Jeszcze więcej najlepszego darta w Viaplay w 2022 roku

Darts (przez wielu sport kojarzony jako „rzutki” czy po prostu rzucanie do tarczy) to dyscyplina, w której Polak Krzysztof Ratajski należy do ścisłej światowej czołówki. Platforma Viaplay we współpracy z Professional Darts Corporation (PDC) w dniach 10-11 czerwca 2022 przeprowadzi transmisję z turnieju Nordic Darts Masters z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Na żywo zmagania w stolicy Danii będą mogli śledzić widzowie w Polsce i dziewięciu innych krajach.

 

– Nordic Darts Masters 2022 to kolejny turniej darta, który będzie transmitowany na żywo w Viaplay

– Polak Krzysztof Ratajski to światowa czołówka gry w darts (pot. „w rzutki”)

– Turniej PDC World Series of Darts odbędzie się w Kopenhadze w dniach 10-11 czerwca

– W rywalizacji Nordic Darts Masters 2022 wezmą udział najlepsi zawodnicy świata, w tym poprzedni triumfator Michael van Gerwen

– Transmisje na żywo w Polsce i 9 innych krajach przeprowadzi platforma streamingowa Viaplay

Ubiegłoroczny Nordic Darts Masters był pierwszym turniejem PDC World Series of Darts w regionie. Był to też pierwszy transmitowany w telewizji finał PDC z udziałem kobiety – Brytyjki Fallon Sherrock. Ostatecznie po swój 16. tytuł World Series sięgnął holenderski trzykrotny mistrz świata – Michael van Gerwen. Teraz powróci on do Kopenhagi, wraz z supergwiazdami takimi, jak Peter Wright czy niedawny zwycięzca Grand Slam of Darts – Gerwyn Price.

Tysiące widzów, miliony telewidzów

Oprócz ośmiu najlepszych graczy świata, Nordic Darts Masters to szansa dla ośmiu darterów wyłonionych z kwalifikacji. Zawodnicy wystąpią przed 13 000 widzów i 3 milionami telewidzów ze 135 krajów. Nordycki turniej będzie częścią cyklu World Series of Darts 2022.

Peter Norrelund, szef sportu NENT Group: “Pierwszy Nordic Darts Masters był niezapomnianym wydarzeniem. Znakomita atmosfera, wielkie sportowe emocje i kamień milowy w kontekście równości płci w sporcie, za sprawą finałowego pojedynku. Popularność darta wciąż rośnie na wszystkich rynkach Viaplay, w tym w Polsce. Wspólnie z PDC zrobimy wszystko, by Nordic Darts Masters 2022 przyczynił się do dalszego wzrostu zainteresowania tym sportem.”

Światowej klasy sport i rozrywka

Matthew Porter, CEO, PDC: “Jesteśmy zaszczyceni, że w 2022 roku możemy wrócić do Kopenhagi po fantastycznym inauguracyjnym Nordic Darts Masters 2021. Duńscy kibice stworzyli wspaniałą atmosferę i pokazali, o co chodzi w wydarzeniach PDC. Było to połączenie światowej klasy sportu i rozrywki. Nie możemy się doczekać współpracy z naszymi partnerami z Viaplay, aby był to kolejny pamiętny weekend z dartem.”

W Polsce, a także w krajach nordyckich i bałtyckich oraz w Holandii, Viaplay ma wyłączne prawa do transmisji najlepszego darta w światowym wydaniu, w tym rozgrywek World Darts Championship, Premier League Darts, World Cup of Darts, World Matchplay, World Grand Prix, mistrzostw Europy, Grand Slam of Darts i Players Championship, jak również prestiżowych World Series of Darts Finals, z udziałem Polaka Krzysztofa Ratajskiego jako jednego z czołowych darterów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *