MediaRadioTVPZapowiedzi TV

Ogłoszono nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2022

Kapituły powołane przez Telewizję Polską, Polskie Radio, Polską Agencję Prasową i Audytorium 17 wyłoniły nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2022 w czterech kategoriach: „Obraz”, „Muzyka”, „Słowo” i „Idea”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

 

W 2019 r. Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa podjęły, po jedenastu latach przerwy, współpracę, aby przywrócić ideę przyznawania Nagród Mediów Publicznych osobom ważnym dla rozwoju kultury narodowej. W 2021 r. do grona organizatorów dołączyło również Audytorium 17, zrzeszające siedemnaście rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Organizatorami i fundatorami Nagród Mediów Publicznych są: TVP – „Obraz”, Polskie Radio – „Muzyka”, PAP – „Słowo” i Audytorium 17 – „Idea”.

Kategoria „Obraz” jest trudna i szeroka, w telewizji zbiegają się bowiem idea, słowo i to, co możemy usłyszeć, ale my musimy jeszcze to wszystko ubrać w obraz. Naszym zadaniem jest pokazanie pełnego obrazu rzeczywistości – telewizja publiczna nie zawęża go do treści atrakcyjnych z punktu widzenia reklamodawców. Widząc tegoroczne nominacje, jestem przekonany, że wybrane zostały osoby, które całe swoje życie poświęciły temu, żeby ten pełny obraz dawaćpowiedział Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

W Kapitule Nagród Mediów Publicznych w kategorii „Obraz” zasiedli: Aneta Woźniak – p.o. Dyrektor Biura Programowego, Jerzy Kopański – Dyrektor Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych, Paweł Rzewuski – Z-ca Dyrektora Agencji Kreacji Filmu i Serialu, Przemysław Babiarz – dziennikarz i komentator sportowy TVP oraz Anna Popek – dziennikarka i prezenterka TVP (przewodnicząca Kapituły).

Do Nagrody Mediów Publicznych 2022 w kategorii „Obraz” nominowano:

Zdzisław Cozac – scenarzysta, producent, reżyser filmowy i operator. Nominowany za serię fabularyzowanych filmów dokumentalnych „Tajemnice początków Polski”. Doceniony przez Kapitułę za niepowtarzalny styl opowiadania o początkach państwa polskiego, łączący sceny fabularyzowane i wypowiedzi wybitnych historyków z elementami animacji oraz przetworzonej filmowo grafiki komputerowej.

Andrzej Mastalerz – wybitny aktor filmowy i teatralny, reżyser. Nominowany za przejmującą kreację postaci Kalibana i reżyserską bezkompromisowość w spektaklu „Komedianci, czyli Konrad nie żyje”, zrealizowanym na podstawie dramatu Bronisława Wildsteina.

Maria Dłużewska – reżyserka i scenarzystka. Nominowana za twórczość dokumentalną o tematyce historycznej, za otwartość na świat i dbałość o polskie dziedzictwo, za konsekwentne rozbudzanie świadomości, za kreatywne wykorzystywanie nowoczesnych technik medialnych w umacnianiu postaw patriotycznych.

Laureaci Nagród Mediów Publicznych 2022 zostaną ogłoszeni podczas gali, która odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia w siedzibie Telewizji Polskiej.

fot. TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *