Jubileuszowa 50. edycja Rajdu Portugalii w Red Bull TV

Cykl Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczyna tour po Europie. Pierwszym sprawdzianem w tej części sezonu będzie 50. edycja Rajdu Portugalii. Przed rokiem triumfował tu Kris Meeke z Citroena. Liderem klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostwa Świata jest Sebastien Ogier, ale dwie ostatnie rundy WRC padły łupem Thierry’ego Neuville’a.

 

Oprócz wymienionej dwójki nie można zapominać o Jari-Mattim Latvali. Tegoroczne zmagania najlepszych kierowców świata, w tym odcinki specjalne NA ŻYWO, można oglądać w Red Bull TV (www.redbull.tv). Ekspertem Red Bull TV podczas relacji z Rajdu Portugalii będzie dwukrotny Rajdowy Mistrz Świata, Hiszpan Carlos Sainz.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

- Carlos Sainz ekspertem Red Bull TV podczas relacji z Rajdu Portugalii

- Cały sezon Rajdowych Mistrzostw Świata na żywo i z odtworzenia bezpłatnie wyłącznie w Red Bull TV

Ogier wyrówna rekord?

Sebastien Ogier wygrywał Rajd Portugalii czterokrotnie (2010, 2011, 2013, 2014). Francuz dwa razy triumfował jako kierowca Citroena, dwukrotnie zwyciężał prowadząc Volkswagena Polo R WRC, ale zawsze rajd rozgrywany był w południowej części kraju. Odkąd impreza została przeniesiona na północ, Ogier do najwyższego stopnia podium nie dojeżdżał. Francuz za kierownicą Forda Fiesty WRC spróbuje przełamać passę i zrównać się w liczbie zwycięstw na portugalskich szutrach z fińską legendą Markku Alenem, który wygrywał tu pięciokrotnie (1975, 1977, 1978, 1981, 1987).

Ojcowie założyciele WRC

Pierwsza edycja rajdu odbyła się w 1967 roku, sześć lat później impreza znalazła się w pierwszej edycji Rajdowych Mistrzostw Świata, pięciokrotnie była uznawana za najlepszy rajd świata. W latach 2002–2006 wypadła z cyku WRC, ale od 10 lat znów jest sprawdzianem dla najlepszych kierowców rajdowych globu. Rajd od zawsze rozgrywany był na szutrowych drogach, zarówno na północy jak i na południu kraju. Charakteryzuje się wąskimi przesmykami, dużą ilością hop i szybkimi sekcjami zakrętów, ale trzeba też uważać na fragmenty asfaltowe. Strategia doboru opon jest kluczem do sukcesu.

Plan transmisji  Rajdu Portugalii w Red Bull TV

Piątek (19 maja) , godz. 23:00 - podsumowanie dnia

Sobota (20 maja), godz 15:50 – RELACJA NA ŻYWO

Sobota (20 maja), godz. 23:00 – podsumowanie dnia

Niedziela (21 maja), godz. 23:00 – podsumowanie rajdu

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.