INEA wesprze wielkopolskie szkoły w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

INEA, jako lider trójpodmiotowego konsorcjum, wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. W piątek 16.02.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego nastąpiła oficjalna wymiana podpisanych umów.

Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 to projekt Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w którym udział weźmie ponad 600 szkół z całego regionu. Jego celem jest podniesienie jakości edukacji oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesach nauczania.

Konsorcjum stworzone przez: INEA S.A., Integrated Solutions Sp. z o.o oraz Fundację eSzkoła., zgłosiło w przetargu najkorzystniejszą ofertę na kwotę ponad 45 mln złotych. W jej ramach INEA zapewni kolokację infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania chmury edukacyjnej w 32 węzłach regionalnych na terenie całej Wielkopolski. Operator będzie też odpowiadał za transmisję między węzłami oraz zapewni serwis i utrzymanie tej infrastruktury.

Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 to projekt, dzięki któremu szkoły w naszym regionie objęte zostaną cyfrową rewolucją. Bardzo nas cieszy, że INEA będzie częścią tej ważnej zmiany i przyczyni się do unowocześnienia szkół oraz zapewnienia uczniom dostępu do szerokopasmowego internetu – komentuje wygraną w przetargu Janusz Kosiński, Prezes Zarządu INEA S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *