MediaTVPZapowiedzi TV

Jesień 2022 w TVP2

W TVP2 jak zwykle doskonała rozrywka. Takiej imprezy urodzinowej nic nie przebije. „Pytanie na śniadanie” kończy 20 lat! Z tej okazji w sobotę, 27 sierpnia na widzów i sympatyków porannego programu telewizyjnej Dwójki czeka specjalne, urodzinowe wydanie, spotkania na żywo z fanami w Warszawie i Sopocie oraz wielki jubileuszowy koncert w Operze Leśnej.

 

NAJWAŻNIEJSZE PREMIERY JESIENI

THE VOICE OF POLAND sezon XIII, emisja od 3 września
Sobota, godz.20:00

Trzynasta edycja muzycznego talent show TVP2 startuje już 3 września – z nową trenerką i w zupełnie nowej, zaawansowanej technologicznie scenografii najnowocześniejszego studia w Polsce. W nadchodzącej edycji programu występy uczestników oceniać będzie debiutująca w roli trenerki Lanberry – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów współtworząca utwory w najbardziej uznanych polskich teamach producenckich. W fotelach trenerów ponownie zobaczymy Justynę Steczkowską, Marka Piekarczyka oraz Tomsona i Barona z zespołu Afromental. Program poprowadzą Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora i Tomasz Kammel. Studia najnowszej edycji „The Voice of Poland” zostały zbudowane na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych i są wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Wokół nowej sceny umieszczono ekrany LED o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych. Łączna długość scenicznej konstrukcji aluminiowej, na której zainstalowano sprzęt, wynosi 1000 metrów. Ponad 1800 punktów świetlnych i 1,2 kilometra taśm ledowych to gwarancja doznań wizualnych, jakich w polskiej telewizji dotąd nie było. Całkowicie zautomatyzowaną scenografię z elementami, które dzięki mapowaniu stają się dodatkowymi ekranami projekcyjnymi, łączą kable o długości 30 kilometrów. Występy uczestników 13. edycji „The Voice of Poland” śledzić będzie 14 kamer, tak aby w jak najdrobniejszym szczególe oddać atmosferę panującą w studiu telewizyjnym.

TAK TO LECIAŁO! emisja od 4 września
Niedziela, godz.16:15

Kultowy program „Tak to leciało!” powraca w nowej odsłonie. Realizacyjny rozmach, atrakcyjne nagrody, emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów.
Uczestnicy programu mają za zadanie uzupełnić luki w tekstach popularnych polskich piosenek, a wszystko w myśl zasady „im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz”. W nowej edycji zawodnikom akompaniować będzie zespół muzyczny Marcina Urbana. Show poprowadzą Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd. Uczestnicy będą mieli przed sobą do wyboru 9 muzycznych kategorii oraz hit za 100 000 zł. Pod każdą kategorią kryją się dwie piosenki. Gracz wybiera jedną z nich, a następnie wykonuje utwór przy akompaniamencie zespołu. Na ekranie wyświetlają się słowa piosenki, tak jak podczas klasycznego karaoke. W pewnym momencie muzyka milknie, a na ekranie pozostaje miejsce do uzupełnienia tekstu. Jeśli uczestnik prawidłowo dośpiewa brakujące wyrazy, przechodzi dalej. W razie kłopotów na poszczególnych etapach gry może skorzystać z „wyjść awaryjnych”.

FILMY DOKUMENTALNE

LUDZKIE HISTORIE – JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ emisja 6 września
Wtorek, godz. 00:20

Dokumentalna opowieść o niezwykłej miłości pomiędzy bohaterami, o pogodzeniu się z nieuchronnością śmierci, o inności oraz o rozdźwięku między marzeniami a rzeczywistością. Małgorzata urodziła się z zanikiem mięśni, kilka lat temu przestała poruszać nawet palcami. Wraz ze swoim życiowym partnerem Krystianem, miłośnikiem motocykli, wybiera się w podróż życia, aby oswoić nadchodzącą śmierć. Parę poznajemy tuż przed rozpoczęciem podroży do Rumunii, kiedy Małgosia marzy, by ktoś mógł zilustrować to, co dzieje się w jej głowie.

Reżyseria: Monika Meleń

LUDZKIE HISTORIE – LUTEK, LEGENDA BIESZCZADÓW emisja 13 września
Wtorek, godz. 00:20

Dokument opowiadający barwną historię Ludwika Pińczuka, legendarnego gospodarza Chatki Puchatka, bieszczadzkiego kowboja i ratownika GOPR. Przez pryzmat zdarzeń z życia Lutka poznajemy losy schroniska, miejsca kochanego przez pokolenia górskich wędrowców, niebagatelnego dziedzictwa kulturowego zbudowanego w surowym, lecz pięknym świecie tuż pod bieszczadzkim niebem.

Reżyseria: Robert Żurakowski

LUDZKIE HISTORIE – ANTYBOHATER emisja 27 września
Wtorek, godz. 00:10

Michał jest wielokrotnym Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim osób niepełnosprawnych. Jego ręce i nogi nie wykształciły się w pełni. W następstwie dokonanej kradzieży skuterów i samochodu Michał traci miejsce w Narodowej Kadrze Polski. Jego kariera i planowany start w zimowej olimpiadzie, stają pod znakiem zapytania. Młody sportowiec otrzymuje jednak ostatnią szansę na powrót do kadry. Czy uda mu się przezwyciężyć słabości i wyrwać ze środowiska, które sprowadziło go na krawędź przepaści? To właśnie ta walka okaże się dla niego największym wyzwaniem.

Reżyseria: Michał Kawecki

PROGRAMY ROZRYWKOWE

SMAKI ŚWIATA, emisja od 3 września
Sobota, godz. 17:20

Adriana Marczewska to szefowa kuchni, która kocha podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać ludzi, próbować nowych potraw. Tym razem Adriana jedzie na Wschodnie Bałkany, żeby odkryć smak tej mniej znanej części półwyspu. Zabiera ze sobą kulinarny notatnik, który wypełni aromatami Rumunii i Bułgarii. A wszystko to w ramach przepysznej przygody szlakiem najpiękniejszych miejsc i najsmaczniejszych lokalnych potraw, które każdy widz będzie mógł odtworzyć u siebie w domu.

KABARET SUPERSHOW DWÓJKI, emisja od 9 września
Piątek, godz. 21:40

Jeden z najzabawniejszych programów w polskiej telewizji powraca w jesiennej odsłonie pełnej nowości i niespodzianek! Premierowe cykle, oryginalne skecze i nowi artyści już wkrótce porwą widzów w wir szalonej zabawy. Do wesołej ekipy „Kabaretu. Super Show Dwójki” dołączają: Olga Borys i Michał Milowicz. W premierowym cyklu zatytułowanym „Celebrycki Life” zagrają parę, która planuje wrócić na szczyt kariery. Czy Adam i Ewa znajdą sposób, by ponownie brylować na czerwonych dywanach? Jaka filozofia przyświeca amatorom taniego wina przesiadującym na przysklepowej ławce? Tego dowiemy się z cyklu „Życie z akcyzą”. W pierwszym odcinku sympatyczni, acz nieco zamroczeni bohaterowie zdradzą, czym jest prawdziwe szczęście. Podpowiedzą także, jak w prosty sposób zdobyć fortunę. „Sanatorium Aż Miło” to kolejna jesienna nowość „Kabaretu. Super Show Dwójki”. Na początek poznamy personel i kuracjuszy tej dość osobliwej placówki. Dowiemy się także, jakie atrakcje czekają „gości na NFZ” oraz czym są bicze wodne bez wody. Jesienią poznamy też dalsze losy zwariowanej familii znanej z cyklu „Rodzinne perypetie”. Nowy sezon to także lawina komicznych zdarzeń z udziałem całej plejad oryginałów i indywiduów. Widzowie poznają m.in. pracownice pewnego urzędu, których spokojną egzystencję zburzy niespodziewane pojawienie się petenta. Odwiedzimy także sympatyczną parę, która – z męskiej i damskiej perspektywy – postanowi zgłębić zasady gry w piłkę. Nie zabraknie także wiosennych odcinków „Wieczorówki”, czyli popisowego show w wykonaniu Michała Wójcika. Na czele niesfornego grona kawalarzy, żartownisiów i figlarzy – podobnie jak w ubiegłych sezonach – staną: Robert Motyka i Bartosz Gajda. O oprawę muzyczną zadba DJ Adamus, a efektowne choreografie zaprezentują tancerki i tancerze spod skrzydeł Agustina Egurroli.

PYTANIE NA ŚNIADANIE, codziennie na żywo
Od poniedziałku do piątku, od godz. 07:30, sobota i niedziela od godz. 7:55

„Pytanie na śniadanie” kończy 20 lat. Z tej okazji na widzów i sympatyków porannego programu telewizyjnej Dwójki czeka moc atrakcji. Wśród nich: specjalne, urodzinowe wydanie „Pytania na śniadanie”, spotkania na żywo z fanami w Warszawie i Sopocie oraz wielki jubileuszowy koncert w Operze Leśnej. To już 20 lat, to już 20 lat, cóż więcej nam potrzeba… – usłyszymy w specjalnym urodzinowym spocie „Pytania na śniadanie”. Ponad 20 lat na antenie i kilkaset tysięcy widzów każdego dnia, dzięki którym „Pytanie na śniadanie” utrzymuje się na szczycie rankingów oglądalności w swoim paśmie. Jubileuszowe wydanie programu rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia tuż przed godziną 8.00 równolegle z Warszawy i Sopotu.

Wśród niespodzianek m.in. pojedynek kucharzy oraz „wspomnień czar”, czyli przypomnienie najzabawniejszych wpadek prowadzących i najbardziej wzruszających momentów w historii programu. Widzowie przekonają się także, jak gwiazdy „Pytania na śniadanie” prezentowały się w wieku 20 lat i jak od kuchni wygląda produkcja porannego show Dwójki. Nie zabraknie życzeń oraz wyjątkowych spotkań m.in. z ludźmi, którym program pomógł odmienić życie oraz z gwiazdami, które z „Pytaniem na śniadanie” dorastały. Fani programu będą mieli okazję wziąć udział w urodzinowym quizie wiedzy o programie. Sobotni wieczór upłynie natomiast pod znakiem urodzinowej gali. Koncert pod hasłem „20 lat Pytania na śniadanie” odbędzie się w sopockiej Operze Leśnej, a widzowie w całej Polsce będą go mogli śledzić na żywo w Dwójce. Na scenie pojawi się plejada gwiazd, wśród których nie zabraknie gospodarzy i przyjaciół „Pytania na śniadanie”. Najlepsze momenty sobotniej gali powrócą w niedzielnym wydaniu „Pytania na śniadanie”.

LAJK! emisja co sobotę
Soboty, godz.19:35

„Lajk!” to kultura i rozrywka w pigułce. Agnieszka Dziekan i Mateusz Szymkowiak zapraszają widzów na najciekawsze wydarzenia, festiwale, koncerty, spektakle teatralne, premiery filmowe, pokazy mody, imprezy plenerowe. Odsłaniają kulisy wielkiego świata, rozmawiają z gwiazdami i twórcami. „Lajk!” podpowiada, co warto zobaczyć, usłyszeć, przeczytać, dokąd się wybrać. A także, w co się bawić. Kamery magazynu „Lajk!” są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś godnego uwagi.

SZANSA NA SUKCES. EUROWIZJA JUNIOR emisja od 4 września
Niedziela, godz.15:15

„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” to już czwarta specjalna edycja programu, w którym wyłoniony zostanie reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W roli prowadzącego zadebiutuje Aleksander Sikora, a dotychczasowy gospodarz – Marek Sierocki zasiądzie na kanapie jurorskiej obok m.in. Ali Tracz, Cleo, Viki Gabor i Sary James.

SZANSA NA SUKCES. OPOLE 2023 emisja od 2 października
Niedziela, godz.15:15

W programie zdolni wokaliści dostaną szansę na spełnienie marzeń o scenicznej karierze. Przez osiem tygodni, uczestnicy programu będą walczyć o możliwość wystąpienia na opolskiej scenie podczas najbliższego 60. Krajowego Festwialu Polskiej Piosenki. Bohaterami nadchodzących odcinków będą wielkie gwiazdy: Edyta Górniak, Krystyna Prońko, Stanisława Celińska oraz Czerwone Gitary. W pierwszym odcinku wiosennej serii zdolni wokaliści zmierzą się z utworami Edyty Górniak. Widzowie będą mogli usłyszeć m.in. takie hity jak: „To nie ja” i „Kolorowy wiatr”. Laureaci poszczególnych odcinków wezmą udział w finale, podczas którego jury i widzowie Dwójki w głosowaniu SMS wybiorą zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 60. KFPP w Opolu. Program poprowadzi Marek Sierocki. W każdym z odcinków dziennikarze Programu Pierwszego Polskiego Radia podzielą się ciekawostkami dotyczącymi muzycznych gwiazd.

TELETURNIEJE

KOŁO FORTUNY odcinki premierowe
Poniedziałek – piątek, godz.16.00; sobota – niedziela, godz.14:35

Kolejny sezon uwielbianego przez widzów teleturnieju, który stał się światowym hitem i jednym z najpopularniejszych programów w historii telewizji. Gwarancja wspaniałej zabawy, ogromnych emocji i cennych nagród. W roli gospodarzy: Izabella Krzan i Norbi.

FAMILIADA odcinki premierowe
Sobota – niedziela, godz.14:00

Teleturniej, który od lat gromadzi przed telewizorami całe rodziny, gwarantując znakomitą rozrywkę. Prowadzący Karol Strasburger zaprasza do studia dwie pięcioosobowe drużyny. Uczestnicy typują odpowiedzi na pytania zadane wcześniej 100 przypadkowym osobom. Liczba zebranych przez drużynę punktów zależy od tego, czy odpowiedzieli tak, jak wcześniej odpowiedziała grupa próbna. Do finału awansuje tylko jedna drużyna, która ma szansę wygrać 25 000 złotych plus kwotę z poprzednich rund. Zwycięska drużyna występuje także w następnym odcinku, jednak każda grupa ma prawo uczestniczyć maksymalnie w 3 kolejnych programach. Kilka razy w roku do „Familiady” zapraszane są drużyny złożone z gwiazd – piosenkarzy, aktorów, sportowców, dziennikarzy, a wygrane przez nich pieniądze przeznaczane są na cel charytatywny.

VA BANQUE odcinki premierowe
Sobota – niedziela, godz.18:20

W grze bierze udział troje zawodników. Charakterystyczną cechą teleturnieju jest to, że uczestnicy na zadane hasła odpowiadają pytaniami. Zwycięzca programu ma prawo wystąpić w kolejnych odcinkach, maksymalnie pięć razy. Każdy odcinek teleturnieju składa się z trzech rund. Program prowadzi Przemysław Babiarz – aktor, dziennikarz, komentator sportowy, konferansjer i mistrz mowy polskiej. Teleturniej oparty jest na pomyśle amerykańskiej telewizji i w oryginale nosi tytuł „Jeopardy”.

POSTAW NA MILION odcinki premierowe
Sobota, godz.18:40

Teleturniej dla tych, którzy potrafią podjąć ryzyko. Dwóch uczestników, 8 pytań i milion w gotówce do wygrania. Zadanie wydaje się dość proste, ale czy drużyny będą w stanie zachować zimną krew i ocalić pieniądze? To już kolejny sezon światowego hitu firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach. Dwóch dobrze znających się uczestników – rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy – staje do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy uda im się zachować pieniądze? Zobacz, jak przeplatają się wiedza, ryzyko i wielki pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion!

SERIALE POLSKIE

BARWY SZCZĘŚCIA premierowe odcinki od 5 września
Poniedziałek – piątek, godz. 20:10

Co czeka bohaterów jesienią? Aldona będzie o włos od śmierci. Tuż po wakacjach Grzelakowa zostanie w Borkach postrzelona przez jednego z zapalczywych sąsiadów. W szpitalu lekarze stoczą dramatyczną walkę o jej życie.

Trudne chwile czekają także Kasię i Łukasza. Sadowscy zostaną opiekunami małego Maksa po tym, jak jego ojciec w wyniku wypadku dozna poważnego urazu mózgu.

Klara Pyrka stanie się celem wścibskiego reportera. Modrzycki postanowi odkryć, kim naprawdę jest tajemnicza Julia Armand, autorka bestselleru. Dziennikarz zacznie śledzić Julię, ta zaś poczuje się dręczona i osaczona.

W nowym sezonie nie zabraknie czarnych charakterów, na czele z Zaborskim i Rymanem. Rafał zmieni życie Bożeny i Bruna w piekło, kłamiąc, intrygując i robiąc wszystko, by przejąć ich hotel. Stańscy zwrócą się ostatecznie o pomoc do Celiny. Poproszą ją, by jako detektyw zdobyła dowody na związek Zaborskiego z porwaniem Tadzia.

Irenka zacznie po cichu marzyć o ślubie. Spróbuje nakłaniać Tolka do oświadczyn. Koszyk nie spełni pokładanych w nim nadziei, tymczasem seniorka przypadkiem spotka dawnego kolegę ze szkoły Witolda Budrewicza. Ten wyzna Irence, że przed laty to ona była jego największą miłością. Jak zareaguje na to Tolek?

Tymczasem Basia Grzelak, dotąd wierna, cicha i spokojna, zdecyduje się na życiową rewolucję. W premierowych odcinkach seniorka zbliży się do Chowańskiego i w końcu zaproponuje Arturowi, by razem zamieszkali. Jej przyjaciele uznają, że chodzi o romans i Zaciszna będzie huczeć od plotek.

M JAK MIŁOŚĆ premierowe odcinki od 5 września
Poniedziałek – wtorek, godz. 20:55

Jesienią w serialu pojawi się nowy bohater Rafał Kulesza (w tej roli Łukasz Twardowski), kolega Mateusza ze statku. Chłopak odwiedzi Grabinę i zapowie, że wkrótce do domu przyjedzie także sam Mostowiak.

Ula i Bartek nadal będą walczyć z Horbaczewskim o to, by zwrócił im testament i spadek po Jakubczyku. Lisiecka odkryje, w jaki sposób jej ojciec zdobył prawdziwy skarb – kolekcję złotych monet.

Maria i Artur zdadzą sobie za to sprawę, że za przyjaźń z Nieśpielakiem mogą zapłacić wysoką cenę. Profesor nadal będzie adorować Rogowską, podczas jednego ze spotkań zacznie ją namiętnie całować.

Patrycja dostanie w końcu rozwód, ale nie odetchnie z ulgą. Gdy przestanie jej zagrażać mąż, nowym wrogiem okaże się Marta.

Związek Franki i Pawła będzie się rozpadać! Z kolei Kinga i Piotr skupią się na tym, by pomóc dorastającej Lence. Nastolatka po egzaminach pójdzie do nowej szkoły i zacznie wzdychać do jednego z kolegów.

Tymczasem bracia Chodakowscy w końcu odkryją, że mają w rodzinie poważny problem – Aleksandra mogła paść ofiarą sekty.

Problemy pojawią się też w związku Anety i Olka. Chodakowski wróci z żoną do Polski i obejmie stanowisko ordynatora w klinice. Po awansie małżeństwo Olka zacznie się psuć. Niemal każda rozmowa z żoną będzie się kończyć kłótnią…

Dramat czeka również rodzinę Budzyńskich. Gdy test DNA potwierdzi, że ojcem dziecka, którego spodziewa się Julia, jest Andrzej, ten zdecyduje się wyznać prawdę Magdzie. Żona spakuje walizki i przeniesie się do siedliska. Kiedy Budzyńska odkryje, że o zdradzie jej męża wiedzieli także koledzy z kancelarii, poczuje się podwójnie zraniona.

NA DOBRE I NA ZŁE premierowe odcinki od 7 września
Środa, godz.20:50

Co w najbliższych tygodniach czeka bohaterów serialu? Pojawią się dwie nowe bohaterki. W szpitalu pracę rozpocznie Olena Kosenko (w tej roli Tetiana Melkova) – odważna, pełna determinacji lekarka z Ukrainy. Olena zajmie się ewakuacją chorych z terenów dotkniętych wojną. Walcząc o zdrowie pacjentów, gotowa jest zaryzykować własne życie.

W domu Falkowicza zjawi się Wioletta Gąsior (Urszula Gotowicka) – koleżanka profesora z liceum, w której przed laty był zakochany.

Lina będzie miała problemy pod koniec ciąży i ostatecznie urodzi przed terminem. Mała Jagoda okaże się jednak silna i zdrowa, a Szczepan w roli taty będzie pękać z dumy.

Z kolei Tadek Borucki wyjedzie jako wolontariusz na Ukrainę i zostanie ciężko ranny. Gdy przyjaciele z Leśnej Góry odkryją, że chłopak walczy o życie, ruszą mu na pomoc.

Prawdziwy koszmar czeka Glorię, znajdzie się bowiem na celowniku mafii. Z lekarką skontaktują się „znajomi” z przeszłości – bandyci, przed którymi ukrywała się przez wiele lat. Zażądają, by doktor Krasucka oddała im pewną „przysługę”.

Tymczasem Blanka podczas zabawy w nocnym klubie spotka tajemniczego mężczyznę, który wywrze na niej piorunujące wrażenie. W ramionach Mario (w tej roli Marcin Korcz) spróbuje zapomnieć o „słabości” do doktora Radwana.

Tymczasem Agata coraz częściej będzie umawiać się z doktorem Konicą. Wspólne kolacje, oglądanie filmów, wieczory przy winie – lekarze odkryją, że bardzo lubią spędzać razem czas i cieszą się na myśl o każdym spotkaniu, szczególnie poza pracą.

Doktor Beger nadal będzie próbował podbić serce Oliwii, faworyzując piękną stażystkę.

SERIALE ZAGRANICZNE

Z BICIEM SERCA emisja od 5 września
Poniedziałek – czwartek, godz. 21:55

Turyn, rok 1967. Cesare Corvara jest kierownikiem oddziału kardiochirurgii szpitala Le Molinette. Marzy, by stanąć na czele zespołu, który przeprowadzi pierwszy w historii przeszczep serca. W tym celu postanawia sprowadzić do Włoch wschodzącą gwiazdę kardiochirurgii Alberto Ferrarisa i Delię Brunello, kardiologa o ogromnych umiejętnościach diagnostycznych. Corvara nie wie, że młodych lekarzy w przeszłości łączyła wielka miłość.

Reżyseria: Riccardo Donna
Aktorzy: Matteo Martari, Pilar Fogliati, Daniele Pecci, Andrea Gherpelli

TABU emisja od 5 września
Poniedziałek – czwartek, godz. 22:45

Londyn, rok 1814. Żądny przygód James Keziah Delaney (Tom Hardy) powraca niespodziewanie po dziesięciu latach z Afryki. Mężczyzna wierzy, że uda mu się przejąć po ojcu ogromne przedsiębiorstwo. Nie będzie to jednak łatwe. Delaney występuje przeciwko Kompanii Wschodnioindyjskiej, prowadząc niebezpieczną grę z rywalizującymi ze sobą Anglią i Ameryką.

Reżyseria: Kristoffer Nyholm
Aktorzy: Tom Hardy, Leo Bill, Jessie Buckley, Edward Fox

PASMA FILMOWE

KREW ZA KREW 4 września
Niedziela, godz. 21:00

Trzymająca w napięciu historia rozgrywająca się kilka lat po zakończeniu wojny secesyjnej. Rok 1868, Góry Rubinowe w Nevadzie. To tu ukrywa się Gideon. Jego tropem podąża pułkownik Carver wraz z grupą wynajętych ludzi. Tajemniczy uciekinier jest o krok od śmierci, gdy tuż przy jego ognisku pada seria strzałów. Zostaje trafiony w ramię, ale udaje mu się zbiec. Powala jednego z tropicieli i próbuje za wszelką cenę ukryć się w dzikim, odludnym terenie. Rany opatruje mu przypadkowo napotkana młoda kobieta o imieniu Charlotte. Pułkownik nie daje jednak za wygraną. Uparcie podąża śladem Gideona, przemierzając odcięte od świata, pokryte śniegiem góry i wysuszone pustynne niziny. Kieruje nim pragnienie zemsty. Carver nigdy nie zapomni strasznych wydarzeń z przeszłości, z okrutnych czasów wojny. To wtedy za sprawą Gideona doszło do wielkiej tragedii w rodzinie pułkownika.

Reżyseria: David Von Ancken. Aktorzy: Liam Neeson, Michael Wincott, Pierce Bronson, Anjelica Hustun, Tom Noonan, Ed Lauter

OSZUSTKI 11 września
Niedziela, godz. 21:00

Film inspirowany komedią Franka Oza z 1988 roku „Parszywe dranie”, w którym głównych rolach wystąpili Steve Martin i Michael Caine. Tym razem „draniami” są kobiety: czarująca Angielka Josephine Chesterfield i rubaszna Penny Rust, które kochają pieniądze i łatwe życie. Aby osiągnąć swoje cele, nie zawahają się bezczelnie oszukiwać i kpić z naiwności płci przeciwnej. Pierwszą z bohaterek zagrała urodzona w Nowym Jorku piękna Anne Hathaway, drugą – żywiołowa Australijka Rebel Wilson. Uwodzicielskie oszustki na miejsce swojej „pracy” wybierają jedno z malowniczych miasteczek francuskiej riwiery. Josephine z łatwością oczarowuje bogatych facetów, od których wyłudza duże sumy. Penny udziela się w miejscowych barach, kolekcjonując banknoty, którymi chętnie obsypują ją mężczyźni. Obie panie są mistrzyniami w ogołacaniu z gotówki łatwowiernych adoratorów. W końcu łączą siły, by omamić naiwnego i bardzo bogatego geniusza – specjalistę od nowych technologii, Thomasa Westerburga.

Reżyseria: Chris Addison. Aktorzy: Anne Hathaway, Rebel Wilson, Alex Sharp, Tim Blake Nelson

MICHAEL CLAYTON 18 września
Niedziela, godz. 21:00

Tytułowy Michael Clayton to doświadczony prawnik z sukcesami. Uchodzi za jednego z najlepszych adwokatów w Nowym Jorku, jednak pasmo jego sukcesów wkrótce się kończy. Klienci, których interesów niegdyś bronił, powracają, aby się zemścić. Michaela czekają najgorsze dni w karierze.

Reżyseria: Tony Gilroy. Aktorzy: George Clooney, Tilda Swinton, Tom Wilkinson, Syndey Pollack

PARASITE 25 września
Niedziela, godz. 21:00

Parasite to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie tworzą perfekcyjny plan: jak w krótkim czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy.

Reżyseria: Joon-ho Bong. Aktorzy: Kang-ho Song, Seon-gyun Lee, Hye-jin Jang, So-dam Park

PROGRAMY KATOLICKIE

TO JEST MOJA MATKA TA OJCZYZNA emisja w październiku

Odwiedzając w 1991 roku wolną już Polskę, Jan Paweł II starał się wzbudzić u Rodaków poczucie, że sama wolność to nie wszystko. Że prawdziwa wolność będzie rzeczywistą, jeśli oparta będzie na prawdzie i wartościach chrześcijańskich. Wielu teologów i publicystów wskazuje, że oparte o Dekalog nauczanie Papieża podczas poszczególnych stacji pielgrzymkowych, wyznaczyło moralną i społeczną drogę narodu na kolejne lata. W trakcie pielgrzymkowych spotkań nie brakowało wyjątkowych chwil. Były to spotkania z żołnierzami, spotkania ekumeniczne z przedstawicielami wspólnot ewangelickich i prawosławnych, wzruszające spotkania z więźniami w Płocku. Podczas pielgrzymki do Ojczyzny Jan Paweł II obejrzał przedstawienie „Halka” w Teatrze Narodowym. Pielgrzymka w 1991 roku to także chwile sentymentalne jak podróż do rodzinnych Wadowic. Podczas spotkania z Rodakami w Kielcach, Jan Paweł II wypowiedział przejmujące i wynikające z troski o naród, gorzkie słowa o braku poszanowania dla życia. Dziś, 30 lat od tamtej pielgrzymki widzimy, jak wypowiedziane w tamtym czasie słowa Papieża nie straciły na swej aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *