Zapowiedzi TV

“Jestem z Polski” w jesiennej ramówce Travel Channel

W jesiennej ramówce stacji Travel Channel pojawi się nowy program Jestem z Polski, który częściowo będzie oparty na formule podróżniczego videobloga.

 

Polacy mieszkający w najodleglejszych zakątkach świata zdradzą w nim tajemnice miejsc, w których zatrzymali się na dłużej. Jak wygląda ich życie? Czy poznali już wszystkie lokalne zwyczaje? „Jestem z Polski” to unikatowe źródło informacji z pierwszej ręki, podanych w formie dynamicznego poradnika. Odwiedzimy m.in. Japonię, Stany Zjednoczone, Peru i Brazylię! W każdym odcinku zaprosimy na wywiady z bohaterami programu i przedstawimy fascynujące materiały nagrane przez nich samych.

W programie Cool turyści – Vienio i Filip, artystyczno-kulinarny duet z Warszawy wybierze się w nietypową wyprawę po europejskich miastach. Zamiast podążać utartymi turystycznymi szlakami, wraz z lokalesami wydepczą swoje własne ścieżki i pokażą widzom, jak podróżować na totalnym spontanie.

W każdym z odcinków dwójka mieszkańców miast zabierze Vienia i Filipa w swoje ulubione miejsca. Pokaże, co jeść, jak się przemieszczać, gdzie kupować i jak spędzać czas wolny, aby z dala od miejsc znanych z pocztówek, zasmakować esencji miasta. Podczas wspólnych posiłków oraz wizyty na miejscowym targu poznamy lokalne zwyczaje i dowiemy się, co nas łączy, a co dzieli.

Kolejną propozycją programową będzie program Świat według…, w którym przedstawimy sylwetki ludzi kochających podróżowanie. Kolejni podróżnicy zabiorą widzów Travel Channel w podróż w najciekawsze miejsca świata. Opowiedzą o swojej pasji, najciekawszych doświadczeniach i niezwykłych przeżyciach. Nie zabraknie mrożących krew w żyłach przygód, wzruszających wspomnień i zaskakujących historii. Żeby spojrzeć na świat oczami naszych bohaterów, widzowie Travel Channel będą mieli okazję zobaczyć ich prywatne materiały z całego świata. W tej serii udowodnimy, że jeszcze nie wszystko zostało odkryte i zdokumentowane. Świat stoi otworem przed widzami Travel Channel!

W ramówce stacji pojawi się także druga seria Niezwykłych Stanów Prokopa, w których Marcin Prokop znów wyruszy w podróż po Stanach. Tym razem odkryje południowy wschód Ameryki. Odwiedzi plaże Miami, plantacje Georgii i wyląduje na koncercie bluesa w Nowym Orleanie. Nie obędzie się także bez kulinarnych niespodzianek – jedną z nich będzie zupa z żółwia.

W kwietniu udziały kanału Travel Channel odnotowały ponad 30% wzrost rok do roku w grupie    komercyjnej (16-49) oraz o 41% w grupie W25-49 z miast. W ostatnich miesiącach padły także rekordy oglądalności w całej historii kanału, były to kolejno 0,49% (5.04.2018, w grupie A16-49) i0,32% (22.12.2017 dla grupy 4+). ATS stale rośnie. Najchętniej oglądane programy to: Kobieta na krańcu świata (z widownią przekraczającą 100 tys.), Wypad z kraju (z widownią ponad 80 tys), Niezwykłe Stany Prokopa, Dziwaczne potrawy smakowite miasta (z widownią ok. 70 tys.)

Dane: 04.2018, SHR%, A 16-49, W25-49 c50+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *