Huawei wprowadza do sprzedaży WiFi AX2, router z obsługą Wi-Fi 6, za 199 zł

Huawei WiFi AX2 to nowy router obsługujący standard Wi-Fi 6, stworzony z myślą o gospodarstwach domowych lub domowych biurach. Urządzenie zapewnia stabilny transfer danych z prędkością do 1500 Mb/s na powierzchni do 90 metrów kwadratowych, a funkcja HarmonyOS Mesh+ umożliwia łatwą rozbudowę sieci o kolejne routery i tym samym objęcie zasięgiem jeszcze większej powierzchni. Router jest już dostępny w sprzedaży w rekomendowanej cenie 199 zł.

 

Router Huawei WiFi AX2 można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w sklepach Komputronik, RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, Neonet i x-kom. Oferta może różnić się w zależności od partnerów, szczegóły dostępne są w sklepach.

Dwupasmowa częstotliwość

Huawei WiFi AX2 to inteligentny, dwupasmowy router, który obsługuje nowy standard łączności Wi-Fi 6 i zapewnia wyższą prędkość transmisji danych w porównaniu do standardu Wi-Fi 5, dochodzącą do 1500 Mb/s. Nowy router wykorzystuje technologię True Dual Band, co umożliwia podłączonym do sieci urządzeniom automatyczne przełączanie między pasmami 5 GHz a 2,4 GHz, zapewniając tym samym stabilność transferu danych.

Obsługa sieci typu mesh

Nowy router Huawei obsługuje technologię HarmonyOS Mesh+, co pozwala użytkownikom na szybką i łatwą rozbudowę sieci o kolejne routery i tym samym zwiększenie zasięgu sygnału Wi-Fi w domu. Jeden router WiFi AX2 zapewnia zasięg na przestrzeni do 90 metrów kwadratowych, a sparowanie dwóch urządzeń pozwala zwiększyć zasięg do 160 metrów kwadratowych. Stabilność połączenia wynika również z technologii Super Seamless Roaming, która obsługuje siedem algorytmów roamingu, w tym standardy 802.11k i 802.11v. Dzięki temu, gdy użytkownicy poruszają się po domu, ich podłączone do sieci urządzenia płynnie przełączają się pomiędzy routerami. Opóźnienie roamingu wynosi zaledwie 50 ms.

Wygodne i szybkie włączanie do sieci

Konfiguracja nowego routera Huawei jest bardzo prosta i można ją przeprowadzić na dwa sposoby: poprzez interfejs w przeglądarce internetowej albo korzystając z dedykowanej aplikacji Huawei AI Life. Aplikacja zapewnia zestaw narzędzi Smart Diagnosis, które umożliwiają rozwiązywanie problemów z siecią Wi-Fi oraz zarządzanie urządzeniami podłączonymi do sieci. Użytkownicy mogą skorzystać również z ustawień kontroli rodzicielskiej, aby ograniczyć czas spędzany w internecie przez ich dzieci czy uniemożliwić dostęp do nieodpowiednich treści.

Wysokie bezpieczeństwo sieci

Router WiFi AX2 obsługuje technologię HUAWEI HomeSec™, która zapewnia wielowarstwową ochronę sieci, w tym ochronę przed atakami typu brute force. Urządzenie obsługuje też najnowszy standard uwierzytelniania i szyfrowania danych Wireless Protected Access III (WPA3), który wykorzystuje 192-bitowy pakiet zabezpieczeń. Dodatkowo, użytkownik może skonfigurować dostęp do sieci domowej dla odwiedzających gości z dedykowanym hasłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *