Jaroszewski i Nowak gośćmi Cafe Futbol

Trenerska karuzela w Ekstraklasie trwa w najlepsze i wcale nie ma pewności, że po tym szalonym tygodniu została zatrzymana. Mimo kolejnych „newsach” o szykowanych „L4” dla Ireneusza Mamrota czy Gino Lettieriego nie chce mi się wierzyć, by w Białymstoku czy Kielcach głowy gotowały się tak jak w Poznaniu, Gdyni, Warszawie czy Płocku. Za tydzień liga podzielona zostanie na dwie części, do końca pozostanie siedem kolejek, więc doprawdy nie jest to czas na radykalne posunięcia. Ale…

 

Do niedzielnego „Cafe Futbol” zaprosiłem ludzi, którzy bardzo dobrze znają wyżej wymieniony temat, Dominika Nowaka, trenera Miedzi Legnica i prezesa Zagłębia Sosnowiec Marcin Jaroszewskiego. Ten drugi „wymienił” już w tym sezonie Dariusza Dudka na Valdasa Ivanauskasa. W czasie pobytu klubu w 1 Lidze roszad też dokonywał dość często, o czym przekonali się m.in Artur Derbin czy Piotr Mandrysz. Powrót do elity jednak uzyskano. Operacja zakończyła się więc sukcesem, choć kilku „pacjentów” jej nie przeżyło… Przeskok na wyższy poziom początkowo przypominał zderzenie ze ścianą, w pozostanie w elicie wierzyli chyba tylko nad Brynicą, ale dziś Zagłębie mimo wciąż ostatniej pozycji w tabeli zbliża się do dołujących coraz mocniej Wisły Płock i Arki Gdynia. W mediach narzekano, że klub sięgnął po zbyt liczny zagraniczny zaciąg, ale w tej chwili wygląda na to, że nawet z „Wieżą Babel” cel może być osiągnięty. Z kamerą i „google-tłumaczem” do Sosnowca wybrał się Szymon Rojek. Efekty jego wyprawy zobaczymy w niedzielę.

Szkoleniowiec drugiego z beniaminków pracuje w dużo spokojniejszych warunkach. Właściciel Miedzi Andrzej Dadełło przez wiele sezonów zmieniał szkoleniowców niczym niegdyś… Józef Wojciechowski w Polonii Warszawa. W Legnicy aspiracje zawsze były duże. Gdy jednak zatrudniono Nowaka, który wykonał świetną pracę m.in. Wigrach Suwałki i Flocie Świnoujście, a także na dyrektorskim stanowisku w Chrobrym dano mu to, co najbardziej istotne: spokój i czas. Nie było wielkiej presji, że awans ma być uzyskany „koniecznie” w sezonie 2017/2018. Jeszcze bez gwarancji kwalifikacji przedłużono z nim umowę. Podobnie jak w tym samym czasie z Dudkiem w Sosnowcu. To był właściwy sygnał dla wszystkich, także dla piłkarzy. Obaj trenerzy zameldowali się w Ekstraklasie. Choć pracuje w niej już jedynie ten z Legnicy.

Goście „Cafe Futbol” opowiedzą o tym, jak radzić sobie z kryzysem i widmem spadku. Dlaczego zamiast po Polaków sięgają po zagranicznych piłkarzy i czy faktycznie ci nasi są po prostu za drodzy? Obaj do programu przyjadą niemal prosto z Białegostoku. Zagłębie grało tam mecz z Jagiellonią. Trener Nowak po obserwacji przygotowując się do wtorkowego półfinału Pucharu Polski.

W programie, w którym wystąpią także nasi stali eksperci Cezary „z pazurem” Kowalski oraz Tomasz Hajto, zobaczymy też materiał Łukasza Wiejaka o losie beniaminków w pierwszych sezonach w Ekstraklasie.

Cafe Futbol w niedzielę od godziny 11:00 w Polsacie Sport oraz na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *