Imponujące najnowsze laptopy Lenovo z serii ThinkPad X1

Rodzina ThinkPad X1 to najsmuklejsze, najlżejsze i najbardziej eleganckie urządzenia dla użytkowników biznesowych. Wyróżniają się niezrównaną wytrzymałością, umożliwiają pracę bez kompromisów i oferują pomysłowe funkcje.
 
Nowe modele X1 Tablet, X1 Carbon i X1 Yoga mają wzornictwo klasy premium z najnowocześniejszymi technologiami, takimi jak Dolby Vision™ HDR1, dzięki czemu przypadną do gustu użytkownikom ceniącym wydajność, elastyczność i styl najwyższej próby.
Nowe modele wyróżniają się następującymi zaletami:
X1 Carbon i X1 Yoga to pierwsze komputery działające z technologią obrazu HDR Dolby Vision1
X1 Tablet ma nowy, 13-calowy format z ekranem o rozdzielczości 3K, który może wyświetlać obraz HDR2
Fizyczna osłona kamery ThinkShutter zwiększa bezpieczeństwo i poczucie prywatności
Gniazdo ładowania USB Type-C zapewnia kompatybilność z wieloma innymi urządzeniami
Uniwersalne rozwiązania dokujące zabezpieczone zamkiem na klucz
Nowe mikrofony dalekiego zasięgu zwiększają możliwości obsługi głosowej, między innymi przy użyciu usługi Amazon Alexa3
Instalowane fabrycznie oprogramowanie Lenovo „Crystal” z systemem Windows 10 bez zbędnych aplikacji
Niemal bezramkowy monitor ThinkVision X1 o rozdzielczości 4K UHD.
Zalety modelu ThinkPad X1 Tablet:
Bezkompromisowa wydajność klasy PC dzięki procesorom Intel® Core™ 8. generacji oraz wszechstronnej klawiaturze ThinkPad
Większy komfort obsługi na nowym, 13-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 3K prezentującym obraz HDR2, przy użyciu pióra cyfrowego Lenovo Pen Pro
Wytrzymałość godna marki ThinkPad, potwierdzona testami na zgodność z normą MIL-SPEC, a także solidne zabezpieczenia z kamerą na podczerwień, czytnikiem linii papilarnych i funkcją Windows Hello.
Zalety laptopów ThinkPad X1 Carbon i X1 Yoga
ThinkPad X1 Carbon ThinkPad X1 Yoga
Pierwsze na świecie laptopy z zapowiedzianą obsługą obrazu HDR Dolby Vision1 i wyświetlaczami osiągającymi wyjątkowo wysoką jasność szczytową 500 nitów
Nowe, działające w zakresie 360o mikrofony dalekiego zasięgu umożliwiają korzystanie z funkcji wybudzania głosem oraz obsługę komputera bez używania rąk za pomocą usługi Amazon Alexa3 Fizyczna osłona kamery ThinkShutter gwarantuje prywatność bez zasłaniania obiektywu karteczkami samoprzylepnymi Kamera na podczerwień śledzi ruchy oczu, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo pracy na laptopie X1 Carbon pozostaje najlżejszym na świecie 14-calowym laptopem biznesowym4 w niemal niezniszczalnej obudowie z zaawansowanego kompozytu z włókna węglowego
X1 Yoga to jedyny na świecie konwertowalny laptop ze zintegrowanym piórem cyfrowym i globalną łącznością LTE-A5.
Przełomowe innowacje:
Dolby Vision HDR
X1 Carbon i X1 Yoga są dostępne z imponującym nowym wyświetlaczem, który prezentuje 100 procentową gamę kolorów Adobe RGB i działa ze szczytową jasnością 500 nitów, oferując zaskakujące wrażenia wizualne. Oba urządzenia działają z najwyższej klasy technologią obrazu HDR firmy Dolby® — Dolby Vision — która zostanie udostępniona w przyszłej aktualizacji oprogramowania. W Dolby Vision wykorzystano innowacje z dziedziny HDR stosowane w najbardziej zaawansowanych kinach z technologią Dolby na świecie. Dzięki temu obraz jest jaśniejszy, ma większy kontrast i cieszy wzrok pełniejszą paletą kolorów. Firma Dolby specjalizuje się w przenoszeniu zaawansowanych technologii kinowych na urządzenia domowe i mobilne, a Dolby Vision zapewnia użytkownikom komputerów Lenovo nadzwyczajne wrażenia wizualne. X1 Carbon, najlżejszy na świecie 14-calowy laptop biznesowy4, ma ponadto opcjonalny ekran wielodotykowy.
ThinkPad X1 Carbon z obrazem HDR Dolby Vision
Osłona kamery ThinkShutter
Klientom Lenovo bardzo zależy na ochronie prywatności i obawiają się szpiegowania przez niepowołane osoby za pośrednictwem kamery internetowej w ich komputerze. Dlatego X1 Carbon i X1 Yoga zostały wyposażone w nową osłonę kamery ThinkShutter. Ponieważ jest to osłona fizyczna, nie trzeba już zasłania obiektywu kamery samoprzylepnymi karteczkami.
Z usługą Amazon Alexa3
Amazon Alexa w nowych modelach z serii X1 umożliwia odtwarzanie muzyki, przeglądanie aktualności, sterowanie cyfrowymi urządzeniami domowymi lub robienie zakupów przy użyciu samego głosu. Alexa jest usługą o nieustannie rosnącej inteligencji, a nowe możliwości są dodawane automatycznie. Z usługi Alexa w nowych modelach z serii X1 można korzysta bardzo prosto i bez używania rąk — wystarczy o coś poprosi , a Alexa od razu zareaguje.
Lenovo Crystal Image
Crystal Image to udoskonalone, minimalistyczne oprogramowanie preinstalowane na komputerach Lenovo, oparte na cenionym obrazie systemu Microsoft Signature. ThinkPad Crystal Image usprawnia działanie systemu i zmniejsza liczbę preinstalowanych aplikacji, a ponadto umożliwia korzystanie z przyszłościowego rozwiązania do wdrożeń i instalacji obrazów systemu Microsoft AutoPilot.
Seria ThinkPad X1 w szczegółach:
ThinkPad X1 Tablet: mobilność przede wszystkim
ThinkPad X1 Tablet 3. generacji ma nową konstrukcję z odłączaną klawiaturą i oferuje pełną wydajność oraz funkcjonalność komputera PC dzięki procesorowi Intel® Core™ 8. generacji. Nowy, 13-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3K prezentuje żywe kolory i umożliwia wyświetlanie obrazu HDR2, udoskonalona klawiatura ThinkPad pozwala wykorzystać pełnię funkcji, a opcjonalna łączność LTE-A ułatwia wydajną pracę mobilnym użytkownikom.
ThinkPad X1 Tablet ma konstrukcję umożliwiającą pracę w niemal każdych warunkach, co potwierdziły testy wytrzymałości zgodne z kryteriami MIL-SPEC. Współcześni specjaliści nie pracują tylko przy biurku, dlatego X1 Tablet umożliwia naturalną interakcję przy użyciu nowego pióra cyfrowego oraz funkcji rozpoznawania twarzy z kamerą na podczerwień, a jego bateria wystarczy na cały dzień pracy6. Opcjonalne pióro cyfrowe Lenovo Pen Pro rozróżnia 4096 poziomów nacisku, dzięki czemu można pisa
nim płynnie i naturalnie, a nawet cieniowa po nachyleniu. W pełni naładowana bateria pióra wystarczy nawet na 26 dni.
ThinkPad X1 Tablet z nowym, 13-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 3K
ThinkPad X1 Carbon 6. generacji: najlżejszy na świecie 14-calowy laptop biznesowy4
Odporny na działanie wody, ekstremalnych upałów i mrozu7 najnowszy model ThinkPad X1 Carbon wyróżnia się nie tylko legendarną już wytrzymałością, ale i pięknym wzornictwem. Boczny system mechanicznego dokowania z gniazdami USB-C ułatwia łączność w biurze, a funkcja śledzenia oczu zwiększa wydajność pracy z kilkoma monitorami — jeżeli uda się oderwa wzrok od imponującego wyświetlacza z technologią Dolby Vision. Nowe mikrofony dalekiego zasięgu działające w zakresie 360° wychwytują głos z odległości nawet czterech metrów, co umożliwia sterowanie głosem i prowadzenie rozmów internetowych podczas pracy wielozadaniowej. Użytkownicy szczególnie dbający o prywatność mają do dyspozycji przesuwaną osłonę kamery ThinkShutter.
Poza biurem ten laptop robi jeszcze większe wrażenie. Łączność bezprzewodowa LTE-A umożliwia komunikację praktycznie z dowolnego miejsca, a bateria o czasie działania do 15 godzin6 wystarczy na cały dzień. Dzięki technologii Rapid Charge po zaledwie godzinie ładowania można pracowa na laptopie przez kolejne 12 godzin. Laptopy są narażone na największe niebezpieczeństwa podczas podróży. Na szczęście przed dostępem ze strony osób niepowołanych X1 Carbon chronią czytnik linii papilarnych z zabezpieczeniami przeciwko oszustwom oraz funkcja rozpoznawania twarzy Windows Hello.
Najsmuklejszy laptop biznesowy X1 Carbon jest też dostępny z ekranem dotykowym o rozdzielczości Full HD, który nie zwiększa grubości ani wagi komputera.
ThinkPad X1 Carbon to najlżejszy na świecie 14-calowy laptop biznesowy ważący zaledwie 1,12 kg4
ThinkPad X1 Yoga 3. generacji: najwszechstronniejszy biznesowy laptop „2 w 1”
Znany z unikatowej chowanej klawiatury i zintegrowanego pióra cyfrowego ThinkPad Pen Pro X1 Yoga to konwertowalny laptop oferujący innowacyjne funkcje modelu X1 Carbon. Entuzjaści pracy w różnych trybach mają w nim do dyspozycji procesor Intel® Core™ 8. generacji oraz zupełnie nowy wyświetlacz klasy premium działający z technologią Dolby Vision. Nowe, działające w zakresie 360° mikrofony dalekiego zasięgu umożliwiają korzystanie z funkcji wybudzania głosem oraz konferencji audio i wideo o wysokiej jakości dźwięku. Osłona kamery ThinkShutter to prosty sposób na ochronę prywatności, cho
umieszczenie jej w tak smukłym laptopie to nie lada osiągnięcie konstrukcyjne.
Skuteczność w drodze zapewnia łączność bezprzewodowa LTE-A, a 12 zaliczonych testów Mil-Spec i ponad 200 stress testów gwarantuje odporność laptopa X1 Yoga na codzienne zmagania w świecie biznesu. W razie utraty laptopa dane ochroni funkcja rozpoznawania twarzy (z opcjonalną kamerą na podczerwień) oraz czytnik linii papilarnych.
ThinkPad X1 Yoga to laptop konwertowalny z funkcjami biznesowymi na zupełnie nowym poziomie
Dodatkowe akcesoria
Urządzeniom z serii ThinkPad X1 towarzyszy pokaźna oferta akcesoriów ułatwiających pracę z komputerem w biurze oraz w domu. Obejmuje ona różne produkty: od nowych stacji dokujących po futerały i filtry ekranu zwiększające poufność informacji.
Na przykład pracę w biurze domowym uatrakcyjni nowy ThinkVision X1. Ten zmodernizowany 27 calowy monitor o rozdzielczości UHD należy do najsmuklejszych na świecie: ma zaledwie 4,7 mm grubości i jest niemal bezramkowy. ThinkVision X1 nie wyróżnia się jednak samym wyglądem. Port Thunderbolt™ 3 umożliwia połączenie tego monitora jednym przewodem, a ekran prezentuje jasne i żywe obrazy z 99-procentową, 10-bitową gamą kolorów sRGB. Kamera internetowa działa ze specjalnym mechanizmem „Motor-Camera” z dwoma mikrofonami, który automatycznie podnosi i opuszcza kamerę.
Ceny i dostępność
Wszystkie produkty Lenovo będą dostępne na stronie www.lenovo.com.
ThinkPad X1 Carbon 6. generacji będzie dostępny od stycznia 2018 roku w cenach od 1709 USD
ThinkPad X1 Yoga 3. generacji będzie dostępny od stycznia 2018 roku w cenach od 1889 USD
ThinkPad X1 Tablet 3. generacji będzie dostępny od marca 2018 r. w cenach od 1599 USD
Monitor ThinkVision X1 będzie dostępny od stycznia 2018 roku — cena początkowa zostanie podana wkrótce
Dane techniczne modelu ThinkPad X1 Carbon 6. generacji można znaleźć pod adresem http://bit.ly/2EPBVp6
Dane techniczne modelu ThinkPad X1 Yoga 3. generacji można znaleźć pod adresem http://bit.ly/2lPAazS
Dane techniczne modelu ThinkPad X1 Tablet 3. generacji można znaleźć pod adresem http://bit.ly/2lNaAw7
Dane techniczne monitora ThinkVision X1 można znaleźć pod adresem http://bit.ly/2CBugMU
Więcej informacji o ofercie urządzeń ThinkPad z 2018 roku oraz nowym systemie dokowania można znaleźć tutaj: http://lnv.gy/2CxXOep
Więcej informacji można uzyskać na stronie www.lenovo.com/ces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *