IBM uruchamia program „Call for Code”, aby rozwijać technologie wspierające walkę z klęskami żywiołowymi

Firma IBM wraz z David Clark Cause, Amerykańskim Czerwonym Krzyżem i Linux Foundation powołała Call for Code, czyli inicjatywę angażującą start-upy oraz programistów. Jej celem jest zmierzenie się z jednym z najważniejszych problemów naszej cywilizacji: jak zapobiegać, sprawnie interweniować i szybko wrócić do normalności po wystąpieniu katastrofy naturalnej.

Rok 2017 był jednym z najgorszych w dziejach pod względem liczby katastrof naturalnych takich jak: pożary, powodzie, trzęsienia ziemi i sztormy. Z tego powodu pomoc ich ofiarom jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed społecznością międzynarodową.

– W IBM wykorzystujemy potencjał technologii takich jak sztuczna inteligencja, blockchain, internet rzeczy oraz chmura obliczeniowa do znalezienia odpowiedzi na największe wyzwania dla biznesu mówi Bob Lord, IBM chief digital officer. Teraz, przy pomocy Call for Code, wzywamy wszystkich programistów do przyłączenia się do nas i korzystania z tych samych nowoczesnych technologii, aby pomagać ludziom i całym społecznościom dodaje.

W ramach inicjatywy Call for Code IBM zaprasza programistów do rywalizacji w tworzeniu nowych aplikacji, w obszarze: Cloud, Data, AI, Blockchain, mających na celu pomóc w przygotowaniu się do katastrof naturalnych. Uczestnicy mogą na przykład stworzyć aplikację wykorzystującą dane pogodowe i informacje dotyczące łańcucha dostaw do zaalarmowania aptek o konieczności zwiększenia zamówień leków, wody butelkowanej i innych przedmiotów w zależności od prognoz. Innym rozwiązaniem mogłaby być aplikacja przewidująca miejsce i zakres wystąpienia katastrofy, pozwalająca służbom ratunkowym na wysłanie zawczasu odpowiednich sił, by najlepiej pomóc poszkodowanym.

 

 

W ramach inicjatywy IBM planuje w ciągu 5 lat udostępnić narzędzia deweloperskie, technologię, bezpłatny kod i szkolenia z ekspertami, na co przeznaczy 30 milionów dolarów. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę finansową, jak również długoterminowe wsparcie przy wprowadzaniu swojego projektu w życie – od etapu prototypu do faktycznej użytkowej aplikacji.

Poza otrzymaniem wsparcia deweloperskiego zwycięski zespół może dołączyć do jednego
z projektów Corporate Service Corps IBM (CSC), aby wdrożyć swoje rozwiązanie bezpośrednio w lokalnej społeczności, która tego potrzebuje. Zespoły CSC składają się z ekspertów IBM z różnych krajów, którzy spędzają między 4 a 6 tygodni w wybranych miastach, realizując projekty doradcze w zakresie wybranych zagadnień, ważnych dla danej społeczności.

Aby dołączyć do Call for Code należy zarejestrować się na stronie Callforcode.org. Projekty mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach do pięciu osób między 18 czerwca a 31 sierpnia 2018 r. We wrześniu wyłonionych zostanie trzydziestu półfinalistów, spośród których jury wybierze trójkę finalistów. Zwycięzcę poznamy w listopadzie 2018 r.

W ramach promocji inicjatywy Call for Code IBM planuje zorganizować interaktywne akcje edukacyjne, hackatony i wsparcie społeczności dla programistów z całego świata w ponad 50 miastach, w tym w Amsterdamie, Bangalurze, Berlinie, Delhi, Dubaju, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco, Sao Paulo i Tel Awiwie.

Informacje dodatkowe, pełen grafik spotkań, szkolenia oraz możliwość dołączenia do inicjatywy Call for Code dostępne są pod adresem http://www.developer.ibm.com/callforcode.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *