„Jednostka 19”: Serial obyczajowy od 30 marca w Polsat Seriale

Strażacy ze Seattle kładą swoje życia na szali zawsze, gdy wyjeżdżają do akcji. Amerykański serial obyczajowy przenosi do trudnego, pozornie zamkniętego i czasem bolesnego świata najodważniejszych mieszkańców amerykańskiego miasta, ale uczucia, które nimi targają, są uniwersalne. To produkcja twórców takich telewizyjnych przebojów, jak: „Chirurdzy”, „Skandal” i „Sposób na morderstwo”.

 

Seattle Fire Station 19 to wyjątkowa jednostka ratunkowa. Służba w niej to powołanie. Zwłaszcza ona jest o tym przekonana – Andy Herrera (Jaina Lee Ortiz), córka szefa i najambitniejsza osoba w drużynie. Kapitan Pruitt Herrera (Miguel Sandoval) od początku wymagał od córki więcej niż od pozostałych swoich podwładnych – równie jak ona młodych, dzielnych i profesjonalnie podchodzących do pracy w straży pożarnej. W jednostce również: Jack Gibson (Grey Damon), Ryan Tanner (Alberto Frezza) – przystojny policjant, a prywatnie jej pierwsza miłość Andy, jeszcze z czasów szkolnych, jej najbliższa przyjaciółka i powierniczka – Maya Bishop (Danielle Savre), nowy rekrut Dean Miller (Okieriete Onaodowan) jako jedyny w tej drużynie nie marzy o bohaterskich czynach oraz Travis Montgomery (Jay Hayden). Najmłodsza w drużynie – Victoria „Vic” Hughes (Barrett Doss) często wykazuje tendencję do wtrącania się tam, gdzie nie należy… Najnowszym nabytkiem Jednostki 19 jest Ben Warren (Jason George). Nowicjusz uczy się od najlepszych, odkrywa, jak trudna jest jego nowa praca i śmiało podejmuje nowe wyzwania.

Ci odważni mężczyźni i kobiety – od najstarszego stażem kapitana do najmłodszego rekruta – są dla siebie jak rodzina. Na służbie spędzają 24 godziny na dobę i razem narażają życie, ratując innych, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. To tworzy nierozerwalną więź. Czy miłosne perypetie przeszkodzą głównym bohaterom serialu „Jednostka 19” w profesjonalnym wypełnianiu zawodowych obowiązków? A może stałe balansowanie na linie między życiem a śmiercią jeszcze podgrzewa temperaturę ich prywatnych relacji?

Ten amerykański dramat telewizyjny powstaje w wytwórni ABC Studios i na antenie Polsatu pokażemy bez przerwy w emisji trzy sezony tej przebojowej produkcji telewizyjnej. Pomysłodawczynią serialu „Jednostka 19” (tytuł oryginalny: „Station 19”) i producentką wykonawczą jest Stacy McKee. Przy produkcji wspierają ją Shonda Rhimes i Betsy Beers. We trzy współtworzyły wcześniej sukces serialu „Chirurdzy” („Grey’s Anatomy”). Producentem wykonawczym jest też i reżyserem wybranych odcinków – dwukrotny nagrodzony Emmy, Paris Barclay („Nowojorscy gliniarze”, „Synowie anarchii”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *