych celów.
Emisja: sobota, 9 września, godz. 20:00
„Skazany na bluesa”
biograficzny, Polska 2005, reż. Jan Kidawa-Błoński, wyst.: Tomasz Kot, Jolanta Fraszyńska, Maciej Balcar, Adam Baumann, Anna Dymna, Joanna Bartel, Przemysław Bluszcz, Paweł Berger
Któż nie słyszał zespołu „Dżem”? „Skazany na bluesa” to filmowa biografia Ryszarda Riedla, lidera tego zespołu, w którego wcielił się Tomasz Kot, jeden z najlepszych polskich aktorów.  Tychy, rok 1976. 20-letni Rysiek nie pracuje, ani się nie uczy, żyje z dnia na dzień na garnuszku rodziców, w ciągłym konflikcie z ojcem ormowcem. Fascynuje go muzyka i kultura hipisów, marzy o indiańskim życiu na preriach. Rysiek zostaje wokalistą miejscowego zespołu, zakochuje się w dziewczynie z osiedla. Gola, jeszcze jako uczennica, zachodzi w ciążę. Wyrzucona ze szkoły, wychodzi za Ryśka. Jego ojciec do końca nie może się z tym pogodzić. W dniu ślubu Rysiek po raz pierwszy bierze kompot…
Emisja: sobota, 9 września, godz. 21:55 i piątek, 15 września, godz. 20:00
„Autor widmo” („The Ghost Writer”)
thriller; Kraj: Niemcy, Wielka Brytania, Francja; Rok: 2010, reż. Roman Polański, wyst.: Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Olivia Williams
Mroczny thriller Romana Polańskiego. Pewien pisarz dostaje zlecenie ukończenia autobiografii Adama Langa, byłego brytyjskiego premiera. Oczywiście nazwisko autora-widmo nie pojawi się na okładce, ale to bardzo intratna propozycja, pisarz przyjeżdża więc do rezydencji Langa. Tu dowiaduje się, że jego poprzednik utonął w tajemniczych okolicznościach. Kluczem do tajemnicy przeszłości Langa wydaje się jego amerykańska żona… i wiadomość zakodowana prawdopodobnie w książce.
Emisja: poniedziałek, 11 września, godz. 20:00

FilmBox (od 12 września 2017 Kino TV!)

PREMIERA FILMBOX!
„Miasteczko Cut Bank” („Cut Bank”)
thriller, USA 2014, reż. Matt Shakman, wyst.: John Malkovich, Liam Hemsworth, Bruce Dern, Michael Stuhlbarg, Billy Bob Thornton
Dwayne McLaren od lat marzy o opuszczeniu małego miasteczka, w którym się wychował. Razem ze swoją dziewczyną  Cassandrą planuje przeprowadzkę do większego miasta. Niestety, ich plany na przyszłość komplikują się, gdy Dwayne zostaje świadkiem zabójstwa, które przez przypadek filmuje.
Premiera: sobota, 9 września, godz. 21:00
PREMIERA FILMBOX!
Cykl KOBIECE PONIEDZIAŁKI
„Żądze i pieniądze” („Lay the Favorite”)
dramat, komedia, USA 2012, reż. Stephen Frears, wyst.: Bruce Willis, Catherine Zeta-Jones, Joshua Jackson, Rebec Cahall
Komedia w reżyserii Stephena Frearsa, twórcy „Niebezpiecznych związków” i „Królowej”. Beth jest striptizerką, która z trudem zwiąże koniec z końcem. Licząc na zdobycie posady kelnerki, przenosi się z Florydy do Las Vegas, gdzie poznaje doświadczonego bukmachera Dinka i jego rozrzutną żonę Tulip . Dink stwierdza, że Beth przynosi mu szczęście oraz ma pamięć do liczb i zatrudnia ją w kasynie. Wkrótce Beth zostaje wplątana w intrygę, której efekt jest trudny do przewidzenia. Czy zdeterminowana dziewczyna zdobędzie majątek, czy straci wolność?
Premiera: poniedziałek, 11 września, godz. 21:00
PREMIERA KINO TV!
„Korzenie” („Roots”)
miniserial, USA, 2016wyst.: Forest Whitaker, Laurence Fishburne, Jonathan Rhys Meyers, Anna Paquin, Malachi Kirby
Handel ludźmi i niewolnictwo czarnoskórych… Dramatyczna walka o zachowanie godności w brutalnym świecie… „Korzenie” to epicka i wzruszająca opowieść o amerykańskim niewolnictwie ukazanym na przykładzie afrykańskiej rodziny Kunta Kinte – młodego buntownika z Afryki Zachodniej, który porwany przez handlarzy ludźmi jako niewolnik trafił do Stanów Zjednoczonych XIX wieku i – zmuszony do walki o zachowanie godności i własną rodzinę – był świadkiem największych przemian społecznych i politycznych w tym kraju, takich jak wojna secesyjna czy zniesienie niewolnictwa.
Premiera: wtorek, 12 września, godz. 21:00 i wtorek 21 września, godz. 23:05 (odc. 1 i 2)
Emisja: wtorki, godz. 21:00 (po dwa premierowe odcinki)

FilmBox Premium (od 12 września 2017 FilmBox Premium HD!)

PREMIERA FILMBOX PREMIUM HD!
PREMIERA W POLSCE!
„Modus”
kryminał, thriller, Szwecja, Niemcy, Norwegia, Dania, Islandia, Belgia, Wielka Brytania 2015, reż. Lisa Siwe, wyst.: Melinda Kinnaman, Henrik Norlen, Marek Oravec
Odc. 3
Policja podejmuje śledztwo w sprawie Isabelle. Za namową Ingvara w sprawę angażuje się również Inger. Zauważa, że informacje, które przekazuje jej Stina, data oraz ślady z miejsca zbrodni łączą Stinę z tamtym wydarzeniem. Postępowanie męża zamordowanej Elisabeth nie przypomina zachowania osoby pogrążonej w żałobie. Czyny ojca dostrzega syn Lukas. Również Rolf Ljungberg podejrzewa o zdradę partnera Magnudsa Roosmanna. Popełniona zostaje kolejna zbrodnia. Ginie mężczyzna, którym interesował się Magnuds.
Odc. 4
Stopniowo przybywa dowodów, że wszystkie morderstwa są ze sobą związane. Inger ustala, że w Internecie pojawiły się obraźliwe wpisy. Wysyłał je Lennart Carlsson, na którego pomoc mógł liczyć morderca. Dochodzi do aresztowania. W toku przesłuchania Inger rozpoznaje intruza, który rozmawiał ze Stiną. Wspólnie z Ingvarem dochodzą do wniosku, że motywem łączącym wszystkie morderstwa może być orientacja seksualna ofiar. Zabójca wykonuje kolejne zlecenie – ofiarą jest młody gej.
Premiera: piątek, 15 września, godz. 21:00 i 21:50 (odc. 3 i 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *