Prasa - Ksiązka

Jakub Kibitlewski dyrektorem ds. partnerstw „Wyborczej”

Od lipca 2023 r. za pozyskiwanie nowych partnerstw i grantów oraz reprezentowanie zespołu dziennika we współpracy z zewnętrznymi podmiotami odpowiadać będzie Jakub Kibitlewski jako dyrektor ds. partnerstw „Gazety Wyborczej”.

 

– Dzisiaj, kiedy niezależność redakcyjna i finansowa mediów naruszana jest z wielu stron, budowanie aliansów i szukanie wsparcia dla dziennikarzy w realizacji ich misji jest bardzo ważne dla każdego wydawcy. Cieszymy się, że „Wyborczej” pomoże w tym Jakub Kibitlewski, który pracuje z nami od kilku lat – bardzo cenimy jego talenty mówi Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej”.

 

 

Oprócz prowadzenia ważnych działań we współpracy z partnerami i pozyskiwania grantów Jakub Kibitlewski będzie też wspierać realizację niektórych projektów Fundacji Gazety Wyborczej w zakresie ustalonym z jej zarządem oraz dyrektorem wydawniczym „Wyborczej”.

– W tak złożonym i dynamicznym ekosystemie, jakim są dziś media, tworzenie partnerstw wspierających rzetelne, krytyczne dziennikarstwo gwarantuje „Gazecie Wyborczej” stabilność i możliwość dalszego rozwoju. Cieszę się, że będę mógł dalej współtworzyć i poszerzać sieć inicjatyw, którą przez ostatnie lata udało nam się zbudować wspólnymi, redakcyjno-fundacyjnymi siłami. Przed nami nowe, ambitne projekty o ogólnoeuropejskim zasięgu. Możliwość wspierania „Wyborczej” w ich realizacji na stanowisku szefa partnerstw to dla mnie duże wyróżnieniekomentuje Jakub Kibitlewski.

Operacyjnym wsparciem nowego dyrektora ds. partnerstw „Wyborczej” jest dwuosobowy zespół specjalistek, który tworzą Danuta Kuligowska i Agnieszka Bichler. Merytorycznie doradzają mu zastępcy redaktora naczelnego: Piotr Stasiński i Bartosz T. Wieliński.

Jakub Kibitlewski to amerykanista i politolog. Wykształcenie zdobył na FU Berlin i Uniwersytecie Nowojorskim. Z „Wyborczą” związany jest od 2020 r. jako redaktor anglojęzycznego serwisu News from Poland. Pracował przy licznych projektach Fundacji Gazety Wyborczej, wspierając jej działania od strony merytorycznej i organizacyjnej. W ostatnim czasie współodpowiadał za Szkołę Redaktorów „Gazety Wyborczej” i Program Dziennikarstwa Śledczego. Jako autor współpracuje z magazynem „Wolna Sobota”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *