MediaTVPZapowiedzi TV

Jesień w TVP Historia

Nowa ramówka TVP Historia to premiery filmów fabularnych i dokumentalnych, seriale historyczne, programy publicystyczne oraz rozrywka na najwyższym poziomie. Już 15 sierpnia w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej antena zaprasza na nowy teleturniej „Giganci Historii”. TVP Historia przygotowała również wiele propozycji programowych na temat ważnych wydarzeń historycznych, których rocznice obchodzimy w sierpniu.

 

„Rok 2020 w historii naszego kanału będzie moim zdaniem tak ważny, jak rok 2007, a więc ten, w którym powstała TVP Historia. 15 sierpnia startujemy z nową ramówką w zupełnie innej odsłonie, z nową oprawą, nowoczesną grafiką i nowatorskimi cyklami. Data oczywiście nie jest przypadkowa, chcemy w ten sposób uczcić stulecie Bitwy Warszawskiej. Na antenie pojawi się coś, czego jeszcze w TVP Historia nie było – widowiskowy teleturniej z dużą porcją wiedzy, o wymownej nazwie „Giganci Historii”. Z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej przygotowaliśmy dwa nowe programy – „1920. Wojna o wszystko” oraz „Cud Wisły”, a na 40- lecie powstania „Solidarności” powstał program „Twarze Solidarności” – cykl 40 portretów ludzi, dzisiaj mniej znanych, którzy w 1980 roku odegrali ważną rolę i współtworzyli ten ruch.” – zapowiada Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Historia.

Od 5 września TVP Historia zaprasza na nowy program publicystyczny „Tu wszystko jest Polską”, w którym Piotr Legutko porozmawia z gośćmi na Wawelu. Cykl cechują nowatorskie rozwiązania graficzne, obraz został wzbogacony występami w wykonaniu zespołu baletowego „Cracovia Danza”. Natomiast, 12 września na antenie zadebiutuje cykl dokumentalny „Ci cholerni Polacy”, przedstawiający historię Polaków walczących w Bitwie o Anglię.

Jesienią antena zaprasza na znane i lubiane przez widzów programy m.in. program kulinarny „Kuchnia Jagiellonów”, program publicystyczny połączony z widowiskiem teatralnym „Teatr Wojny”, cykl dokumentalnyEkspertyza”, w którym Piotr Litka i Tomasz Kamiński przyglądają się znanym, historycznym wydarzeniom przez pryzmat najnowszych osiągnięć kryminalistyki. TVP Historia zaprasza również na nowe odcinki programów: „Z widokiem na Wawel”, „Archiwum zimnej wojny”, „Spór o historię” oraz „Było nie minęło”.

Jesień to doskonały czas dla miłośników seriali dokumentalnych, w nowej ramówce w paśmie Na dalekim wschodzie” widzowie poznają m.in. losy weteranów II wojny światowej żyjących w Birmie. W filmach wyemitowanych w ramach pasma „Na wschód od Bugu” zostaną przedstawione historie Gułagów w Rosji i służb bezpieczeństwa KGB, a także tło konfliktu Józefa Stalina z Lwem Trockim. Ze stereotypami na temat amerykańskich mitów m.in. rewolucji amerykańskiej czy wojny domowej zmierzą się autorzy cyklu emitowanego w ramach pasma „Amerykański sen”.

Jesień w TVP Historia już od 15 sierpnia!

Emisja konferencji w TVP Historia: 14 sierpnia o godz. 22.35 i 15 sierpnia o godz. 15.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *