Jesień z europejskimi produkcjami w HBO i HBO GO (wideo)

W nadchodzącej jesienno-zimowej ramówce widzowie będą mogli zobaczyć aż pięć nowych europejskich seriali wyprodukowanych przez HBO. Wśród nich znajdą się m.in. polski serial Ślepnąc od świateł, rumuńsko-niemiecki Hackerville oraz chorwacki Sukces w reżyserii nagrodzonego Oscarem Danisa Tanovića.

 

Jesteśmy bardzo dumni, że w ciągu czterech kolejnych miesięcy na naszej antenie zadebiutuje pięć różnych seriali. Każdy z nich należy do innego gatunku, przedstawia inną historię i kontekst – powiedział Antony Root, szef produkcji HBO Europe, wiceprezes ds. programowych i własnych produkcji HBO Europe. Premiera wszystkich nowych produkcji odbędzie się tego samego dnia o tej samej godzinie w 17 krajach Europy. Bardzo cieszymy się, że możemy przedstawić naszym abonentom jeszcze bogatszą ofertę produkcji własnych  dodał.

Trzy pełne sezony węgierskiego serialu HBO Europe Złote życie (Aranyelet) można oglądać w serwisie HBO GO od niedzieli, 14 października. Kolejną premierą będzie polska produkcja Ślepnąc od świateł na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Serial przedstawia siedem dni z życia warszawskiego dilera narkotykowego, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos. Premiera produkcji odbędzie się 27 października. Tego dnia w HBO GO udostępnione zostaną wszystkie odcinki produkcji.

Kolejną propozycją jest rumuńsko-niemiecka koprodukcja zatytułowana Hackerville. Ten sześcioodcinkowy serial łączy wątek głośnego śledztwa z elementami osobistego dramatu. Produkcja miała swoją światową premierę podczas konkursowego pokazu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Zurichu. W serwisie HBO GO serial będzie dostępny 4 listopada. Jej pomysłodawcami są Ralph Martin i Joerg Winger (Szpieg D’83) z UFA Fiction, a obowiązki producentów pełnią Cristian Mungiu i Tudor Reu ze spółki Mobra Films. Serial został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego i Ancę Mirunę Lăzărescu. Hackerville to kolejna rumuńskojęzyczna produkcja własna HBO po Dolinie ciszy (Valea Mutã) i dwóch sezonach głośnego gangsterskiego serialu W cieniu (Umbre). Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu W cieniu rozpoczną się już w tym miesiącu.

Sukces (Uspjeh) to pierwszy serial telewizyjny Danisa Tanovića (Ziemia niczyja) i zarazem pierwsza produkcja HBO Europe z regionu adriatyckiego. Akcja serialu rozgrywa się w Zagrzebiu. W kolejnych odcinkach historii poznajemy cztery osoby oraz ich losy, które przypadkowo splatają się ze sobą podczas dramatycznych wydarzeń. W obliczu konsekwencji podjętych przez nich działań czwórka przeciętnych ludzi z bardzo odmiennych środowisk postanowi odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Autorem scenariusza jest Marjan Alčevski, który za pierwszy odcinek serialu zdobył główną nagrodę w pierwszej edycji konkursu scenariuszowego „First Draft” zorganizowanego przez HBO w regionie adriatyckim. Produkcja zadebiutuje 26 grudnia w HBO GO.

Jesienno-zimową ramówkę dopełni trzeci sezon czeskiego serialu Terapia, będącego adaptacją głośnej międzynarodowej produkcji. Premiera odbędzie się w styczniu 2019 roku.

HBO Europe rozpoczęło produkcję własnych seriali w Europie Środkowej w 2010 roku. W 2016 roku realizacja własnych produkcji została zainicjowana również w Skandynawii i Hiszpanii, a rok później w Chorwacji. HBO Europe wyprodukowało do tej pory m.in. Gorejący krzew (Czechy), Watahę (Polska), Pakt (Polska), W cieniu (Rumunia), Pustkowie (Czechy) i Złote życie (Węgry). Obecnie trwa produkcja kolejnych tytułów HBO Europe, w tym seriali Gösta (Szwecja), Beforeigners (Norwegia), Oblivious (Czechy) i W cieniu 3 (Romania).

Opisy nowych seriali HBO Europe

ZŁOTE ŻYCIE (ARANYELET), prod. Węgry, premiera 14 października, HBO & HBO GO, wszystkie trzy sezony w HBO GO

Trzeci i ostatni sezon głośnego węgierskiego serialu kryminalnego HBO Europe o rodzinie Miklósi. Jej członkowie mieszkają w sielskiej wiosce położonej na brzegu Dunaju i w końcu wiodą złote życie, o którym zawsze marzyli. Pozory spokoju oraz szczęścia, okupionego krwią i zdradą, to tylko fasada, za którą gotują się wielkie emocje. Pierwsze dwa sezony serialuZłote życie zdobyły liczne wyróżnienia, w tym nagrodę dla najlepszego serialu obyczajowego przyznawaną przez Krajowe Stowarzyszenie Krytyków Telewizyjnych oraz nagrody za najlepszą rolę kobiecą oraz męską dla odtwórców głównych ról.

 

 

ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ, prod. Polska, premiera 27 października, HBO i HBO, wszystkie odcinki od razu w HBO GO

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko – kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami – tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

 

 

HACKERVILLE, prod. Rumunia/ Niemcy, premiera 4 listopada, HBO GO oraz HBO3

Duży niemiecki bank zostaje zaatakowany przez hakerów. Niedługo potem okazuje się, że trop prowadzi do Rumunii. Lisa Metz, specjalistka od cyberprzestępczości w niemieckiej federalnej policji kryminalnej, zostaje wysłana z Frankfurtu do Timisoary, swojego rodzinnego miasta, gdzie rozpoczyna współpracę z lokalnym zespołem śledczym. Lisa i jej rodzice uciekli z Rumunii, kiedy ona była jeszcze dzieckiem. Wiele lat później rodzinny kraj wydaje jej się jednocześnie dziwnie znajomy i kompletnie obcy. Po raz pierwszy w swoim życiu Lisa jest zmuszona skonfrontować się z niejasną historią swojej rodziny. Różnice kulturowe stają się boleśnie widoczne, kiedy okazuje się, że Adam Sandor (Andi Vasluianu), policjant z Timisoary, z którym ma współpracować podczas śledztwa, myśli w zupełnie inny sposób, co jest przyczyną frustracji Lisy… niedługo potem staje się oczywiste, że niechęć obojga jest obopólna. Pomimo dzielących ich różnic dwójka śledczych musi jednak zacząć współpracować ze sobą, żeby ocalić 14-letniego Cipiego (debiutant Voicu Dumitras), genialnego gracza, który staje się celem przestępców.

 

 

SUKCES (USPJEH), prod. Chorwacja, premiera 26 grudnia, HBO GO oraz HBO3

Sześcioodcinkowy, wielowątkowy serial obyczajowy, którego akcja toczy się w Zagrzebiu. Jego bohaterami jest czwórka przypadkowych osób, których losy nieoczekiwanie splatają się podczas dramatycznych wydarzeń.  W obliczu konsekwencji podjętych przez nich działań czwórka zwyczajnych ludzi z bardzo odmiennych środowisk postanawia odzyskać kontrolę nad własnym życiem.  Sukces to gorzka oda do miasta Zagrzeb oraz wnikliwe studium współczesnego społeczeństwa, które analizuje takie zjawiska, jak frustracja, poczucie wyalienowania i marzenia o wyzwoleniu się z trudów codzienności.

 

 

TERAPIA (IN TREATMENT), prod. Czechy, premiera w styczniu 2019 r., dwa pierwsze sezony dostępne w HBO GO

Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych sezonów czeskiej adaptacji głośnej międzynarodowej produkcji, serial powraca na antenę z trzecim, liczącym 36 odcinków sezonem. Karel Roden wciela się w postać psychoterapeuty Marka Pošty, którego pacjenci odwiedzają w gabinecie, aby z jego pomocą rozwiązywać swoje zawodowe i prywatne problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *