Prasa - Ksiązka

Karolina Sulej z nowymi obowiązkami w redakcjach "Wysokich Obcasów" i "Wysokich Obcasów Extra"

Karolina Sulej, redaktorka “Wysokich Obcasów” odpowiedzialna za działy “Styl Życia” i “Moda” w “Wysokich Obcasach” w sierpniu br. obejmie dodatkowo stanowisko szefowej nowego działu “Styl” w “Wysokich Obcasach Extra”. Będzie tworzyć i redagować teksty oraz czuwać nad sesjami zdjęciowymi.

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

W związku z przyjściem do redakcji „Wysokich Obcasów Extra” Karoliny Sulej w miesięczniku pojawi się więcej rubryk poświęconych designowi – będą informacje o nowych książkach na ten temat, polecane wystawy i pokazy oraz modne przedmioty. W każdym numerze redakcja przedstawi sylwetkę osoby godnej uwagi z branży mody, designu czy architektury – projektanta, kostiumografa, modelki czy krytyka.
W „Wysokich Obcasach Extra” znajdzie się też rubryka „Sulej – Ludzie i Rzeczy”, w której autorka będzie przeprowadzać rozmowy o ubraniach i przedmiotach, które są najważniejsze dla jej rozmówców – postaci z życia publicznego niezajmujących się zawodowo modą. W dziale „Styl” znajdzie się także miejsce na reportaże i wywiady związane z projektowaniem oraz autorskie sesje wnętrzarskie.
Karolina Sulej będzie także odpowiedzialna – jak redaktorka i autorka – za wydania „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra” ukazujące się wiosną i jesienią każdego roku wraz z pojawieniem się nowych kolekcji projektantów mody.
Karolina Sulej zaczynała jako 19-latka w magazynie „A4“. Od lat jest dziennikarką związaną m.in. z „Wysokimi Obcasami“ i „Viva! Moda“. W przeszłości była m.in. redaktorką eksperymentalnego magazynu o modzie „Maj“ wydanego w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie, wicenaczelną magazynu o stylu życia „Exklusiv“, redaktor prowadzącą magazynu „Podróże“, redaktor mody magazynu o muzyce „Pulp“ i stylistką „Wysokich Obcasów“, z którymi jest związana od 8 lat. Zajmuje się antropologią mody – jest doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i pisze o roli wyglądu w czasie II wojny światowej. Jest autorką książki non-fiction „Modni. Od Arkadiusa do Zienia“ (Wydawnictwo Świat Książki) o polskiej modzie i polskiej obyczajowości poprzez modę po ‘90. roku. Wraz z Sylwią Chutnik prowadzi na YouTube program „Barłóg Literacki“ o książkach i czytelnictwie, a w „Wysokich Obcasach” pisze felietony o popkulturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *