Huawei poszerza ofertę o kolejny ultrabook klasy premium: piorunująco szybki Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro jest pierwszym ultrabookiem Huawei z ekranem FullView. Swoją wielkością niemal dorównuje powierzchni kartki papieru A4. Jednocześnie wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem oraz mocą obliczeniową. Na tyle potężną, by zadowolić najbardziej wymagających użytkowników i fanów technologii.

 

Huawei MateBook X Pro dostępny jest w Polsce w dwóch wariantach konfiguracyjnych i kolorystycznych: space gray i mystic silver. Zwraca na siebie uwagę wysokiej jakości wykonaniem. Dzięki użyciu technologii diamentowej CNC, aluminiowa obudowa jest gładka, a krawędzie delikatnie zaokrąglone. Ekran dotykowy FullView o przekątnej 13,9” i rozdzielczości 3K (3000×2000): oddzielony jest zaledwie czteromilimetrowymi ramkami[1] i pokrywa 91 proc. wewnętrznej powierzchni. Obrazy są bardziej szczegółowe i rzeczywiste, a jasność ekranu dostosowywana jest automatycznie do warunków otoczenia. Co więcej, filtr niebieskiego światła chroni oczy użytkownika przed szkodliwym promieniowaniem. W połączeniu z najnowszą technologią Dolby Atmos® Sound System, którą wykorzystano w czterech głośnikach, Huawei MateBook X Pro oferuje efekty audiowizualne porównywalne z jakością kinową.

Wysoki komfort pracy dzięki Huawei MateBook X Pro

Najnowszy ultrabook Huawei wyróżnia się również konfiguracją. W rozbudowanym wariancie przeznaczonym dla klienta bardziej wymagającego, urządzenie w kolorze space gray zostało wyposażone w najnowszy czterordzeniowy procesor Intel® Core i7-8550U (ósmej generacji), układ graficzny Intel UHD 620, pamięć operacyjną 16 GB, bezgłośny i szybki dysk SSD o pojemności 512 GB oraz system Windows 10 Pro. Dodatkowo zainstalowano dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce MX150 2GB. Natomiast model w kolorze mystic silver oferuje procesor Intel® Core i5-8250U, pamięć operacyjną 8 GB, dysk SSD 256 GB oraz system Windows 10 Home.

Obie konfiguracje zapewniają wysoki komfort pracy. Dzięki nowoczesnym procesorom Intel® Core, dużej pamięci RAM i bardzo dobrze zopytmalizowanemu systemowi BIOS, Huawei MateBook X Pro jest gotowy do natychmiastowej pracy: z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych w ciągu 8 sekund od momentu włączenia, i 6,6 sekund od wyjścia z trybu uśpienia. We współpracy z pojemnym dyskiem SSD oraz dedykowaną kartą graficzną NVIDIA praca jest szybka i płynna, użytkownik może korzystać z wielu aplikacji i rozwiązań chmurowych równocześnie oraz tworzyć projekty wymagające dużej mocy obliczeniowej.

Niewielka waga (1,33 kg) oraz zapewniająca długi czas pracy bateria z funkcją szybkiego ładowania sprawiają, że Huawei MateBook X Pro powinien sprostać potrzebom osób, które przez większość dnia pracują zdalnie. Aktywne chłodzenie z nowoczesnym układem wentylatorów oraz odporność klawiatury na zachlapania podnoszą komfort i bezpieczeństwo pracy.

Segment premium oraz mainstream – biznesowe priorytety

Polska premiera Huawei MateBook X Pro wpisuje się w globalną strategię marki, której celem jest sukcesywne poszerzanie oferty o kolejne kategorie produktowe consumer electronics oraz umacnianie pozycji także na rynkach szybko rozwijających się lub już dojrzałych (jak np. Skandynawia). Konsumenci na tych rynkach są wymagający, ale też bardziej zainteresowani produktami klasy premium i mainstream[2].

W obu segmentach z powodzeniem rozwijamy nasze portfolio. W Polsce jesteśmy liderem na rynku zarówno smartfonów, jak i tabletów, choć jeszcze trzy lata temu nasze udziały wynosiły kilka procent. Bardzo dobre recenzje zbierają także nasze ultrabooki. Dlatego mamy uzasadnione ambicje, aby serię Huawei MateBook dostarczać do coraz większej liczby klientów mówi Jefferson Zhang, Country Manager Huawei CBG Polska.

Rynek notebooków różni się od rynku smartfonów i tabletów. Kanał sprzedaży jest bardziej rozdrobniony. Ważną rolę odgrywa dystrybucja skierowana do klienta biznesowego. Z kolei potrzeby konsumentów są bardziej zróżnicowane, więc segmentacja oferty pod względem ceny, jak i parametrów urządzeń, jest też większa. W najbliższym czasie Huawei skupi się na kilku, najważniejszych segmentach ultrabooków: premium oraz mainstream, oferując trzy modele w co najmniej dwóch wariantach konfiguracyjnych: Huawei MateBook X Pro, Huawei MateBook X oraz Huawei MateBook D 15.6” dodał Jefferson Zhang,  

Rodzina Huawei Matebook – cena i konfiguracja

Wspomniany już Huawei MateBook X Pro dostępny jest w dwóch konfiguracjach. W pierwszym wariancie oferuje procesor Intel® Core i5-8250U, 8 GB RAM, dysk SSD 256 GB oraz system operacyjny Windows 10 Home. W drugim: procesor Intel® Core i7-8550U wraz z dedykowaną kartą graficzną Nvidia, pamięć operacyjną powiększoną do 16 GB, a dysk SSD do 512 GB, a także wersję Windows 10 Pro. Rekomendowana cena modeli wynosi odpowiednio 5 499 PLN[3] i 7 499 PLN[4].

Huawei MateBook X, który zadebiutował na polskim rynku rok temu, jest obecnie dostępny w czterech wariantach. Dla konsumentów przeznaczono model z procesorem Intel® Core i5-7200U, 8 GB RAM, dyskiem SSD 256 GB oraz Windows 10 Home. Rekomedowana cena tego modelu wynosi 4 799 PLN[5]. W droższym wariancie (5 699 PLN) konsumenci uzyskują szybszy procesor Intel® Core i7-7500U oraz pojemniejszy dysk SSD (512 GB). Do klientów biznesowych w obu wariantach zainstalowano system operacyjny Windows 10 Pro. Rekomendowana cena wynosi odpowiednio 4,999 PLN[6] oraz 5,999 PLN[7].

[1] Grubość ramek w Huawei MateBook X Pro z ekranem FullView wynosi 4.4 mm

[2] Przed produkty definiowane jako mainstream należy rozumieć urządzenia wyceniane powyżej 2 500 PLN

[3] Podana cena rekomendowana jest ceną brutto

[4] Podana cena rekomendowana jest ceną brutto

[5] Podana cena rekomendowana jest ceną brutto

[6] Podana cena rekomendowana jest ceną brutto

[7] Podana cena rekomendowana jest ceną brutto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *