BadaniaInternet & Gry - Reklama

Interia liderem wiarygodności wśród portali w Polsce w 2023 roku według badania CBOS

Internauci według badania CBOS („Postrzeganie mediów”, 2023 rok) najbardziej ufali informacjom przekazywanym przez Interię w 2023 rok wśród największych portali horyzontalnych w Polsce. Portal Grupy Polsat Plus jako jedyny otrzymał średnią ocenę wiarygodności powyżej 3,0. Wyprzedził on Wirtualną Polskę (2,96) i Onet (2,9).

 

Interia jest postrzegana przez użytkowników jako najlepsze źródło bezstronnych i rzetelnych informacji w polskim Internecie. Portal jest zawsze pomiędzy tym, co ważne i oddaje głos wszystkim stronom sporu politycznego. Interia błyskawicznie „tu i teraz” relacjonuje najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Jest „blisko tego, co bliskie Tobie”.

Według badania CBOS Interia otrzymała najwyższą średnią ocenę wiarygodności (3,04) wśród portali horyzontalnych w Polsce w 2023 roku, wyprzedzając Wirtualną Polskę (2,96) i Onet (2,9). To jednak nie wszystko. Portal Grupy Polsat Plus jako jedyny w analizowanym okresie (2017 – 2023 rok) zwiększył odsetek pozytywnych ocen. Pokazuje to, że Interia jest nie tylko liderem wiarygodności w polskim Internecie, ale także z każdym rokiem zyskuje zaufanie coraz większej grupy odbiorców.

Celem badania „Postrzeganie mediów” przeprowadzonego przez CBOS w 2023 roku była niezależna ocena wiarygodności treści informacyjnych i publicystycznych prezentowanych przez najpopularniejsze media w Polsce, w tym portale internetowe.

foto. Interia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *