Kanał TVP Dokument gdzie dostępny?

19 listopada w dniu startu, najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej – TVP Dokument został włączony do oferty kilkudziesięciu operatorów sieci kablowych w całej Polsce, platformy satelitarnej CANAL+ oraz udostępniony w ramach testu standardu DVB-T2/HEVC – w naziemnej telewizji cyfrowej na kanale 86.

 

– Staramy się wykorzystać wszystkie dostępne częstotliwości w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, dlatego rozszerzyliśmy testy technologii DVB-T2/HEVC o kolejne miasta, jednocześnie wprowadzając na multipleks testowy kanał TVP Dokument. Tym samym kanał ten jest dostępny w telewizji naziemnej dla widzów w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. TVP Dokument jest nadawany w standardzie, który będzie obowiązywał od czerwca 2022 r. i aby móc odbierać ten kanał w telewizji naziemnej niezbędny jest odbiornik telewizyjny obsługujący DVB-T2/HEVC. Zgodne z nim telewizory są obecne na polskim rynku od kilku lat a od stycznia 2020, każdy sprzedawany na polskim rynku odbiornik musi obsługiwać ten standard mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

 

 

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych.

TVP Dokument to różne oblicze dokumentu: surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie – bo najważniejszy jest człowiek.

Na antenie TVP Dokument znajdzie się wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych, takich jak nominowanych do Oscara „Kraina miodu” (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov) oraz „Królik po berlińsku” (reż. Bartosz Konopka).

Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Już dziś swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film „Efekt motylka” (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą. W dniu następny przewidywana jest także premiera głośnego dokumentu „Skandal. Ewenement Molesty” (reż. Bartosz Paduch) – dokument o szarej rzeczywistości warszawskich blokowisk w latach 90. i grupie nastolatków, których muzyka odmieni polską scenę hip-hopową.

One thought on “Kanał TVP Dokument gdzie dostępny?

  • 20 listopada 2020 o 13:26
    Permalink

    Mam szczęście że mi odbiera i mogłem sobie sprawdzić już na premierę. Genrealnie powiem tak, to są produkcje TVP ale są to dobre produkcje, realizacja porządna, tematyka często oryginalna , nieczęsto poruszana jak np. opowieść o dziewczynce zz genetyczną chorobą skóry czy historia chirurgów z Trzebnicy którzy wielkich rzeczy dokonali. Tematy nam bliskie, o Polsce, Polakach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *