Inauguracja Letniego Grand Prix już w sobotę w Eurosporcie 1

Sobotni konkurs drużynowy i niedzielna rywalizacja indywidualna na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zainaugurują sezon Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, z którego najpełniejsze relacje dostępne będą na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Player. Transmisja drużynówki w sobotę od 17:30, a konkursu indywidualnego w niedzielę od 17:45 w Eurosporcie 1 i Eurosport Player!

 

Fot. Eurosport/Getty Images

 

Podczas pierwszego weekendu Letniego Grand Prix w Wiśle zaprezentuje się aż 11 Polaków – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Maciej Kot, a także Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Przemysław Kantyka, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Polscy kibice na pewno mogą liczyć na dobrą postawę przynajmniej części liderów naszej kadry. Kamil Stoch, Maciej Kot i Dawid Kubacki mają na koncie po siedem zwycięstw w konkursach LGP. W ubiegłym roku szczególnie błysnął ten ostatni – wystartował w pięciu konkursach i za każdym razem stawał na najwyższym stopniu podium w wielkim stylu triumfując także w klasyfikacji generalnej.

Nim jednak skoczkowie staną do rywalizacji indywidualnej, podobnie jak rok temu czeka nas konkurs drużynowy. W poprzednim sezonie Polacy w składzie Żyła, Stoch, Kubacki, Kot wygrali w Wiśle wyprzedzając Norwegów i Niemców.

Cykl Letniego Grand Prix zakończy się 3 października w Klingenthal w Niemczech. Na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Player widzowie będą mogli obejrzeć najobszerniejsze relacje na żywo z rywalizacji z eksperckim komentarzem Igora Błachuta, Marka Rudzińskiego i Jakuba Pieczatowskiego. Zimowy Puchar Świata wróci na anteny w drugiej połowie listopada, a sezon zainaugurują zawody na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Jak zawsze – kwalifikacje i konkursy pokaże Eurosport.

Więcej informacji oraz materiałów wideo z Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w aplikacji Eurosportu oraz na stronie eurosport.interia.pl.

Transmisja drużynówki w sobotę od 17:30, a konkursu indywidualnego w niedzielę od 17:45 w Eurosporcie 1 i Eurosport Player!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *