Sport w TV

Joshua Buatsi vs Dan Azeez walką wieczoru gali na Wembley! Oglądaj w Fightklubie!

Trzy pojedynki o mistrzowskie pasy, w tym rewelacyjnie zapowiadające się starcie niepokonanych na zawodowym ringu Joshuy Buatsiego z Danem Azeezem. Wszystko to czeka fanów pięściarstwa już w najbliższą sobotę na antenie Fightklubu!

 

Joshua Buatsi i Dan Azeez już w weekend skrzyżują rękawice w pojedynku wieczoru na gali w Londynie. Stawką ich walki będą dwa pasy w wadze półciężkiej: BBBofC British oraz Commonwealth Boxing Council. Faworyta wskazać bardzo trudno, bo obaj mogą pochwalić się kilkoma znakomitymi zwycięstwami w swoim dorobku, obaj także nie zaznali jeszcze smaku porażki na profesjonalnym ringu.

Buatsi ma koncie 17 wygranych, w tym aż 13 odniesionych przez nokaut. O sile jego ciosu przekonało się już wielu zawodników, ostatnio Paweł Stępień, który mierzył się z Brytyjczykiem w maju ubiegłego roku na gali w Birmingham i przegrał z nim jednogłośną decyzją sędziów, choć wytrwał między linami pełen dystans, co nie zdarza się raczej zbyt często.

Azeez może pochwalić się jeszcze lepszymi statystykami, nie przegrał bowiem żadnej ze swoich dwudziestu zawodowych walk, także trzynastokrotnie kończąc je przed czasem. 34-letni „Super” w ubiegłym roku walczył dwukrotnie – na punkty pokonał Khalida Graidię, a przez TKO wygrał z Thomasem Faure. Kariera głównych bohaterów sobotniej gali Boxxer wygląda bardzo podobnie – walczą ze zbliżoną częstotliwością, na zawodowstwo przeszli niemal w tym samym czasie – w 2017 roku – a ich największą siłą jest nokautujący cios. W weekend dla jednego z nich droga ku sławie stanie się kręta, przed drugim rozłoży się z kolei niczym autostrada. Który z nich wpisze się w którą z ról?
Drugie najważniejsze starcie wieczoru podczas londyńskiej gali to kolejna potyczka o pas, również zawodników z zerem po stronie porażek. Tym razem o tytuł EBU European w wadze superlekkiej zmierzą się Adam Azim i Enock Poulsen. Pierwszy z nich, 21-letni Brytyjczyk, mimo młodego wieku ma już w dorobku 10 walk, oczywiście wszystkie wygrane. Wśród zawodników, których pokonał ciężko doszukiwać się wielkich nazwisk, choć zwycięstwa z Frankiem Petitjeanem i Aramem Faniianem na pewno muszą budzić respekt.

Petitjean to pięściarz, którego na rozpisce ma również Poulsen. Duńczyk z ciekawszych nazwisk uporał się w przeszłości również m.in. z naszym Michałem Syrowatką, którego w 2019 roku pokonał na punkty. Pochodzący z Zambii, ale mieszkający na co dzień w Aarhus fighter w sumie odniósł na profesjonalnych ringach 14 zwycięstw (5 KO), a w sobotę po raz pierwszy w karierze walczył będzie poza duńską ziemią. Czy pierwsza eskapada na Wyspy zakończy się zdobyciem prestiżowego pasa?

Emocje towarzyszyć powinny także walce kobiet: Caroline Dubois vs Mirana Reyes, tym bardziej, że jej stawką będzie należący do Brytyjki pas IBF World w wadze lekkiej. „Sweet Caroline” sięgnęła po niego w ubiegłym roku wygrywając pewnie z Magali Rodriguez, trzykrotnie posyłając swoją rywalkę na deski. W sobotę stanie do pierwszej obrony i postara się jednocześnie odnieść dziewiątą wygraną w profesjonalnej karierze.

Na drodze do szczęścia stanie jej pochodząca ze Stanów Zjednoczonych 22-letnia Reyes, dla której będzie to premierowa batalia o pas. „La Alacrana” póki co ma w dorobku dziewięć pojedynków, w tym jeden zremisowany i jeden przegrany. O porażce Amerykanka nie chce jednak pamiętać, po niej dwukrotnie wychodziła już między liny i pokonała Yazmin Rivas oraz Jaime Clampitt. W Londynie zrobi wszystko, aby ta dobra passa szybko się nie skończyła.

Gala Boxxer z walką wieczoru Joshua Buatsi vs Dan Azeez w sobotę 3 lutego o godz. 21:20 na żywo w Fightklubie!

Main Card sobotniej gali Boxxer w Londynie:

Joshua Buatsi vs Dan Azeez

Adam Azim vs Enock Poulsen

Caroline Dubois vs Mirana Reyes

Ben Whittaker vs Khalid Graidia

Francesca Hennessy vs Laura Belen Veldebenito

Jeamie Tshokeva vs Konstantin Dovbyhchenko

foto. Materiały prasowe / Fightklub / Joshua Buatsi vs Dan Azeez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *