Już jutro rozpocznie się 56. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Już jutro w Opolu rozpocznie się 56. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Na deskach opolskiego amfiteatru wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Festiwal potrwa do poniedziałku. Opolski festiwal to największe i najważniejsze święto polskiej piosenki, które od lat cieszy się prestiżem i niesłabnącą popularnością gromadząc niezliczone rzesze fanów.

 

 

56 edycję Festiwalu rozpocznie galowy koncert „Od Opola do Opola” (godz. 20:15), gdzie zaprezentowane zostaną najważniejsze wydarzenia muzyczne ubiegłego roku. Będzie to również okazja do uczczenia jubileuszów pracy artystycznej wielu polskich muzyków. Pierwszy dzień Festiwalu zakończy się koncertem „Debiuty” (godz. 22.30) podczas, którego widzowie usłyszą młodych i dobrze zapowiadających się wokalistów. Wśród nich znajdzie się także laureat główniej nagrody programu „Szansa na Sukces. Opole 2019”.

W sobotę, drugiego dnia Festiwalu na deskach opolskiego amfiteatru odbędą się dwa muzyczne wydarzenia: „Premiery” (godz. 20:15) oraz koncert piosenki literackiej i kabaretowej „Walizki moje pełne snów” (godz. 22:20), którego tematem przewodnim jest podróż.

Niedzielny koncert „Nie pytaj o Polskę#30 lat wolności” (godz. 20.15) to niezwykłe widowisko muzyczne w ramach, którego największe przeboje ostatniego trzydziestolecia zaśpiewają artyści urodzeni po 1989 roku oraz znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji Festiwalu będzie poniedziałkowy koncert „Sceny alternatywnej” (godz. 21:00).

Transmisje wszystkich koncernów w TVP1, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP VOD, w serwisie festiwalopole.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP VOD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *