MediaTVPZapowiedzi TV

Jesień w TVP3

Główne, codzienne programy informacyjne TVP3 to „Co niesie dzień” oraz „Dziennik Regionów”. Lokalne tematy w ogólnopolskim kontekście prezentowane są w programach publicystycznych: „Echa Dnia” i „Głos Regionów”. Reporterzy TVP przedstawiają w „Telekurierze” interwencje dziennikarskie z całej Polski. Zapraszamy na ciekawe magazyny tematyczne i poradnikowe, reportaże o niezwykłych ludziach oraz interesujące filmy. TVP3 to nie tylko aktualne informacje z Polski, ale przede wszystkim te najważniejsze dla widzów – lokalne. To antena rzetelnie informująca o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce oraz jej regionach.

 

 

NOWOŚCI

WIADOMOŚCI ROLNICZE

poniedziałek-piątek, godz. 06:35

Poranny program dla przedsiębiorców branży rolniczej – hodowców, przetwórców, grup producentów rolnych. Prezentacja nowoczesnych rozwiązań dla rolników i hodowców. Informacje o unijnych dotacjach i programach pomocowych. Przykłady dobrze prosperujących i rozwijających się gospodarstw oraz firm branży rolniczej. Nie zabraknie też informacji o kulturze i twórczości związanej z obszarami wiejskimi. Program realizowany dzięki współpracy reporterów z 16 Oddziałów Terenowych TVP.

Produkcja: TVP3 Katowice

REGIONALNY MAGAZYN SPORTOWY – SOBOTA

sobota, godz. 22:25

REGIONALNY MAGAZYN SPORTOWY – NIEDZIELA

niedziela, godz. 22:25

Program prezentujący najciekawsze wydarzenia sportowe w regionach. Od zmagań amatorów i pasjonatów różnych dyscyplin, po sport wyczynowy i osiągnięcia zawodowców. Zapowiedzi wydarzeń oraz podsumowanie wyników rozgrywek.

Program realizowany dzięki współpracy reporterów z 16 Oddziałów Terenowych TVP.

Produkcja: TVP3 Wrocław oraz TVP3 Bydgoszcz

PASMO OGÓLNOPOLSKIE

INFORMACJA

CO NIESIE DZIEŃ

poniedziałek-piątek, godz. 09:00, 12:15

Poranny program TVP3, a w nim najbardziej aktualne i najciekawsze informacje ze wszystkich regionów kraju oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w ciągu dnia. W programie m.in.: materiały reporterskie, łączenia na żywo z reporterami z oddziałów terenowych TVP, rozmowy z gośćmi – bohaterami wydarzeń, świadkami oraz komentatorami, zapowiedzi materiałów interwencyjnych, przegląd regionalnych i ogólnopolskich portali internetowych, najciekawsze artykuły i wydarzenia z polskich mediów. Program ze studia w Szczecinie prowadzą dziennikarze znani z anten regionalnych.

(program dostosowany dla osób niesłyszących).

DZIENNIK REGIONÓW

poniedziałek-niedziela, godz. 16:45 ; 22:00

Główny program informacyjny podsumowujący wydarzenia mijającego dnia i zapowiadający najważniejsze tematy dnia następnego. Dzięki 16. oddziałom terenowym oraz ich reporterom, dotrzemy do każdego zakątka Polski.

(program dostosowany dla osób niesłyszących)

AGROBIZNES

poniedziałek-piątek, godz. 13:35

Program informacyjny, przeznaczony głównie dla  rolników ale również dla mieszkańców miast, współpracujących z branża rolniczą. Informujemy o krajowych i zagranicznych wydarzeniach związanych z rolnictwem. Aktualne wiadomości z branży rolno-spożywczej, notowania giełdowe oraz prognozy cenowe.

(program realizowany przez TVP1)

PUBLICYSTYKA

ECHA DNIA

poniedziałek-piątek, godz. 22:20

Program poruszający aktualne problemy społeczne, polityczne i gospodarcze w powiązaniu z polityką ogólnopolską. Przedstawia lokalne inicjatywy, ciekawe rozwiązania i sposób ich realizacji. W programie gościmy uczestników wydarzeń, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń lokalnych, ale również przedstawicieli administracji centralnej, związków pracodawców oraz ekspertów z różnych dziedzin. Program podejmuje również aktualne wydarzenia kulturalne, sportowe czy przedsięwzięcia gospodarcze.

GŁOS REGIONÓW

niedziela, godz. 12:05

Jakie problemy poruszają widzów w różnych regionach Polski? Jakie sprawy są najważniejsze dla mieszkańców? Czym interesują się lokalne media?

Ekipa programu interwencyjnego wyrusza do miejsc najważniejszych wydarzeń, interweniuje w sprawach bezpośrednio dotykających ludzi. Autorzy rozmawiają na żywo z bohaterami wydarzeń, w miejscach bezpośrednio związanych z bulwersującymi tematami.

TWÓJ WYBÓR

poniedziałek – czwartek, godz. 21:00

Program publicystyczny pozwalający widzowi zapoznać się ze sprawami, o jakich każdego dnia decydują władze samorządowe czy instytucje państwowe. Daje szansę przedstawienia stanowisk ugrupowań politycznych czy komitetów wyborczych.

TYGODNIK POLITYCZNY

piątek, godz. 21:00

Program publicystyczny prezentujący najważniejsze wydarzenia, decyzje i informacje związane z działalnością Prezydenta RP, Rządu, Parlamentu oraz innych instytucji centralnych.

TELENOWYNY

sobota, 13:15 (raz w miesiącu)

Program w języku ukraińskim, z jednoczesnym tłumaczeniem na język polski. Przeznaczony dla mniejszości ukraińskiej w Polsce oraz widzów zainteresowanych problemami naszych wschodnich sąsiadów. Prezentuje historię stosunków polsko-ukraińskich, a także bieżące wydarzenia polityczne i kulturalne.

PROGRAMY REPORTERSKIE

TELEKURIER

poniedziałek-piątek, godz. 16:00

Program prezentuje sprawy o charakterze śledczym i obyczajowym. Autorami reportaży są dziennikarze oddziałów terenowych TVP z całej Polski. Poruszają w nich tematy niechętnie ujawniane, jak korupcja, łamanie prawa, przyzwolenie na przemoc. Dziennikarze na żywo komentują bulwersujące wydarzenia. Prezentowane reportaże pokazują ludzkie dramaty i trudne sytuacje życiowe. Czwartkowe wydania programu poświęcone są tematyce Organizacji Pożytku Publicznego.

KRYMINALNA SIÓDEMKA

poniedziałek-niedziela, godz. 22:45

Magazyn przedstawiający aktualne wydarzenia kryminalne w różnych regionach Polski. Ostrzeżenia przed technikami stosowanymi przez złodziei i bandytów. Brawurowe akcje policji, śledztwa prokuratury, zatrzymania i zagadkowe zbrodnie.

ROZRYWKA

PIOSENKA DLA CIEBIE

sobota, godz. 20:00

Muzyczny program rozrywkowy, utrzymany w znanej i lubianej przez widzów konwencji koncertu życzeń, w którym mają szansę „zamówić” ulubioną piosenkę dla najbliższych wraz z dedykowanymi życzeniami.

PIOSENKA U CIEBIE

sobota, godz. 21:00

Program rozrywkowy przedstawiający niezwykłe historie zwykłych ludzi – w oparciu o konkretny utwór. Ulubione piosenki związane z niezapomnianymi momentami w życiu naszych bohaterów.

CAFE PIOSENKA

niedziela, godz. 21:00

W kawiarnianej scenerii Ryszard Makowski rozmawia z gośćmi ze świata artystycznego, piosenkarzami, śpiewającymi aktorami i muzykami oraz prezentuje ich utwory.

SPORT

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ – TRANSMISJE

niedziela, godz. 13:00

PASMA WŁASNE ODDZIAŁÓW TERENOWYCH TVP

TVP3 łączy ze sobą praktyczne i niezbędne informacje o najbliższym otoczeniu z atrakcyjnym przedstawieniem wiedzy o współczesnej Polsce. Wspiera rozwiązywanie problemów społeczności lokalnych,  z prezentacją szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego.

Całodzienny program TVP3 składa się z:

  • pasma ogólnopolskiego (tzw. pasmo wspólne) – emisja programu ogólnopolskiego, w całym zasięgu technicznym stacji;
  • pasm lokalnych (tzw. pasma własne) – wszystkie oddziały emitują lokalnie własne programy informacyjne, publicystyczne, społeczne, kulturalne oraz inne propozycje programowe.
Pasma własne ośrodków terenowych emitowane są w godzinach:
poniedziałek-piątek:

07:00-09:00

14:00 – 15:00

17:30 – 20:00

21:30 – 22:00

sobota-niedziela:

10:00-12:00

17:30 – 20:00

21:30 – 22:00

 

TVP3 tworzą: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *