Internet & Gry - Reklama

Kaspersky Lab pomaga branży bezpieczeństwa IT

Badacze z Kaspersky Lab przygotowali strategię wykrywania dla luki w protokole Remote Desktop Protocol (RDP) systemu Windows, by pomóc wszystkim producentom z branży bezpieczeństwa w przygotowaniu się na potencjalne ataki i zabezpieczeniu klientów.

 

17 maja firma Microsoft opublikowała łatę dla “dziurawego” protokołu Remote Desktop Protocol, która – zdaniem producenta systemu Windows – może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców. Badacze z Kaspersky Lab szybko przeanalizowali lukę i przygotowali strategię wykrywania wykorzystujących ją szkodliwych narzędzi. Kaspersky Lab udostępnia tę strategię wszystkim firmom z branży cyberbezpieczeństwa, by inni także mogli na czas przygotować własne sygnatury i mechanizmy.

Przeanalizowaliśmy lukę i możemy potwierdzić, że rzeczywiście może ona zostać wykorzystana przez cyberprzestępców. Z tego powodu przygotowaliśmy strategię wykrywania potencjalnych szkodliwych narzędzi, które mogłyby robić z niej użytek, i dzielimy się nią z kolegami z branży, by razem zbudować szczelną tarczę dla klientów, zanim cyberprzestępcy przygotują nowe narzędzia i przypuszczą kolejny duży atak – powiedział Boris Larin, badacz ds. cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab. 

Badacze ds. bezpieczeństwa IT, którzy chcą otrzymać więcej szczegółów na ten temat, mogą się kontaktować z Kaspersky Lab pod adresem nomoreworm@kaspersky.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *