Kalendarz astronomiczny na 2019 rok z „Gazetą Wyborczą”

6 grudnia br. do „Gazety Wyborczej” dołączony zostanie kalendarz astronomiczny z niezwykłymi zdjęciami astrofotografów oraz zapowiedziami najważniejszych zjawisk na niebie w 2019 roku. Dzięki niemu czytelnicy dowiedzą się m.in. kiedy można oglądać nad Polską „spadające gwiazdy” i w jakie dni będzie widoczna Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

 

W kalendarzu astronomicznym na 2019 rok czytelnicy „Gazety Wyborczej” znajdą 14 wyjątkowych zdjęć nieba zrobionych przez fascynatów astronomii: Piotra Potępę – autora bloga o fotografii nocnej Nightscapes.pl, Karola Wójcickiego – dziennikarza naukowego, który prowadzi program „Z głową w gwiazdach” na Wyborcza.pl, Michała Kałużnego – specjalistę w zakresie astrofotografii głębokiego nieba, Kubę Jurkowskiego – fotografa szczególnie zainteresowanego nocnym niebem i Marka Stana – autora niezwykłych zdjęć, który upodobał sobie obłoki srebrzyste i zorze polarne.

Kalendarz „Gazety Wyborczej” to jednak nie tylko wyjątkowe fotografie, ale również kalendarium wydarzeń autorstwa Karola Wójcickiego, a w nim: ciekawe zjawiska astronomiczne i przydatne informacje dla obserwatorów nieba, np. kiedy można będzie śledzić nad Polską „spadające gwiazdy”, spodziewać się zaćmienia księżyca, zbliżenia planet czy widoczności Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Numer „Gazety Wyborczej” z kalendarzem astronomicznym na 2019 rok dostępny będzie w czwartek, 6 grudnia br. w cenie 6,99 zł. Dodatek będzie można również kupić na  Kulturalnysklep.pl  oraz pod numerem telefonu (22) 555 44 00.

Czwartkowe wydanie „Gazety Wyborczej” wraz z kalendarzem wspiera kampania promocyjna w telewizji (TVN i staje tematyczne), radiu (TOK FM i Złote Przeboje) oraz autopromocja w papierowym wydaniu dziennika, serwisie Wyborcza.pl oraz mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział marketingu „Gazety Wyborczej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *