Huawei z nagrodą TIPA

Podczas corocznego Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia TIPA, Huawei P20 Pro został uznany za „Najlepszy Smartfon Fotograficzny 2018 roku”. TIPA to niezależne międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców Prasy Fotograficznej. Ta prestiżowa nagroda, przyznana przez grono najwyższej klasy specjalistów, oraz pierwsze miejsce dla P20 Pro w rankingu DxOMark potwierdzają, że najnowszy flagowy smartfon Huawei jest najlepszym na świecie narzędziem do fotografii mobilnej.

TIPA poddała P20 Pro wielu rygorystycznym testom i porównaniom, stowarzyszenie zaczerpnęło też opinii 29 wybitnych specjalistów w dziedzinie fotografii z całego świata. Efektem jest uznanie Huawei P20 Pro za „Najlepszy Smartfon Fotograficzny 2018 roku”. To wyróżnienie, które już drugi rok z rzędu trafia do Huawei – rok temu tytuł należał do P10 i P10 Plus.

– Seria P od zawsze znana była z aparatów o najwyższej jakości. Huawei P20 Pro jest pierwszym smartfonem na świecie wyposażonym w trzy obiektywy, stworzone we współpracy z legendarną firmą Leica. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie wyjątkowych fotografii za pomocą telefonu zarówno przez profesjonalistów, jak i przez osoby, które robieniem zdjęć zajmują się hobbystycznie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak prestiżowa organizacja jak TIPA doceniła nasze starania w dostarczaniu urządzeń o najwyższej jakości mówi Li Changzhu, wiceprezes Handset Business w Huawei Consumer Business Group.

Trzy obiektywy w P20 Pro to obiektywy o bardzo dużych przysłonach – f/1,8, f/1,6 i f/2,4. Zastosowanie aż trzech (40-megapikselowego RGB, 20-megapikselowego monochromatycznego i 8-megapikselowego teleobiektywu z optyczną stabilizacją obrazu i trzykrotnym zoomem) pozwoliło na uzyskanie zdjęć w jakości nieosiągalnej dotychczas dla urządzeń mobilnych. Aparat wspierany jest przez sztuczną inteligencję, zaszytą w procesorze Kirin 970. Dzięki temu możliwe jest rozpoznawanie 19 scenariuszy i dopasowywanie ustawień aparatu w czasie rzeczywistym.

– Już drugi raz z rzędu TIPA nagrodziła smartfon Huawei za doskonałą jakość zdjęć – powiedział Thomas Gerwers, prezes TIPA. – Huawei P20 Pro, opracowany we współpracy z Leica, jest kamieniem milowym w rozwoju smartfonów, dając możliwość wykonywania zdjęć o jakości porównywalnej z profesjonalnymi aparatami.

Możliwości P20 Pro doceniono również w niezależnym rankingu fotografii mobilnej DxOMark. Huawei P20 Pro i P20 aktualnie zajmują w nim dwa pierwsze miejsca z odpowiednio 109 i 102 punktami. – Jesteśmy przyzwyczajeni, że każda nowa generacja aparatów w smartfonach jest nieco lepsza od poprzedniej, ale patrząc na rezultaty osiągnięte przez P20 Pro, wydaje się, że Huawei przeskoczył o jedną lub nawet dwie generacje. Wyniki są po prostu rewelacyjne. Potrójny aparat w P20 Pro to największa innowacja w fotografii mobilnej, jaką widzieliśmy od długiego czasu. To „game changer” w branży fotografii mobilnej – powiedział Lars Rehm z DxOMark.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *