Radio

Jesienna ramówka RMF Classic

W jesiennej ramówce RMF Classic, oprócz stałych audycji autorskich, znajdą się m.in. magazyn edukacyjny dla rodziców i dzieci, program specjalny o Ennio Morricone oraz nowy konkurs o radiu.
 
Autor muzyki do ponad 500 filmów i legenda branży kompozytorskiej – Ennio Morricone, będzie bohaterem specjalnego programu w RMF Classic. Zabrzmią najpiękniejsze tematy filmowe kultowego włoskiego muzyka. Nie zabraknie fascynujących faktów z jego artystycznej biografii, ani ekskluzywnego wywiadu, którego król muzyki filmowej udzielił RMF Classic. Na antenie rozdanych zostanie ponad 100 biletów na jedyny tej jesieni polski koncert, z udziałem kompozytora.
Słuchacze będą mieli także niepowtarzalną okazję odwiedzenia nas w studio w Krakowie. „Tu się nadaje!” to konkurs poświęcony roli radia w życiu codziennym, a także w filmie, sztuce i muzyce. Nagrodą jest weekendowy pobyt w Krakowie oraz zaproszenie do studia RMF Classic. W trakcie jednego z weekendów, pod koniec września, 20 laureatów konkursu będzie mogło poznać radio „od kuchni” i spotkać się z dziennikarzami stacji.
W niedzielne poranki RMF Classic zaprasza na  program „Jak wytresować… smyka?” dedykowany rodzicom i dzieciom. Razem z ekspertami będziemy doradzać, jak wprowadzać dzieci z świat muzyki, teatru, filmu i literatury oraz  polecać najciekawszej propozycje kulturalne dla najmłodszych w całej Polsce. Nie zabraknie edukacyjnych konkursów dla dzieci.
Od poniedziałku do piątku wracają popołudnia poświęcone literaturze, designowi, stylowi życia, fotografii i sztuce filmowej. Nie zabraknie felietonów Stanisława Janickiego – znawcy sztuki filmowej i historii X-tej Muzy. Do muzycznej oferty stacji po przerwie wraca Lista Przebojów Muzyki Filmowej, Wieczór Nowości Muzycznych, Operowa Niedziela i Muzyka Spod Igły – dla fanów płyt winylowych.
Nowa ramówka w RMF Classic startuje 4 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *