Jesienna ramówka RMF Classic

Z okazji 18. urodzin w jesiennej ramówce RMF Classic pojawi się niezwykły konkurs dla słuchaczy – „Nakręcone do lat 18”. Wśród nowości programowych znajdą się także wieczorne audycje autorskie poświęcone muzyce filmowej, a poranny program poprowadzi nowy głos stacji – Łukasz Wojtusik.

 

Tej jesieni RMF Classic wraz ze słuchaczami obchodzić będzie swoje 18. urodziny. Z tej okazji stacja przygotowała konkurs „Nakręcone do lat 18” (dni powszednie, 10-13), w którym pojawią się zagadki związane z najlepszymi filmami nakręconymi w ciągu ostatnich 18 lat. Wielki finał tej zabawy nastąpi 27 października, w rocznicę uruchomienia stacji.

Wśród nowości pojawią się wieczorne audycje muzyczne. W poniedziałki o 18-ej będzie to program „Filmowe love” poświęcony najsłynniejszym filmom o miłości, oczywiście z muzyką z tych obrazów. W czwartki w tym paśmie nadawany będzie magazyn „Między ścieżkami” czyli historie powstania najsłynniejszych soundtracków. W piątki natomiast zagości „Wieczór z dreszczykiem” z opowieściami o najlepszych filmach kryminalnych i sensacyjnych oraz z muzyką z tych produkcji. Po wakacyjnej przerwie wraca też środowy „Wieczór Nowości Muzycznych” z informacjami z rynku muzycznego, recenzjami oraz premierowymi nagraniami.

Na słuchaczy czekają też ich ulubione programy i audycje. Od września „Śniadanie Mistrzów” (dni powszednie, 7-10) będzie miało nowego gospodarza – słuchaczy budzić będzie Łukasz Wojtusik.

W porannym paśmie znajdą się m.in. „Fakty RMF Classic”, „Fakty Kulturalne”, „Pasaż Ekonomiczny”, „Datownik Historyczny Macieja Korkucia”, felietony naukowe prof. Ryszarda Tadeusiewicza „Technika dla laika” oraz „Danie do myślenia” – poranne rozmowy z przedstawicielami świata kultury, sztuki, muzyki i nauki.

Popołudniowe audycje to dobrze znane słuchaczom magazyny autorskie (13-17). W poniedziałki poświęcone literaturze „Spis treści” Małgorzaty Bugaj oraz „Piątka z Literatury” Szymona Kloski i Tomasza Pindla, we wtorki – „RMF Classic? Naturalnie!” o ekologii i zmianach klimatycznych Marty Kubali, w środy – „Życie z Klasą”, magazyn lifestylowy Uli Urzędowskiej, w czwartki – „Wydział Kultury” (a w Warszawie lokalny program „Pałac Kultury”) z zapowiedziami wydarzeń kulturalnych zbliżającego się weekendu, zaś w piątki – magazyn filmowy „Kino w roli głównej” Magdy Juszczyk z felietonami z cyklu „Odeon Stanisława Janickiego”.

Po wakacyjnej przerwie powracają też m.in. wywiady Artura Andrusa „NieDoMówienia” (niedziele, 10-13), „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” (niedziele, 18-20; propozycje we wtorkowej „Rozgrzewce” po 18-ej), „Bliskie Spotkania” (soboty, 17-20), czyli rozmowy dziennikarzy RMF Classic z ludźmi świata kultury, muzyki, nauki i sztuki oraz magazyn podróżniczy „Jasna Strona Świata” (niedziele, 16-18).

Jeden komentarz do “Jesienna ramówka RMF Classic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *